JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Lapkričio 24 -ąją Lietuvoje bus švenčiama Spalvoto meduolio diena

Lapkričio 24 -ąją Lietuvoje bus švenčiama Spalvoto meduolio diena

Jau 10-oji Spalvoto meduolio diena, šventė suartinanti šeimą ir draugus, šiemet kviečia susiburti kartu lapkričio 24 d., šeštadienį, nemokamai spalvinti meduolių ir prisidėti prie globotinų vaikų savanorystės skatinimo.

Artėjančios šventės atmosferą trečiadienį pajautė ir visuomenėje gerai žinomos moterys, susipažinusios su šių metų naujienomis ir spalvinusios meduolius su pulku vaikų.

Buvusi TV laidų vedėja Laura Imbrasienė į renginį atvyko su gausiu būriu savo vadovaujamo darželio „Išdykęs vėjas“ auklėtinių, kurie su džiaugsmu spalvino meduolius, įdėmiai klausėsi, kokia proga tai vyksta ir kodėl tokia šventė yra svarbu mums visiems. 

Spalvoto meduolio diena
Spalvoto meduolio diena
G. Šulcaitės nuotr.

Renginių režisierė Erika Purauskytė kartu su dukra Vasara pirmą kartą apsilankė pristatymo renginyje, kur margino ir ragavo meduolius. Pačių geriausių emocijų pilna E. Purauskytė pakvietė visus susiburti drauge ir sudalyauti artėjančioje šventėje.

Erika Purauskytė su dukrele Vasara
Erika Purauskytė su dukrele Vasara
G. Šulcaitės nuotr.

20-yje Lietuvos miestų, daugiau kaip 30 kepyklėlių ir bendruomenių vyksianti šventė kartu su Vaiko teisių apsaugos tarnyba ir garbaus amžiaus žmonėms įkurta iniciatyva „Sidabrinė linija“ šiais metais buria drauge ne tik atitolusias šeimas ir bendruomenes, bet siekia sumažinti atskirtį tarp kartų.

„Per dešimtmetį iš vietinės iniciatyvos į visos šalies šventę išaugusi Spalvoto meduolio diena kasmet turi specialią misiją. Šiemet siekiame atkreipti dėmesį ir mažinti atskirtį tarp jaunosios ir vyriausios kartų, kurios viena kitai gali tiek daug duoti, jei randa laiko pabūti kartu, pabendrauti, pasikeisti savo patirtimi ir sukurti gražius prisiminimus, kurie dažnam yra pati brangiausia dovana“, – įsitikinusi šventės sumanytoja ir organizatorė Violeta Masteikienė.

Violeta Masteikienė ir Laura Imbrasienė
Violeta Masteikienė ir Laura Imbrasienė
G. Šulcaitės nuotr.

Jubiliejinius meduolius šiemet kartu su globotinais vaikais spalvins ir „Sidabrinės linijos“ pašnekovai bei savanoriai. Draugystė, kvepianti meduoliais, pradžiugina, o galimybė pasiklausyti močiutės pasakojimų apie švenčių laukimą, koks jis buvo prieš daugelį metų, neįkainojama patirtis. 

Praėjusiais metais prie renginio prisidėjo 153 savanoriai, 42 iš jų atvyko iš globos namų ir šeimynų. Už šią galimybę organizatoriai dėkoja iniciatyvos partneriams iš Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos, padėsiančios į kepyklėles visoje Lietuvoje vaikams atvykti net iš pačių atokiausių šalies kampelių.

Spalvoto meduolio diena
Spalvoto meduolio diena
G. Šulcaitės nuotr.

Spalvoto meduolio diena yra ir Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI