JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Sportas

Sportas, lavinantis mąstymą ir inteligentiškumą

Lietuvoje sparčiai populiarėjantis golfas nebėra tik suaugusiųjų pramoga – į aikštynus tėvai vis dažniau atveda ir vaikus, kur prižiūrimi trenerių jie pradeda gilintis į golfo paslaptis. Pasak aikštynų atstovų, vaikai mokydamiesi žaisti golfą ne tik smagiai praleidžia laiką, bet ir įgyja naudingų socialinių įgūdžių, išmoksta susikoncentruoti.


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, Kaip atpažinti gabų vaiką ir nenumarinti jo talentų
Netaisyklinga laikysena: kaip padėti vaikui

Anot „Vilkės golfo klubo“ trenerio Mariaus Zieniaus, golfas intriguoja skirtingo amžiaus vaikus.

„Patiems mažiausiems vaikams golfas yra pirmiausia smagus žaidimas. Jiems įdomus momentinis rezultatas, kamuoliuko išmušimas ar įridenimas į duobutę. O vyresniems vaikams jau rūpi ir galutinis rezultatas, strategija, tobulėjimas“, – teigia treneris Marius Zienius.

Europos centro golfo klubo vadovas Mindaugas Glinskis priduria, kad vaikams svarbu ir galimybė kaip lygiems su lygiais varžytis su vyresniais vaikais ar net suaugusiais – golfo mėgėjų turnyruose dažnai nebūna amžiaus grupių ir vaikai vis dažniau iškovoja prizines vietas.

Organizatorių nuotr.

Užsiėmimai vyksta ir žiemą

Siekdami pritraukti vaikų, golfo aikštynai ne tik organizuoja golfo būrelius, bet taip pat kviečia į vasaros golfo stovyklas, vaikų turnyrus, dalyvauja sporto dienų renginiuose, pristato golfą sporto centruose. Be to, vyksta darbas su mokyklomis: klasės kviečiamos į ekskursijas po golfo aikštynus, kurių metu moksleiviai susipažįsta su žaidimu ir gali pasivaržyti treniruočių aikštelėje. Golfo pristatymai vyksta ir pačiose mokyklose, naudojant specialią vaikams mokyti skirtą įrangą.

Darbas su vaikais tęsiasi ir žiemą. Golfo pamokos, naudojant specialią įrangą, vyksta uždarose patalpose. Pasak aikštynų atstovų, golfo pagrindų mokymasis šaltuoju metų laiku padeda vaikams neprarasti įgūdžių ir pasiruošti vasaros sezonui.Stiprina sveikatą ir ugdo etiketą

Klubų atstovai vardina daug priežasčių, kodėl vis daugiau tėvų atveda vaikus žaisti golfą. Pasak Klaipėdos „National Golf Resort“ aikštyno direktorės Agnės Šimkutės, golfas lavina mąstymą, koncentraciją ir ugdo socialinius įgūdžius. Treniruodamiesi ir žaisdami šį žaidimą vaikai išmoksta gerbti kitus žaidėjus ir juos supančią aplinką, valdyti situaciją, įvertinti aplinkybes ir priimti sprendimus.

M. Glinskis pabrėžia golfo sveikatai teikiamą naudą – žaidžiant golfą vaikai daug laiko praleidžia gryname ore, taip pat užsiimant šiuo sportu dirba visi raumenys. Trenerio M. Zieniaus teigimu, tėvus žavi tai, kad golfas vaiką ugdo visapusiškai. „Šiame žaidime nereikia daug fizinių pastangų, tačiau jo nauda sveikatai neabejotina. Be to, golfas – inteligentiškas žaidimas, jame didelis dėmesys skiriamas etiketui, sąžiningumui. Galų gale, golfas moko mąstyti ir tiesiog yra vaikams smagi veikla“, – sako M. Zienius.

Tėčio patirtis

T. Pranevičius sako apie golfo teikiamą naudą vaikams papasakoti galintis iš asmeninės patirties: jo sūnus Normanas, kuriam dabar šešeri metai, su žaisline golfo lazda žaidė jau nuo pusantrų metų amžiaus, o būdamas penkerių metų pradėjo lankyti būrelį.

„Normanui patinka kartu su bendraamžiais lankyti golfo būrelį, nes aikštyne jie gali ne tik žaisti, bet ir pabendrauti. Taip pat jis džiaugiasi galėdamas varžytis turnyruose. Jis jau yra dalyvavęs keturiuose turnyruose, dviejuose jų savo amžiaus kategorijoje užėmė antrą vietą“, – sako T. Pranevičius.

Organizatorių nuotr.

Jis džiaugiasi, kad golfas jo vaiką ugdo kaip asmenybę, ir tai yra vienas didžiausių šios sporto šakos privalumų. Šio žaidimo etiketas draudžia garsiai rėkauti, tyčiotis iš oponentų, juoktis iš jų nepavykus atlikti gerą smūgį. Etiketas reikalauja gerbti varžovą bei aikštyną, po žaidimo reikia paspausti rankas, nusiimti kepuraitę, pasakyti gerą žodį. Tai, T. Pranevičiaus teigimu, formuoja vaiko asmenybę.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI