Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
„Tūkstantmečio mokyklų“ programoje ketina dalyvauti 54 savivaldybės

„Tūkstantmečio mokyklų“ programoje ketina dalyvauti 54 savivaldybės

„Tūkstantmečio mokyklų“ programoje ketina dalyvauti 54 šalies savivaldybės. Savo apsisprendimą savivaldybės patvirtino savo tarybų sprendimuose. Dar kelios savivaldybės sprendimus priims artimiausiame jų tarybų posėdyje dar šią savaitę, rašoma ministerijos pranešime spaudai.

„Ši programa viršijo mūsų lūkesčius. Ją kurdami tikėjomės, kad tai reikalinga savivaldybėms, kad jos pasinaudos puikia galimybe, tačiau tokio susidomėjimo nesitikėjome. Savivaldybės paneigė visų skeptikų nuogąstavimus. Ši pažangos programa leis visokeriopai atnaujinti mokyklas, padidinti ugdymo kokybę, tobulinti mokytojų kompetencijas ir mokyklas iš tiesų pritaikyti įvairių gebėjimų vaikams.

 

„Tūkstantmečio mokyklų“ programa paskatino daug savivaldybių priimti sprendimus, kuriuos iki šiol atidėliojo: jos pasiryžo priimti svarbius sprendimus, kad kuo daugiau vaikų galėtų mokytis šiuolaikinėse mokyklose“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

 

Ministerija taip pat akcentuoja, kad programa nėra konkursinė, tad visos savivaldybės, kurios pareiškė norą dalyvauti, turės galimybę tai padaryti. Dėl plačios apimties ir dėl siekio įgyvendinti giluminius kokybinius pokyčius programa bus įgyvendinama dviem srautais – nuo 2022 m. ir nuo 2023 m.

 

Bendra programos vertė – 210 mln. Eur, jie skiriami iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ lėšų. Konkreti parama savivaldybei priklausys nuo jos pažangos plano vertės ir mokinių skaičiaus savivaldybėje.

 

Pranešime spaudai taip pat pažymima, kad programos priemonės bus pritaikytos pagal kiekvienos savivaldybės poreikius, o joje dalyvaujančių savivaldybių atrinktos mokyklos turės būti atviros, bendradarbiauti su kitomis mokyklomis, dalytis turimais intelektiniais ištekliais ir infrastruktūra.

 

Nors „Tūkstantmečio mokyklų“ programa skirtingose savivaldybėse bus kiek kitokia, visur bus telkiamas dėmesys į pažangos skatinimą keturiose srityse: lyderystė, įtraukusis ugdymas, kultūrinis ugdymas ir STEAM ugdymas, pažymimi ŠMSM.

 

Taip pat informuojama, kad programoje dalyvauti apsisprendusios savivaldybės atliko savo švietimo būklės analizę, pateikė tarybų sprendimus dėl dalyvavimo programoje, mokyklų stiprinimo.

 

Savivaldybės, priėmusios svarbius sprendimus dėl mokyklų stiprinimo iki birželio mėnesio, padedami „Tūkstantmečio mokyklų akademijos“ ekspertų, parengs pažangos planus, užtikrinsiančius pozityvius švietimo pokyčius savivaldybėse.

 

„Džiaugiuosi, kad savivaldybės suprato „Tūkstantmečio mokyklų“ programos reikalingumą ir mokyklų stiprinimo naudą. Savivaldybės nutarė kurti geresnes sąlygas vaikams mokytis: rinksis pažangius mokymo metodus, tobulins mokyklų kultūrą, įsirengs naują infrastruktūrą, įsigis naujų mokymo priemonių, erdves pritaikys įvairių poreikių vaikams. „Tūkstantmečio mokyklų“ programa sutelkė bendruomenes savivaldybėse nuo politikų iki švietimo ekspertų kalbėtis ir įsivertinti savivaldybių švietimo būkles bei sudaro sąlygas užsibrėžti ambicingus tikslus ir jų siekti“, – teigia ministrė.

 

Ministerija primena, kad pernai buvo priimti sprendimai visiškai atsisakyti jungtinių 5-8 klasių, mažesnes negu 60 mokinių mokyklas prijungti prie didesnių mokyklų, formuoti tokio dydžio III-IV gimnazijos klases, kuriose mokiniai galėtų laisvai rinktis norimus dalykus ir turėtų galimybę lygiavertiškai pretenduoti į visas studijų programas aukštosiose mokyklose.

 

Mano išsaugoti straipsniai