JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Socialinės iniciatyvos kokybiškam vaikų laisvalaikiui karantino metu

Socialinės iniciatyvos kokybiškam vaikų laisvalaikiui karantino metu

Lietuvoje uždarius daugumą mokyklų, parduotuvių ir viešojo susibūrimo vietų, verslas sparčiai perkelia savo paslaugas į elektroninę erdvę. Neatsilieka ir socialiniai inovatoriai – jie taip pat puikiai prisitaiko prie besikeičiančių aplinkybių ir naudoja išmanius sprendimus tam, kad pasiektų tuos, kuriems šiandien to labiausiai reikia. Netikėta situacija parodė, jog nuotoliniu būdu galima organizuoti ne tik pamokas ar būrelius vaikams, bet net ir šokių treniruotes neįgaliesiems.

„Sustabdžius ugdymo įstaigų veiklą atsirado didžiulis vaikų edukacijos ir užimtumo nuotoliniu būdu poreikis, taip pat išryškėjo kitos jautrios vaikų socialinės problemos, todėl šiuo metu itin svarbu aktyviai vykdyti socialines veiklas ir padėti su sunkumais susiduriantiems tėvams bei jų vaikams. Galime pasidžiaugti, kad socialiniai verslai nestabdo savo veiklos ir aktyviai ieško naujų išmanių būdų plėtoti savo vykdomas iniciatyvas“, – sakė Jurgita Ribinskaitė-Glatzer, socialinio verslo ekspertė ir organizacijos „Reach for Change“ vadovė Baltijos šalyse.

Pasitelkiamos inovatyvios priemonės

Socialinio verslo sektorius nelaukia – perkelia savo veiklas į skaitmeninę erdvę, išnaudoja socialinių tinklų ir vaizdo transliavimo galimybes, kuria naujas virtualias platformas ir diegia naujus išmanius įrankius tam, kad veikla nenutrūktų.

„Šiuo laikotarpiu socialinio verslo indėlis ypač svarbus – visuomenė dabar kaip niekada laukia teigiamų pokyčių ir prasmingų socialinių iniciatyvų. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad socialiniai verslininkai nesutrinka užklupus netikėtiems iššūkiams ir pasinaudoję technologinėmis naujovėmis geba ir toliau vykdyti savo veiklą“, – sakė anksčiau minėtos organizacijos ilgamečio partnerio, bendrovės „Tele2“ generalinis direktorius Petras Masiulis.

1. Šokių pamokos vaikams internetu

Organizacijos „Unikalus šokis“, siūlančios šokių užsiėmimus specialiųjų poreikių vaikams, įkūrėja Rita Žogelė šią savaitę pradėjo vesti virtualias šokių pamokas „Uniq Dance“ socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. Ji nusprendė pamokas online būdu organizuoti tuo pačiu laiku kaip ir vykdavo ankstesni fiziniai šokių užsiėmimai studijoje.

Šokių mokytoja virtualioje erdvėje žada vesti „Zumba“ ir „Zumbini“ pamokas suaugusiems ir mažiesiems bei adaptuotas šokių pamokas neįgaliems vaikams. R. Žogelė prie šokių transliacijų kviečia prisijungti visą šeimą. Ji patikina, kad net ir skaitmeninėje erdvėje vedamų šokių metu netrūksta geros nuotaikos ir teigiamų emocijų – prie vienos pamokos prisijungia apie 20 žmonių, pratimus atlieka visi šeimos nariai, o po užsiėmimo visi mielai pasidalina smagiomis nuotraukomis ir vaizdo įrašais.

Stebėti šokių pamokas galite prisijungę prie uždaros „Facebook“ grupės:

https://www.facebook.com/groups/1715710481990305/

2. Nuotolinis „Minecraft“ būrelis

Tuo tarpu socialinis verslas „Trys kubai”, kuriantis populiaraus kompiuterinio žaidimo „Minecraft“ pagrindu parengtas pamokas vaikams, dėl susiklosčiusių aplinkybių anksčiau nei planuota pristatė nuotolinį būrelį 2-4 ir 5-8 klasių mokiniams. Šis būrelis turėjo vykti „gyvai“, tačiau reaguodami į aplinkybes, „Trys kubai” vos per kelias dienas sukūrė virtualią būrelio platformą.

„Minecraft“ ekspertų sukurto būrelio „Edukraftas“ užsiėmimai vyks 2 kartus per savaitę. Jų metu, pasitelkdami savo vaizduotę, vaikai kurs kosmoso bazę Marso planetoje. Anot vieno iš edukacinės platformos „Trys kubai“ įkūrėjų Vytauto Butkaus, šių užsiėmimų metu bus mokomasi matematikos, biologijos, chemijos, lietuvių ir anglų kalbos bei programavimo, o taip pat lavinami komandinio darbo, loginio mąstymo ir bendradarbiavimo įgūdžiai.

„Registracija į „Edukrafto“ būrelį vyksta čia: https://www.edukraftas.lt/nuotolinis-burelis 

3. Mokymai per atstumą

Kitas socialinis inovatorius, skaitmeninės individualizuoto mokymosi sistemos „DigiKlasė“ įkūrėjas Eimantas Bekėža taip pat tęsia savo veiklą – šiuo metu jis veda fizikos pamokas bei fizikos kursus nuotoliniu būdu.

8-12 klasių moksleiviams skirtos pamokos organizuojamos ir vykdomos elektroninėmis priemonėmis, pasitelkiant skaitmenines bendravimo platformas arba išmaniąsias aplikacijas („Skype“, „Discord“, „Facebook“ uždaras grupes, vaizdo transliacijas ir kt.). Galima rinktis tiek individualias pamokas, tiek pamokas grupėje iki 10 žmonių. Pamokų metu dėstoma teorinė medžiaga, pateikiami konspektai, duodamos namų užduotys, o uždaviniai parenkami pagal kiekvieno mokinio mokymosi lygį.

Daugiau sužinoti apie „Digiklasė“ vedamas pamokas ir į jas užsiregistruoti galite internetinėje svetainėje:

https://www.digiklase.lt/paslaugos

4. Vaizdo pamokos mažiesiems

Inovatyviais įrankiais ugdymo procese šiuo metu naudojasi ir edukologės Irmos Liubertienės sukurta, emocinio intelekto lavinimo mokyklose siekianti socialinė iniciatyva „Dramblys.lt“.

„Jau paruošėme plačią nuotolinę edukacinę programą savo mokiniams – norime, kad mažieji toliau tęstų mokymosi procesą namuose. Taip pat nufilmavome specialių mokomųjų vaizdo įrašų su įvairiomis užduotimis ir mankštomis, o mūsų mokytojai transliuos naujas vaizdo pamokas tiesiai iš savo namų“, –pasakojo I. Liubertienė. 

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI