JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Tarp pavojingų vaikams žaislų - ir „Furbis“

Tarp pavojingų vaikams žaislų – ir „Furbis“

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba praneša, kad skyrė sankciją UAB „Inavi & Co“ – bendrovė teikė į Lietuvos rinką nesaugius minkštus kimštinius žaislus. 

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Kauno regiono rinkos priežiūros skyrius atliko patikrinimą įmonės „Inavi & Co“ mažmeninės prekybos padalinyje Kaune, kur saugos reikalavimų įvertinimui atrinko minkštą lėlę „US2“, minkštą žaislą su baterijomis „Furbis“ bei minkštą žaislą su plastiko veiduku „Lėlė kiškis“. Žaislai buvo įsigyti iš Kinijos gamintojo Ningbo Easy international trading Co. Ltd.

 

Atlikus žaislų bandymus akredituotoje laboratorijoje, nustatytos net kelios žaislų keliamos rizikos. Tikrinant lėlę „US2“, tempimo bandymo metu atsiskyrė smulkios žaislo detalės, kurias vaikas gali įsidėti į burną ir jomis užspringti. Žaisle „Furbis“ nustatytas cheminės medžiagos (ftalatų) kiekis viršijo leistiną ribą, todėl toks žaislas vaikams pavojingas dėl cheminių savybių. Lėlės kiškio žaisle baterijų dėžutė atsidarė be įrankio, tapo pasiekiamos smulkios dalys – baterijos, ftalatų kiekis taip pat viršijo leistiną ribą.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, nustatytas saugos reikalavimų neatitiktis, didelę žaislų keliamą riziką ir tai, kad nukentėjusių asmenų nėra, už Produktų saugos įstatymo pažeidimą UAB „Inavi & Co“ skirta bauda.

 

Bendrovė įpareigota nedelsiant pašalinti nesaugius produktus iš rinkos, įspėti vartotojus ir susigrąžinti iš jų nesaugius produktus.

NAUJIENA: žurnalą TAVO VAIKAS jau galite pirkti internetu. Įsigyti galite ir senesnių žurnalų. SPAUSKITE ČIA.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI