JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Tarptautinę tolerancijos dieną tūkstančiai mokinių visoje Lietuvoje statys tolerancijos miestus

Tarptautinę tolerancijos dieną tūkstančiai mokinių visoje Lietuvoje statys tolerancijos miestus

Tūkstančiai Lietuvos mokinių minės Tarptautinę tolerancijos dieną – lapkričio 16-ąją. Daugiau nei 750 mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų atsiliepė į tradicinį Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos kvietimą kūrybiškai paminėti šią datą ir prisijungė prie šiemetinės pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos miestas“.

Minėjimo, jau tapusiu tradiciniu, tikslas – patraukliomis priemonėmis paskatinti moksleivius pagalvoti apie toleranciją ir netoleranciją mūsų gyvenime ir istoriniame kontekste, prisiminti nesenus XX a. Lietuvos istorijos faktus, kai nacių ir sovietinės okupacijos laikotarpiu netolerancija kitai tautai, socialinei grupei, ar kitaip mąstančiam peraugo į atvirą priešiškumą, žmonės buvo kankinami, įkalinami ir žudomi.

 

Iniciatyvos sumanytojai yra įsitikinę, kad mokytis reikia ne tik galva, bet širdimi ir rankomis. Todėl moksleiviai su mokytojais ruošėsi minėjimui kelias savaites: vyko diskusijos, moksleiviai rinko medžiagą, diskutavo, piešė ir iš įvairių medžiagų gamino Tolerancijos miestus, kurie gali būti realūs, kuriuose dabar gyvenama arba įsivaizduojami, kuriuose norėtųsi gyventi. Organizatoriai taip pat kvietė mokytojus inicijuoti diskusijas su mokiniais apie vietovę, kurioje gyvenama, papasakoti apie ją, padiskutuoti apie žmonių tarpusavio santykius, tolerancijos/netolerancijos atvejus, ar miestas/miestelis yra tolerantiškas kitam/kitokiam, pasvajoti apie Tolerancijos miestą ar Tolerancijos šalį.

 

Minėjimo dieną mokytojai ir mokiniai susirinks didesnėse mokyklų erdvėse, kur vyks diskusijos, kultūriniai renginiai, skaitomos įžymių žmonių mintys, o mokinių darbų parodos mokyklose dar ne vieną dieną primins apie minėjimą ir tolerancijos poreikį mūsų visuomenėje.

 

1995 m. UNESCO lapkričio 16-ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos iniciatyva Lietuvoje ši diena minima nuo 2003 metų. Tais pačiais metais Komisijos iniciatyva Lietuvoje buvo įsteigti pirmieji Pilietiškumo, istorinės atminties ir Tolerancijos ugdymo centrai. Šiandien tokių centrų Lietuvoje veikia 153. 

 

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI