JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
TOP 10 žaislų po eglute 2017

TOP 10 žaislų po eglute 2017

Kalėdinės dovanos vaikams – tai kažkas, apie ką jau tikrai galvoja ne tik tėvai, seneliai, bet taip pat krikštatėviai, dėdės ir tetos. Nors šiandien žaislų pasiūla išties yra didžiulė, labai dažnai pritrūkstame idėjų ir minčių, ką padovanoti mažiesiems ir kaip juos nustebinti.

Kartais praverčia laiškai Kalėdų seneliui, kartais pagalbos galima rasti internete. Varle.lt žaislų specialistai parengė TOP 10 žaislų sąrašą, kuris gali tapti puikiomis gairėmis, kokie žaislai šiuo metu ant bangos. Kokius žaislus šiais metais dėti po eglute, kad vaikai būtų laimingi, o į Kalėdų senelio vaidmenį įsikūniję suaugusieji jaustųsi teisingai investavę savo pinigus? Pataria Varle.lt žaislų specialistai.

1. „Hatchimals” interaktyvus kiaušinis su gyvūnėliais-dvyniais

„Hatchimals” buvo tikru kalėdinių dovanų vaikams hitu JAV ir Didžiojoje Britanijoje praeitais metais. „Hatchimals” yra interaktyvus kiaušinis, kurio viduje yra pliušinis gyvūnėlis (arba du gyvūnėliai – dvyniai), primenantis „Furby” žaislus, kurie savo laiku taip pat buvo hitu ir daugelio vaikų svajonė. „Hatchimals” yra interaktyvus žaislas, kuris suteikia vaikams galimybę stebėti jų tikrojo draugo gimimą ir net ne vieno, o dviejų. Rūpestinga globa, meilė bei prisilietimai paskatina gyvūnėlių iš kiaušinio išsiritimą. Tiesa, neaišku, kokie būtent „Hatchimals” išsiris. Tai yra staigmena. Kai gyvūnėliai bus pasiruošę išsiristi iš kiaušinio, jis sušviečia vaivorykštės spalvomis. Pasak gamintojo, šis procesas gali užtrukti apie 30 min. Kiaušinį reikia glostyti, šildyti ir visaip kitaip jam rodyti meilę. Išsiritę gyvūnėliai taip pat yra interaktyvūs, jie šoka, dainuoja, reaguoja į prisilietimus. Gamintojas nurodo, kad žaislas tinkamas vaikams nuo 5 metų amžiaus. „Hatchimals” padeda ugdyti vaiko jautrumą ir rūpestingumą.

2. „Zoomer Show Pony” robotas ponis

„Zoomer” prekės ženklo išmanūs žaislai robotai yra visada ant bangos. Galima rasti interaktyvių „Zoomer” kačiukų, šuniukų, ežiukų, dinozaurų. Šių metų „Zoomer” naujiena – robotas ponis, kurį vaikas gali puošti, maitinti ir mokinti atlikti įvairius triukus. Varle.lt žaislų specialistai pastebi, kad jau ne vienus metus iš eilės būtent žaislai-robotai ir interaktyvūs žaislai yra vieni perkamiausių kalėdinių dovanų vaikams.

3. Neišeinančios iš mados „Barbie” lėlės

Turbūt nėra žmogaus, kuris nežinotų „Barbie” lėlių. Tai jau klasika tapęs pasirinkimas. Nors „Barbie” lėlei jau beveik 60 metų, ji vis dar yra vienu populiariausių žaislų mergaitėms pasirinkimų. „Barbie” įkūrėja Ruth Handler siekis buvo, kad per šią lėlytę mergaitės galėtų būti kuo tik panorėjusios, nes „Barbie” reprezentuoja tą faktą, kad moteris visada turi pasirinkimų. Ieškodami savo mažosioms atžaloms lėlytės „Barbie”, atkreipkite dėmesį į naujas ir populiarias pozicijas tokias kaip, „Barbie kerinčios garbanos”, „Barbie undinėlė” ar „Barbie fėja su muilo burbulais”. Na, o jeigu vaikas jau turi „Barbie” ir ne vieną, pagalvokite apie didelį, bet patogų transportuoti sulankstomą „Barbie” namą.

4. „Hot Wheels” trasos ir rinkiniai berniukams

„Hot Wheels” yra puikus pasirinkimas visiems mažiems automobilių ir trasų mylėtojams. Šis gamintojas siūlo daugybę rinkinių, kurie leidžia sukonstruoti trasas ir lenktyniauti. Atkreipkite dėmesį į tokias naujesnes pozicijas kaip „HOT WHEELS trasa Rikošetas FDF27″, „Drakono spąstai DWL04″ arba „TB rinkinys Motorizuotas tiltas DWW97″. „Hot Wheels” rinkiniai skatina strateginį ir ugdo loginį mąstymą.

5. „Fisher-Price” – populiariausi žaislai patiems mažiausiems

„Fisher-Price” yra pasaulinis žaislų patiems mažiausiems gamybos lyderis. Šio gamintojo pasiūloje yra produktai, kurie ne tik užtikrina smagias pramogas, bet taip pat skatina aktyvų vaiko įgūdžių formavimąsi ir mokymąsi. „Fisher-Price” žaislai moko mažylių skaičių, formų, rūšiavimo, formų, priežasties ir pasekmės dėsnio. Varle.lt žaislų specialistų teigimu, kokybė, saugumas bei edukacinės savybės lemia, kad „Fisher-Price” žaislai jau kelis metus iš eilės yra populiariausias dovanos patiems mažiausiems po eglute pasirinkimas. Šiais metais itin populiarūs yra tokie „Fisher-Price” žaislai kaip „Linksmoji puodynė”, „Interaktyvus šuniukas”, „Šuniuko sesutė” ir „Mega Blocks” kaladėlių rinkinys.

6. „LEGO” rinkiniai

„LEGO” savo populiarumu nenusileidžia net patiems išmaniausiems žaislams jau daugybę metų. Šimtai įvairių teminių grupių: nuo filmų iki klasikinių (piratai, riteriai, indėnai) motyvų LEGO kaladėlės jau ilgus metus yra idealus dovanos sprendimas tiek berniukams, tiek mergaitėms. Populiariausios LEGO serijos: „CITY”, „FRIENDS”, „DUPLO”, „NEXO KNIGHTS”, „STAR WARS” ir „TECHNIC”. Varle.lt žaislų specialistai pastebi, kad itin populiarūs yra „LEGO” advento kalendoriai. Iš tikrųjų „LEGO” yra tokie populiarūs ne šiaip sau. Šie žaislai padeda lavinti bendravimą, kritinį mąstymą, kūrybiškumą, problemų sprendimą, organizavimą ir planavimą, erdvinį mąstymą, raštingumą (vaikai dirba su instrukcijomis) bei skatina motorinę vaikų raidą. Dėl to „LEGO” kūrėjai žaislus yra parengę skirtingo amžiaus vaikų grupėms nuo vienerių iki dvylikos ir daugiau metų.

7. 3D rašikliai

Varle.lt specialistų teigimu, dar visai neseniai 3D spausdinimas atrodė kaip tolimos galaktikos, kurioms reikia brangiai kainuojančios įrangos, tačiau jau kurį laiką rinkoje galima nesunkiai rasti įvairių įrenginių ir priedų, kurie leidžia žaisti su 3D rašymu ir spauda. 3D rašikliai gali būti įdomi dovana ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, nes šio tipo rašikliai leidžia išlaisvinti savo fantaziją, nusipiešti ir sukonstruoti įvairias trimates figūras. 3D rašikliai gali būti smagus būdas sudominti vaikus šio tipo technologija ir suvokti trimačių figūrų esmę, taigi toks paprastas daiktas, kaip 3D rašiklis pasižymi ne tik pramoginėmis, bet ir edukacinėmis funkcijomis.

8. „SmartGurlz”– lėlė-robotas, mokanti mergaičių kodavimo pagrindų

„SmartGurlz” yra Danijoje sukurtas prekės ženklas draugiškų kodavimo mokančių robotų, skirtų 6 m. ir vyresnio amžiaus vaikams. Žaislas ugdo domėjimąsi tiksliais mokslais, technologijomis ir inžinerija. Tai pirmoji pasaulyje mokanti kodavimo pagrindų lėlė-robotas, skirta visų pirma mergaitėms. „Smartgurlz” yra madinga lėlė, kuri kartu su į segvėjų panašia transporto priemone „Siggy” yra technologiniu žaislu – robotu, valdomu išmanaus telefono ar planšetinio kompiuterio ir specialios skaitmeninės programėlės dėka. Varle.lt žaislų specialistų teigimu, ko gero vienas svarbiausių technologinių žaislų išskirtinumų yra tas, kad jie skatina vaikus būti aktyviais savo žaidimų patirties kūrėjais, o ne pasyviais naudotojais. Kai vaikui kyla klausimas: „O kas, jeigu?”, jis mąsto. Skatinimas eksperimentuoti, mąstyti ir smalsumo žadinimas yra labai svarbūs ir gyvenime reikalingi įgūdžiai, kurie turi formuotis jau vaikystėje. Tokie technologiniai žaislai, kaip „SmartGurlz” yra puikus smagaus ir edukacinio žaislo pavyzdys.

9. Radijo bangomis valdomi žaislai ir dronai

Radijo bangomis valdomi žaislai jau seniai yra itin populiarus dovanos variantas. Radijo bangomis valdomas transportas ypatingai džiugina tiek mažesnius, tiek vyresnius berniukus ir net jų tėčius. Ne išimtis čia ir mergaitės. Tam, kad pasirinktumėte geriausią modelį savo vaikui, atkreipkite dėmesį į žaislo technines galimybes. Pagalvokite apie „Land Buster NQD/4WD12B” RC mašiną arba apie „Syma X11C Mini SX11C” droną. Tai tikrai šiuo metu madingi šios žaislų kategorijos atstovai.

10.Neišeinantys iš mados stalo žaidimai

Technologijų amžiuje tikrai sudėtinga sudominti vaikus tradiciniais žaislais ir žaidimais. Kyla klausimas, kaip išsirinkti žaidimą, kuris efektyviai ir smagiai leistų atsitraukti nuo virtualaus pasaulio? Labai protingas sprendimas ir puikus kalėdinės dovanos ne tik mažiems variantas yra stalo žaidimai. Stalo žaidimus galima suskirstyti į keletą kategorijų. Išskiriami edukaciniai, strateginiai, ekonominiai stalo žaisimai. Kiekvienas stalo žaidimų tipas yra puiki pramoga visai šeimai, o vaikų moko sąžiningo žaidimų principų, varžymosi ir komandinio darbo bei skatina mąstymą. Atkreipkite dėmesį į tokius stalo žaidimus, kaip vieną populiariausių pasaulyje žodžių žaidimą „Scrabble”, stalo žaidimą-viktoriną „Visa Lietuva”, „Lažinkimės?”, žaidimą „Monopolis” lietuvių kalba ir kt.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI