Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Netaisyklinga vaisiaus padėtis gimdoje: kaip natūraliomis priemonėmis padėti jam „apsiversti“

Netaisyklinga vaisiaus padėtis gimdoje: ką daryti?

Besilaukianti vaikelio moteris, apsilankiusi vizito pas gydytoją, kartais sužino, kad jos būsimasis mažylis gimdoje „sėdi“, tai yra netaisyklinga vaisiaus padėtis. Moteris nerimauja, ar galės pagimdyti pati ir klausia patarimų, kokius pratimus ji gali atlikti, kad mažylis natūraliai pakeistų kūno padėtį pats.

Nėštumo pradžioje vaisiaus padėtis gimdoje keičiasi. Augant vaisiui, vietos gimdoje mažėja ir maždaug nuo 34–36 savaitės padėtis dažniausiai nebesikeičia.

Pagimdyti vaisių sėdynine pirmeiga galima, tačiau tokiu atveju gydytojui reikia daug ką įvertinti ir nuspręsti, ar toks gimdymas yra saugus (jis bus rizikingas bet kokiu atveju). Vis dėlto dažniausiai šioje situacijoje nėštumas užbaigiamas atliekant cezario pjūvio operaciją.

37 nėštumo savaitę galima mėginti išoriškai apsukti vaisių, tai rekomenduojama daryti, nes tokia praktika sumažina cezario pjūvio operacijų skaičių ir procedūra būna sėkminga apie 60 proc. atvejų (pavyksta apsukti ir išlieka pakaušinė pirmeiga iki gimdymo).

Nuo 30 savaitės rekomenduojami keli pratimai, galintys padėti pakeisti vaisiaus padėtį gimdoje:

Pirmas būdas: kasdien prieš valgį atsigulkite ant nugaros ir kas 5–10 min. Verskitės nuo vieno šono ant kito. Pratimą kartokite kasdien po 5–6 kartus. Vaisius gali pasisukti po 7–8 užsiėmimų. 

Antras būdas: atsistokite keturpėsčia, atsiremkite į grindis alkūnėmis ir išsirieskite kaip katė: tuomet pilvas nukara, atsipalaiduoja, vaisiui pasidaro lengviau judėti. Taip reikėtų pabūti apie minutę laiko. Po kiek laiko pratimą pakartokite.

Trečias būdas: mankšta vandenyje. 

Nors fiziniai pratimai ir nėra labai veiksmingi šiuo atveju, pabandyti visada verta.

Mano išsaugoti straipsniai