Naujiems tėvams išgirdus terminą „diegliai“ gali kilti nežinomybės, nerimo ir baimės jausmai. Noriu Jus nuraminti, kad visi naujagimiai verkia – taip jie praneša apie savo poreikius ir norus. Verkimas visai nereiškia, kad Jūsų kūdikį kamuoja pilvo diegliai.
Kūdikio verkimas gali rodyti, kad jis alkanas, pavargęs arba ilgisi Jūsų prisilietimo. Paprastai naujagimiai gali verkti iki dviejų valandų per dieną. Jei Jūsų kūdikis verkia daugiau nei dvi valandas per dieną, net patenkinus jo poreikius, Jūsų kūdikis galimai jaučia pilvo dieglius.
Dieglių požymiai:
- Kūdikis nuolat verkia, net kai yra patenkinti jo poreikiai;
- Verkia tris ar daugiau valandų per dieną, bei tris ar daugiau dienų per savaitę;
- Verkia kiekvieną dieną tuo pačiu metu, dažniausiai vėlyvą popietę arba vakare;
- Kamuoja pilvelio pūtimas;
- Jis laiko sugniaužtus kumščius verkdamas arba suriečia kojas link pilvelio.
Jei kūdikio elgesyje pastebite šiuos požymius, tai išties gali reikšti pilvo dieglius. Deja, kol kas nežinoma, kas juos sukelia. Diegliai paprastai kūdikiams praeina savaime tarp 3-6 mėnesio. Tai gali būti sunkus laikotarpis tiek kūdikiui, tiek tėvams, nes ne tik sukelia nerimą ir stresą, bet ir paveikia visos šeimos miegą.
Ar yra būdas išgydyti dieglius?
Nors dieglių išgydyti negalime, yra būdų palengvinti jų sukeltus simptomus. Šie patarimai gali padėti Jūsų kūdikiui jaustis patogiau ir palengvinti pirmąsias Jūsų tėvystės savaites, taip pat gali padėti užtikrinti geresnį miegą tiek kūdikiui, tiek tėvams.
1. Probiotikai. Neseniai atlikti tyrimai (Italijoje ir Lenkijoje, 2020 m. su kūdikiais, jaunesniais nei 5 mėn.) rodo, kad probiotikai, ypač Lactobacillus reuteri, gali padėti sumažinti kūdikių nerimastingumą ir sumažinti dieglių simptomus. Kai kurie tyrimai rodo, kad probiotikai gali sumažinti verkimo laiką vidutiniškai viena valanda per dieną po trijų savaičių vartojimo. Vis dėlto, ne visi tyrimai parodė vienodus rezultatus, o kai kurie tyrimai nerado reikšmingo poveikio, todėl šis metodas dar nėra visuotinai rekomenduojamas (BioMed Central).
2. Stebėkite savo mitybą. Kūdikiai, maitinami krūtimi, gali būti jautrūs tam tikroms medžiagoms, esančioms mamos maiste. Žindančioms mamoms rekomenduojama vengti bet kokių pieno produktų, kiaušinių, riešutų ir kviečių. nes jie gali sukelti alerginę reakciją kūdikiui, sukelti pilvelio pūtimą, dėl kurių pasireiškia diegliai. Taip pat rekomenduojama atsisakyti ir cukraus.
3. Dėl mišinuko pasitarkite su savo gydytoju. Jei naudojate mišinuką, pasitarkite su gydytoju, kadangi Jūsų kūdikis gali turėti pieno baltymų alergiją, kuri būtent ir padidina jo diskomfortą.
4. Kūdikį maitinkite reguliariais laiko tarpais. Stenkitės tinkamai planuoti maitinimo laiką ir maisto porcijų kiekį. Nors daugelis mamų kūdikius maitina pagal poreikį ir dienos situaciją, reguliarus maitinimo laikas kasdieną gali padėti suvaldyti pilvo dieglius. Naujagimius stenkitės maitinti kas dvi-tris valandas, nes per dažnas maitinimas jiems gali sukelti skausmą ir diskomfortą.
5. Atlikite reguliarų masažą. Pabandykite išmasažuoti ir išjudinti pilvelyje susikaupusias dujas. Paguldykite kūdikį ant pilvuko ir švelniai paglostykite nugarą. Tai sukurs spaudimą pilvui ir padės pašalinti dujas.
6. Eterinis aliejus. Aš savo klientams papildomai rekomenduoju ir Young Living eterinį aliejuką mažinantį pilvuko spazmus. Man su savo mažyliu tai buvo labai pasiteisinęs produktas.
Nors dieglių visiškai išgydyti nepavyks, šie patarimai gali padėti sumažinti jų sukeliamą diskomfortą ir nuraminti Jūsų kūdikį, užtikrinant geresnį miegą. Jei šios priemonės nepadėjo, rekomenduoju pasikonsultuoti su savo pediatru arba susisiekti su manimi dėl asmeninės konsultacijos. Gerai pailsėjęs kūdikis bus ramesnis ir laimingesnis dienos metu, o nepervargę tėvai – kantresni, net ir susidūrus su vakaro dieglių iššūkiais.
Gero miego ekspertė SIGITA ŽILINSKIENĖ
+370 670 75503