Apie ką rašo naujausias, lapkričio mėnesio, Tavo vaiko” žurnalas, pasakoja jo vyriausioji redaktorė.
Žurnalas „Tavo vaikas” lapkritį pasirodys net 124 p.! „Todėl turime puikią galimybę dėmesio skirti ne tik patiems mažiausiems, bet ir truputį vyresniam vaikui, mokyklinukui”, – sako vyr. redaktorė Gitana Šeštokienė.
Str. „Septynerių „svieto” lygintojai” žurnalistė Vaiva Grigaitienė perspėja pirmokėlio tėvus, kad nenustebtų, jei tokio amžiaus vaikas iki tol šventai tikėjęs tėvais dabar ims jiems prieštarauti ir net juos kritikuoti.
Str. „Krepšinio treniruotė” turėtų ypač prikaustyti tėčių dėmesį. Jame rasite Š.Marčiulionio krepšinio akademijos krepšinio trenerio Tomo Keršio patarimus, kokių klaidų nedaryti mokant savo vaikus šio sporto pagrindų. Tai ne tik sausa teorija – treneris krepšinio aikštelėje pasirodys su savo šešiametuku sūnumi.
Nauja mūsų rubrika „ Pas psichologą” žurnalo skaitytojams suteiks galimybę apsilankyti psichologo kabinete ir pasiklausyti, kaip ten viskas vyksta.
Str. „Vaikai kivirčijasi: kaip išgyventi tėvams” žurnalo draugai, teatro trupė „Teatriukas”, bandys rasti atsakymą, ko griebtis, kad tokiomis aplinkybėmis neliktų nuskriaustas nė vienas jų šeimos narys.
Visada mamoms aktuali tema – vaikas nevalgiukas. Str. „Malonumas valgyti” konsultantai sutarė, kad maisto „kišimas” vaikui, kai jis nerodo noro valgyti, gali būti viena jo prievartos formų. Žurnalistė Eglė Čepavičienė atskleis, kad vaiko apetitas priklauso ir nuo mamos požiūrio į maistą.
Tradiciškai būsimiems tėveliams skirta mūsų rubrika „9 mėnesiai”. Str. „Skausmingi meilės malonumai” išgirsite intymų dviejų jaunų žmonių pasakojimą, kaip jie tvarkėsi su šia problema.
Be šių temų, lapkričio mėnesio numeryje taip pat skaitykite:
9 mėnesiai
Bambagyslė
„Apsisukusi virkštelė? Ruoškis cezariui.“ Taip kalbasi mamos internetuose. Tradiciškai tikriname, kas tuose pokalbiuose tikra, o kas pramanai?
Pirmieji metai
Mažoji turistė, arba kelionės su kūdikiu ypatumai
„Redakcijos“ kūdikiui – 7 mėnesiai. Ko pasimokė jaunoji šeima iš kelionės? Vaikų ligų gydytoja atsako į mamos klausimą, ar tikrai kūdikis turi suvalgyti visą rekomenduojamą tokio amžiaus kūdikiams maisto normą.
Ar šalta odelei
7 patarimai, į ką atkreipti dėmesį, kad šalčio sezonu odelė jaustųsi gerai.
Rudens žaidimai. Siūlome kelias idėjas.
Prieraišumas – raktas į sėkmę
Šiuolaikinis gyvenimo tempas negailestingas. Baisu prarasti darbą, padėtį visuomenėje, netekti užsibrėžtų tikslų. Tačiau kartais versta sustoti keleriems metams, nes nuo mūsų priklauso vaiko gyvenimo sėkmė.
Metas vartytis
Nors kūdikiai įvairių įgūdžių mokosi nevienodai, tačiau yra tam tikras metas, kai visi turi mokėti naujus dalykus.
“Deganti“ krūtis
Specialisto patarimai, kaip to išvengti, kokia pirmoji pagalba.
Tai aktualu
Rudens ligoms tariame NE
6 būdai, kurie teigiamai veikia vaiko atsparumą ligoms.
Susitikimai
Užkulisių vaikai
Svečiuose – Mažojo teatro ir kino aktorius Jokūbas Bareikis, dviejų vaikų tėtis. Jis atveria aktorių vaikų išgyvenimus, kai tėvai būna gastrolėse ir atvirai pasakoja apie tėvystės išbandymus.
Motinystė Prancūzijoje ir Lietuvoje
„Lietuvoje mamos gali ilgiau mėgautis motinyste, o vaikai čia turi daug daugiau laisvės“, – sako jau 15 m. mūsų šalyje gyvenanti prancūzų žurnalistė.
10 mamos „mylimukų“.
Juos vardija viena garsiausių daugiavaikių Lietuvos mamų Donata Rinkevičienė.
Karšta tema
Eksperimentai ir kūdikis – 2. (Ne)skiepyti
Pilnas internetas skiepų priešininkų nuomonių. Jie kartais atrodo netgi labia įtikinami. Tačiau norisi išklausyti abi puses.
Mamyčių klubas
Dviguba laimė
Trijų draugystė
Motinystės suvienytos – tai dvi jaukios istorijos apie tai, kaip gera lauktis ir auginti vaikus drauge – šiltam rudenio vakarui.
Diagnozė: dvyniai
“Aš esi tu“
Dvynių panašumas trukdo ar padeda augti jų asmenybėms? Psichologė psichoterapeutė apie tai gali pasisakyti ne tik teoriškai, bet ir praktiškai.
Vaiko sveikata
Klausos stebuklai
Statistiškai 3 kūdikiai iš 1 tūkst. gimsta visiškai kurti, o 36 – turėdami įvairaus laipsnio klausos pažeidimų. Nuo sausio visų naujagimių klausa bus tikrinama dar gimdymo namuose.
Astma – ne nuosprendis
Daugelis suserga bronchine astma ir ją „išauga“. Ką verta žinoti, kad liga nepaūmėtų.
Smagus laikas
Muziejus namuose
Vaikas kolekcionuoja iš pirmo žvilgsnio įvairius niekučius. Iš kur ta aistra kaupti? Kaip ją išnaudoti vaiko labui? Priešmokyklinio ugdymo pedagogės ekspertės įžvalgos.
Tėvų darželis
Namų jausmas
Kas vaikui yra namai? Kaip jį sukurti, jei tėvai išsiskyrę?
Eksperimentai Eglės virtuvėje
Užkandžių dėžutė
Prasidėjus naujiems mokslo metams redakcijos mamas į kumštį suspaudė… priešpiečių dėžutė. Kokia ji turėtų būti, pasakoja gydytoja vaikų dietologė.
Mažoji mamytės enciklopedija
Karščiuoja kūdikis
Vitaminas C – nuo „peršalimo“
Kiemo draugystėms – ne?
Saugi priešpiečių dėžutė
Ingos Jankauskaitės viršelio nuotraukoje – 7 mėn. Jonas.
Kaip kūrėme viršelį?
Per fotosesiją Jonukui labai buvo įdomu ne tik pačiupinėti moliūgų, tačiau ir paragauti. Sėdėjo kaip užhipnotizuotas, negalėjo nuo jų atitraukti akių. Todėl teko visiems nemenkai paplušėti (net automobilį tėtis atvarė!), kol berniukas mus apdovanojo šypsena.
Jei norite, kad jūsų vaikutis papuoštų žurnalo viršelį, dalyvaukite „Modeliuko“ konkurse. Apie jį plačiau skaitykite žurnale.
Jei norite, kad jūsų vaikutis papuoštų žurnalo puslapius, užpildykite anketą „Kurkime žurnalą drauge“ www.tavovaikas.lt.