53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Nemokamos motinystės ir tėvystės paskaitos Vilniuje bei Klaipėdoje

Nemokamos motinystės ir tėvystės paskaitos Vilniuje bei Klaipėdoje

„Kodėl niekas nemoko, kaip tapti geru tėčiu ir mama?”, – šį klausimą girdime tikrai neretai. Iš tiesų, tai moko! Tik ne visada informacija apie užsiėmimus bei paskaitas pasiekia būsimus ir esamus tėvelius. Džiaugiamės galėdami jus informuoti apie nemokamas tėvystės ir motinystės paskaitas Vilniuje bei Klaipėdoje.

Kviečia nemokama “Šeimų mokyklėlė” Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos įvairiais klausimais. Paskaitose dalyvauja ne tik mamytės, bet ir tėveliai. Visos paskaitos ir užsiėmimai – nemokami.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Įspūdingas video: kaip maži vaikai pasitinka iš darbo grįžtančius tėčius
Ar seksas nėštumo metu tikrai nekenkia būsimam vaikui?

Gegužės mėnesio paskaitų grafikas:

Gegužės 6 d., 13.00-14.30 val. -„Pogimdyminės depresijos. Jų sprendimo būdai”.

Lektorė psichologė psichoterapeutė S.Kirijanovienė.

Pogimdyminės depresijos atsiradimo priežastys, „atpažinimo” galimybės, reikšmė sveikam kūdikio vystymuisi, depresijos gydymo svarba ir būdai.

Gegužės 13 d., 13.00-14.30 val. – „Sąmoninga tėvystė”.

Lektorius gydytojas R. Šemeta.

Pasiruošimas vaiko pradėjimui: kaip susilaukti sveiko vaiko, kodėl reikia ruoštis vaiko pradėjimui. Pirmieji vaiko auginimo metai, dažniausiai pasitaikančios klaidos. Fizinis ir intelektinis vaiko ugdymas.

Gegužės 20 d., 13.00-14.30 val. – „Saugios kūdikių ir vaikų aplinkos kūrimas”.

Lektorė visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė A. Cholopova.

Paskaitos metu aptariamos dažniausiai vaiką ištinkančios nelaimės namuose: virtuvėje, kambariuose, vonios kambaryje. Būsimoms mamoms ir mažylius auginantiems tėvams patariama kaip apsisaugoti nuo nelaimingų atsitikimų namuose. Taip pat, aptariami galimi nelaimingi atsitikimai kieme, saugos priemonės tokioms nelaimėms išvengti. Patariama kaip automobilyje saugiai vežti vaikus. Per paskaitą mokoma suteikti pirmąją pagalbą užspringusiam kūdikiui. Naudojant kūdikio manekeną demonstruojama kaip pašalinti svetimkūnį iš kvėpavimo takų. Mokoma tinkamai suteikti pirmąją pagalbą nudegimo atveju.

Gegužės 27 d., 13.00-14.30 val. – „Vaikų infekciniai susirgimai. Vaikų skiepų kalendorius.”

Lektorė šeimos gydytoja J. Grigė.

Vaikų profilaktinių skiepų kalendorius Lietuvoje bei rekomenduojami, bet valstybės lėšomis nekompensuojami skiepai. Infekcinių ligų statistika Lietuvoje ir pasaulyje. Vaikų infekciniai susirgimai: ligų požymiai, komplikacijos, gydymo bei profilaktikos būdai. Pateikiama sezoninio gripo statistika, užkrėtimo keliai, ligos požymiai, komplikacijos, gydymo būdai, profilaktikos svarba motinos ir kūdikio sveikatai.

Birželio mėnesio paskaitų grafikas:

Birželio 3 d., 14.00-15.30 val. – „Pasiruošimas sėkmingam žindymui arba žindymo mokslas paprastai”. Lektorė vyresnioji gydytoja rezidentė, tarptautinė laktacijos ir žindymo valdymo konsultantė J.Olševskaitė. Paskaitos metu susipažinsite su mokslo įrodytais žindymo privalumais kūdikio ir mamos sveikatai. Bus nagrinėjami moters anatomijos ir laktacijos fiziologijos aspektai. Aiškinsimės ko reikia sėkmingam žindymui.

Birželio 10 d., 13.00-14.30 val. – „Nėščiosios ir vaiko burnos sveikata”.

Lektorė gydytoja odontologė D. Aškinytė.

Paskaitos metu sužinosite kaip kovoti su nėščiųjų dantenų uždegimu, kada ir kaip dažnai galima ir reikėtų kreiptis į gydytoją odontologą nėštumo metu, kokias procedūras saugu atlikti nėščiosioms, kaip prižiūrėti kūdikio burną, kada turi dygti dantys, kaip taisyklingai juos prižiūrėti, ką daryti, jei vaikas susirgo stomatitu. Praktiškai mokysimės taisyklingos burnos priežiūros įgūdžių, padėsiančių išsaugoti mamos ir vaiko burnos sveikatą.

Birželio 17 d. 13.00-14.30 val. – „Pogimdyminės depresijos. Jų sprendimo būdai.”

Lektorė psichologė, psichoterapeutė S. Kirijanovienė.

Pogimdyminės depresijos atsiradimo priežastys, „atpažinimo” galimybės, reikšmė sveikam kūdikio vystymuisi; depresijos gydymo svarba ir būdai.

Visos paskaitos vyks Vilniaus visuomenės sveikatos biure, Polocko g. 12 (Užupis). Išankstinė registracija: renginiai@vvsb.lt arba tel. 8 5 205 3417.

Klaipėdiečiai kviečiami semtis žinių į „Tėvelių mokyklą”

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras gegužę kviečia į naują nemokamų paskaitų ciklą, skirtą nėščiosioms ir būsimiesiems tėveliams.

„Tėvelių mokykla” – projektas, suteikiantis galimybę išgirsti atsakymus į daugeliui jaunų tėvų rūpinčius klausimus. Šiais laikais literatūros pasirinkimas yra nemenkas, gausu straipsnių internete, be to, savo patarimus būsimosioms mamoms noriai dalija draugės, tad galima ir pasiklysti šiame informacijos sraute. Stengiamės į paskaitas susirenkančioms moterims akcentuoti tai, kas svarbiausia. Turint reikiamą žinių bagažą naujos gyvybės laukimas yra neabejotinai ramesnis, lengvesni yra ir pirmieji, bet išties svarbūs mėnesiai gimus kūdikiui”, – kalbėjo Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė.

Paskaitų tvarkaraštis:

Gegužės 7 d. 17. 15 val. – „Nėščiosios mityba ir mityba po gimdymo”.

Gegužės 13 d. 17.15 val. – „Pogimdyvinė depresija ir jaunos šeimos psichologija”.

Gegužės 14 d. 17.15 val. – „Nėščiųjų ir vaikų dantų priežiūra”.

Gegužės 20 d. 17.15 val. – „Natūralus maitinimas”.

Gegužės 21 d. 17. 15 val – „Kūdikio priežiūra pirmaisiais mėnesiais” .

Gegužės 27 d. 17.15 val. – „Gimdymas”.

Paskaitos vyks Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro patalpose Taikos pr. 76, trečiame aukšte (buvusi Vaikų poliklinika). Registracija tel. (8 46) 23 40 67, mob. (8 612) 30179, el. paštu marius@sveikatosbiuras.lt.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo “TAVO VAIKAS” prenumeratą.


Mano išsaugoti straipsniai