JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Teismas atmetė savo vaikų pagrobimu įtariamo M. Vilčinsko skundą

Teismas atmetė savo vaikų pagrobimu įtariamo M. Vilčinsko skundą, jis į laisvę paleidžiamas nebus

Kauno apygardos teismas ketvirtadienį atmetė savo vaikų pagrobimu įtariamo Mindaugo Vilčinsko skundą dėl jam taikomos kardomosios priemonės – suėmimo. Vyras į laisvę paleidžiamas nebus.

Anskčiau M. Vilčinskui teismas buvo skyręs suėmimą.

ELTA primena, kad liepos 18 d. Kaune, iš vaikų gerovės centro „Pastogė“, buvo pagrobti 5, 7 ir 9 metų amžiaus vaikai. Praėjus kelioms savaitėms pranešta, jog pasieniečiai netoli Baltarusijos pasienio sulaikė savo mažamečius vaikus pagrobusius tėvus Ingą ir Mindaugą Vilčinskus, vaikai perduoti laikinai globai. Teisėsauga įtaria, kad tėvai, pagrobę savo vaikus, bandė bėgti į Baltarusiją. Vaikai, sulaikius jų tėvus, buvo grąžinti į globos namus.

Minimi vaikai iš tėvų teismo sprendimu buvo paimti gegužę, atsižvelgiant į tai, kad vaikai nelankė ugdymo įstaigų, jų tėvai nesudarė vaikams sąlygų socializuotis, patys tėvai teigė nepripažįstantys Lietuvos įstatymų.

Kaip anksčiau skelbė Valstybės saugumo departamentas (VSD), Kaune savo vaikus, kaip įtariama, pagrobę asmenys priskiria save „suverenų“ judėjimui.

„Vadinamieji „suverenai“, kuriais esantys skelbiasi ir savo vaikus iš valstybės laikinos globos pagrobę sutuoktiniai, vadovaujasi valstybės teisėtumą neigiančia antivalstybine ekstremistine ideologija. „Suverenais“ pasiskelbę asmenys nepripažįsta valstybės institucijų sprendimų ir yra įsitikinę, kad gali nevykdyti teisės aktuose įtvirtintų gyventojų pareigų“, – skelbė VSD.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI