JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Klaipėdoje už darželių nelankančius vaikus mokėti nereikės

Klaipėdoje už darželių nelankančius vaikus mokėti nereikės

 Nors darželiai veikia, dėl COVID-19 pandemijos ir šalyje paskelbto karantino tėvams rekomenduojama vaikų nevesti, jei tik yra tokia galimybė. Už vaikus, kurie karantino metu nelanko darželių, Klaipėdoje mokestis skaičiuojamas nebus, nereikės mokėti ir vadinamojo „abonentinio“ 15 eurų mokesčio už maisto gamybą. Sprendimas galioja ir pagal ikimokyklinio, ir pagal priešmokyklinio ugdymo programas ugdomiems vaikams, informuoja uostamiesčio savivaldybė.

„Toks sprendimas priimtas siekiant bent kiek palengvinti tėvams finansinę naštą. Kartu tikimės, kad tai bus papildomas stimulas tėvams nevesti vaikų į darželius, kai tik yra galimybė jais pasirūpinti namuose. Taip bus saugiau visiems – ir tėveliams, ir vaikams, ir darželių darbuotojams. Nors darželiai vaikus priima, dar kartą prašome šia paslauga naudotis tik tada, kai tikrai nėra kitos išeities. Suprantame, kad net ir būnant namuose, tačiau kartu ir dirbant nuotoliniu būdu, sudėtinga pasirūpinti ir vaikais, tačiau kiekvienas atvejis individualus ir kiekvienas savo galimybes turime įvertinti atsakingai“, – ragina Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Savivaldybės pranešime nurodoma, kad iš viso Klaipėdoje yra apie 8 500 darželinukų. Didžioji dalis tėvų rado galimybių vaikais pasirūpinti namuose, prieš žiemos šventes darželius lankė nuo 700 iki 1500 vaikų. Po Naujųjų metų vaikų skaičius gerokai išaugo – šiuo metu į darželius atvedama jau apie 3 350 vaikų

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI