Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
8 įrodymai

8 įrodymai, kad žaisti vaikams reikia kasdien ir tai yra be galo naudinga

Posakį, kad mažų vaikų darbas yra žaidimas, girdėjome visi. Ne veltui sakoma, kad ikimokyklinio amžiaus vaikams svarbu kuo dažniau patirti žaidimo džiaugsmą. Žaidimas suteikia vaikui daug svarbių gyvenimo pamokų. Kokių? Apžvelkime 8 įrodymus, kad vaikui žaisti yra ir naudinga, ir privaloma!

Vaikas mokosi pažinti pasaulį ir save

Žaisdamas mažylis išsiduoda, kaip jaučiasi, ką išgyvena, kaip supranta tai, kas vyksta šalia. Kitaip tariant, jis susipažįsta su pasauliu ir… savimi.

Formuojamos vertybės

Žaidimas atspindi vaiko idealus, kuriuos į savo pasaulį perkelia iš suaugusiųjų pasaulio. Taip po truputį formuojasi paties vaiko gyvenimiška pozicija.

Žaidimas lavina vaizduotę, kūrybiškumą ir fantaziją

Skiautė balto audeklo virsta gydytojo chalatu, pagaliukas – švirkštu, popieriaus skiautelės – vaistais, o lėlė ar kantrus senelis – ligoniu. Tokie kūrybiški žaidimai yra svarbiausia ikimokyklinio amžiaus vaikų veikla.

Žaidimas lavina protą

Spręsdamas bežaidžiant iškilusias užduotis vaikas savo mintis mokosi reikšti žodžiais. Taip lavina mąstymą, kalbą ir vaizduotę.

Moko rasti alternatyvą

Vaikams į galvą dažnai šauna nepaprastų idėjų, kaip antai skėtis ne tik saugo nuo lietaus, apverstas panašus į laivą! Vaikai, kuriems tėvai nesuteikė galimybių ieškoti alternatyvų, neparodė, kad alternatyva visada yra, lengvai pasiduoda panikai.

Didina pasitikėjimą savimi

Žaisdamas mažylis mokosi įveikti sunkumus, todėl žaidimas niekada nepabosta ir teikia pasitenkinimo savimi.

Moko bendrauti su kitais

Žaisdami mažyliai pykstasi, bet taip pat ir mokosi susitaikyti, kurti tokias žaidimo taisykles, kurios būtų priimtinos ir kitiems. Persikūnydamas iš vieno vaidmens į kitą, vaikas mokosi vertinti padėtį tarsi iš šalies.

Ugdo motorikos įgūdžius ir gabumus

Vaikai šiais laikais juda per mažai, todėl motorika yra silpnai išvystyta. O mamos vis dažniau kreipiasi į logopedus dėl vaiko kalbos sutrikimų. Juk šie du dalykai yra glaudžiai susiję.

Mano išsaugoti straipsniai