Pasibaigus vasarai savaitgaliais nereikėtų pamiršti Molėtų krypties – smagias ir gaivinančias vandens pramogas šiltuoju metų laiku čia pakeičia ne viena rudeniška pramoga, kuri patiks visai šeimai. Tinklaraštis apie lankytinas vietas Lietuvoje su vaikais „Nėra blogo oro“ kviečia susipažinti su Molėtų apylinkių įdomybėmis ir susiplanuoti dienos išvyką, o galbūt susigundysite alternatyvia labai jaukia nakvynės vieta ir praleisite šiame krašte visą savaitgalį.
Labai įdomi vieta, tačiau nežinau, ar mums patiko, ar ne. Bet lankantis Molėtų krašte tikrai verta užsukti. Šis parkas – tai 40 ha teritorija, kurioje rasite daugybę keistų statinių ir skulptūrų, kaip apleistą senųjų atrakcionų mašinėlių parką, 12 vėjyje plazdančių žirgų, simbolizuojančių 12 Lietuvos pergalių mūšiuose, „Mūsų Nasą“ ir kitų.
Mano dukrytės tikrai drąsiai visur lipo ir bandė. Joms ypač patiko alternatyva čiuožyklai.
Taip pat, be įvairių skulptūrų ir įdomių objektų, teritorijoje yra rąstinis takas pasivaikščioti po pelkę. Norint apeiti visą parką ir patekti į užrakintas patalpas, reikia užsisakyti ekskursiją, bet atvažiavę pavieniai lankytojai savarankiškai nemokamai gali apeiti visus lauke esančius objektus.
Molėtų technikos muziejus
Tai privačiomis lėšomis įkurtas įvairaus transporto ir technikos muziejus, kurio durys atvertos šiais metais. Muziejuje eksponuojama apie 140 lengvųjų automobilių, sunkvežimių, autobusų, motociklų, priekabų ir kitų transporto priemonių. Dalis iš jų buvo panaudotos garsiojo serialo apie Černobylį filmavimui. Man labai patiko, kad eksponatai ne statiški, į kai kuriuos galima įlipti, juos išbandyti, pavyzdžiui, nusifotografuoti su milicininko atributika. O kas labai smagu ir svarbu keliaujant su vaikais, kad dalis ekspozicijos yra skirti jiems – eksponuojami dabartinių vaikiškų elektromobilių pirmtakai, senoviniai atrakcionai (tiksliau, kas iš jų liko) ir kitos mašinytės bei transporto priemonės, kurias mažieji keliauninkai gali išmėginti!
Ateityje pasidarbavus restauratoriams tikimasi, kad elektrinės mašinėlės vėl atgis, o briedžiai ir kiti žvėreliai vėl suksis ratu kartu su mažaisiais lankytojais.
Ir išduosiu paslaptį – muziejus turi ypatingą, itin žavingą ir labai daug vaikų dėmesio susilaukiantį, „eksponatą“, kas jis toks? Pamatykite nuvykę.
Ežerų žvejybos muziejus
Unikali vieta, kurioje pasakojama apie viską, kas susiję su žvejyba ežeruose: nuo įvairių žvejybos įnagių iki rečiausių ežeruose gyvenančių žuvų, supažindinama su archajine žvejyba ir šio verslo istorija. Interaktyvioje ekspozicijoje galima pamatyti „gyvas“ žuvis, kalbančias Salemono Paltanavičiaus tekstais, kuriuos įgarsino aktorius Jokūbas Bareikis. Medai ji labiausiai ir patiko, vis klausėsi ir klausėsi, ką tos žuvys šneka. Muziejus įsikūręs Mindūnų kaime atstatytoje XIX a. etnografinėje žvejo sodyboje, kurią sudaro aukštaitiška medinė pirkia ir svirnas.
A. Truskausko medžioklės muziejus
Gretimais yra ir kitas muziejus, nors aš asmeniškai nusistačiusi prieš medžioklę, bet užsukome pasižvalgyti į Antano Truskausko medžioklės ir gamtos ekspoziciją, kur eksponuojama 120 skirtingų žvėrių bei paukščių iškamšų, A. Truskausko sumedžiotų net penkiuose žemynuose.
Mindūnų apžvalgos bokštas
Iki šių metų tai buvo aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje – 36 metrai arba 214 sraigtinių laiptelių iki viršaus, kur atsivers siūbuojančios viršūnės ir kerintis vaizdas. Nuo šio bokšto matyti nuostabūs Labanoro regioninio parko vaizdai: šiaurėje ir šiaurės rytuose gražuolės žalios pušys, o vakarinėje dalyje tyvuliuoja vienas didžiausių rytų Lietuvoje senovės ledynų kilmės ežeras – Baltieji Lakajai. Iš šios vietos taip pat matosi ežero salos ir pusiasaliai.
Labanoro pažintinis takas
Lankantis Molėtuose būtų tiesiog nuodėmė neaplankyti ir bent šiek tiek nepasimėgauti nuostabia Labanoro girios gamta, o tą geriausia padaryti einant tris kilometrus vingiuojančiu Labanoro girios pažintiniu taku. Taip susipažinsite su girios augmenija, gyvūnija, pelkėmis ir tikrai pamatysite nepakartojamų vaizdų. Takas nepritaikytas pasivaikščioti su vežimėliu, bet mūsų keturmetė didžiąją dalį įveikė su balansiniu dviratuku.
O ar esate girdėję apie glamping’ą? Tai Lietuvoje sparčiai populiarėjanti pramoga – prabangus stovyklavimas arba stovyklavimas kitaip. Didelė, patogi dvigulė lova, balti patalai, esant pageidavimui – lovytė pačiam mažiausiam, lauko gėlės jaukumui, minkšti foteliai patogumui.
Pusryčiams šviežiai namuose keptos, dar šiltos spurgos su kvapnia, garuojančia žolelių arbata. Turbūt iš karto pagalvojote apie viešbutį? Bet ne, rašau apie palapinę! Ir ne bet kokią! O stovinčią mūsų gražiajame Labanore tarp ežerų, pušų ir medumi kvepiančių pievų! O jei dar pridėtumėte šeimininkų svetingumą ir rūpestį, nepamirštamą laiką gamtoje garantuoju. Subalansuota tiek romantiškam pabėgimui dviese, tiek poilsiui su vaikais ar norintiems pabūti tik su savimi.
Šeimininkai pasirūpinę viskuo, ko jums gali prireikti stovyklaujant: įrankiais gaminti maistą ant laužo, stalo įrankiais ir indais, malkų glėbiu ir laužaviete. Už papildomą mokestį galite išsinuomoti valtį, pirtį, kubilą, įsigyti daugiau malkų. Apsistoti galima ir rudenį, nes palapinės šildomos dujine krosnele.
Iš tiesų, be apžvelgtų vietų nepamirškite užsukti ir į pačius Molėtus, kur galėsite pasivaikščioti sutvarkytomis ežero pakrantėmis, aplankyti skulptūrų parką, pasimatuoti žvejo batus ir, kaip skelbia įrašas ant jų, gauti laimės su kaupu.
Daugiau idėjų laikui kartu su vaikais galite rasti mano rašomame tinklaraštyje „Nėra blogo oro“
feisbuke: https://www.facebook.com/nerablogooro
instagrame: https://www.instagram.com/nera_blogo_oro/