Net ir esant šaltukui, į lauką išeiti sveika, ypač jei vaikutis gali valandėlę gryname ore nusnausti. Kad jo miego netrikdytų vėsuma, geriausia išeitis – miegmaišis arba kombinezonas.
Dvi stovyklos
Tėveliai skirtingai argumentuoja savo pasirinkimą: vieniems miegmaišis yra patogesnis aprengti, kitiems atrodo, kad kombinezonas vaikučiui suteikia daugiau judėjimo laisvės. Visgi, dažniausiai tėveliams apsispręsti padeda pats mažylis. Ramiai miegantys mažyliai geriau jaučiasi miegmaišyje, kuriame šiluma laikosi vienoje artmėje. Judriems, miego metu vartytis ir muistytis mėgstantiems vaikučiams tikriausiai labiau tiks kombinezonas.
Miegmaišis patogus tuo, kad tarsi pledas apgaubia visą kūdikį miego metu. Be to, miegmaišį lengva greitai nurengti ir aprengti – tai ypač aktualu, jei prireikia pakeisti sauskelnes ar vaikutis yra judrus ir nenoriai velkasi kombinezoną.
„Aš miegmaišiuke savo vaiką išmigdžiau iki 6 mėnesių, labai patogu ir šilta buvo mažyliui“, – sako Lina (28 m., 1,5 m. Aistės mama).
„Kad ir einant į lauką – miegmaišį į vežimą gali lengvai įdėti, o jei vaikas užmiega, parnešus namo atitrauki užtrauktuką ir viskas, nereikia budinti, nurenginėti. Na, daug pliusų, mano manymu. Jei nėra galimybės, žinoma, galima ir be jo išsiversti, bet aš tik už naujoves ir modernesnį, lengvesnį vaikų auginimą“, – sako Reda (24 m., dviejų vaikų mama).
„Mes miegmaišių turim net du. Po antklode dukrytė atsisako gulėti, nusispardo, tad gelbsti miegmaišiai. Mūsų atveju – tai būtinas dalykas“, – sako Rasa (31 m., 2 m. Aušros mama).
„Turėjom ir mes miegmaišį – labai geras dalykas, kai mažylis pradeda vartytis ir spardytis. Bet po kurio laiko, kai jau pradėjo vaikščioti, stotis, išsinerdavo iš miegmaišio, o ir apvilkti jį būdavo nelengva. Taigi, įsigijom patogų kombinezoną“, – sako Eglė (29 m., 1,8 m. Gusto mama).
Kiekvienam pagal poreikį
Vaikiškų miegmaišių būna įvairių: su rankovėmis ir be jų, iš šiltos, storesnės, neperšlampančios medžiagos ar iš plonos medvilnės. Rinktis reikia pagal sezoną ir naudojimo pobūdį. Dažniausiai miegmaišiai būna su užtrauktukais arba limpančiais užsegimais.
Miegmaišis turi būti pakankamai didelis, kad naujagimiui būtų erdvės laisvai judėti. Gero, šilto miegmaišio visiškai pakanka kūdikio jaukumui ir šilumai užtikrinti, todėl nereikia papildomos antklodės net ir lauke. Dažnai tėveliai renkasi miegmaišius su rankovėmis – tai leidžia orui geriau cirkuliuoti miegmaišio viduje, neperkaisti vaikučiui.
Svarbu, kad miegmaišis būtų ne per didelis ir ne per mažas.
Sintetinis ar su pūkų užpildu?
Yra keletas aspektų, kuriuos verta apsvarstyti renkant vaikučiui miegmaišį. Net jeigu manote, kad jau žinote, kokį – pūkinį ar sintetinį miegmaišį rinksitės, peržvelgę šiuos pliusus ir minusus, galite ir persigalvoti.
Svoris. Natūralūs pūkai kiek geriau saugo nuo šalčio, todėl jais užpildytas miegmaišis gali sverti mažiau vien todėl, kad jam pagaminti buvo panaudota mažiau medžiagų. Tačiau, priklausomai nuo miegmaišio modelio, jo detalių ir dydžio, sintetinis miegmaišis gali būti net lengvesnis ir patogesnis už pūkinį.
Dydis. Kuomet naudojamas, ir pūkinis, ir sintetinis miegmaišis užima tiek pat vietos, tačiau, jei jums aktualu miegmaišį transportuoti ar itin taupote vietą namuose, supakuotas pūkinis miegmaišis yra šiek tiek mažesnis.
Šiluma. Kiekvieno miegmaišio aprašyme paprastai yra nurodyta ne tik sudėtis, bet ir kokioje žemiausioje temperatūroje jis išlieka funkcionalus, išsaugo pakankamai šilumos. Verta atkreipti dėmesį į tai, kad nuo drėgmės – oro ar lietaus – pūkinis miegmaišis laikui bėgant praranda purumą ir dėl to prasčiau šildo. Tuo tarpu kokybiškas sintetinis miegmaišis termoizoliacines savybes išsaugo įvairiomis aplinkos sąlygomis.
Priežiūra. Dauguma pūkinių ir sintetinių miegmaišių turi tokias pačias priežiūros instrukcijas. Rekomenduojama vaikučio miegmaišį išlaikyti kuo švaresnį, kad jame miegoti būtų jauku ir kad daiktas kuo ilgiau pilnavertiškai jums tarnautų. Miegmaišiams skalbti reikėtų rinktis švelnesnes skalbimo priemones, atsargiai naudoti gręžimo funkciją. Patartina miegmaišį išdžiovinti gryname ore.
Forma. Abiejų rūšių miegmaišiai būna pačių įvairiausių formų, su skirtingomis funkcijomis ir patogiomis detalėmis. Pavyzdžiui, tai gali būti vokelio formos, atsisegantys, į užklotą išsiskleidžiantys miegmaišiai.
Kaina. Paprastai, sintetinių miegmaišių kaina yra patrauklesnė, todėl dauguma tėvelių renkasi juos. Pūkiniai miegmaišiai gali būti brangesni dėl kelių priežasčių – mažesnio svorio, dydžio ar tiesiog dėl didesnių jų pagaminimo kaštų. Kaip bebūtų, šie skirtumai yra praktiškai nepastebimi, todėl rinktis – jūsų valia.