JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Kaunas plečia vaikų darželių tinklą: duris atvers nauja įstaiga – „Pelėdžiukas“

Kaunas plečia vaikų darželių tinklą: duris atvers nauja įstaiga – „Pelėdžiukas“

Vilijampolėje įgyvendinta sovietmečiu statyto pastato konversija į šiuolaikišką ugdymo įstaigą. Renovacijos darbai baigti – vyksta objekto pridavimo procedūros, ruošiamasi atidarymui: formuojamas personalas, paskelbti baldų bei įrangos viešieji pirkimai, tvarkoma aplinka. Rugsėjo 1-ąją lopšelio-darželio duris atvers 160 vaikų – nuo pačių mažiausiųjų iki priešmokyklinukų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Prieš 60 metų Vilijampolėje iškilęs pastatas po rekonstrukcijos sunkiai atpažįstamas. Neseniai baigti kiek daugiau nei metus trukę konversijos darbai. Modernias lopšelio-darželio „Pelėdžiukas“ patalpas planuojama atverti Rugsėjo 1-ąją. Čia veiks 9 grupės: 4 lopšelio, tiek pat darželio ir 1 priešmokyklinė.

„Vietų trūkumo klausimus vaikų darželiuose Kaunas išsprendė jau gana seniai, bet tai dar ne viskas. Jie turi būti kuo patogiau prieinami kauniečiams – arčiau namų ar tėvų darboviečių. Būtent to ir siekiame planuodami įstaigų plėtrą. Pernai atidarytas „nuo nulio“ pastatytas darželis Šilainiuose, dabar baigtas Vilijampolėje, o toliau laukia statybų startas Romainiuose ir Aleksote“, – teigia Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Balandžio 12-ąją turėtų paaiškėti naujosios ugdymo įstaigos vadovas, kuris aplink save burs beveik pusšimtį darbuotojų: auklėtojų ir ikimokyklinio ugdymo mokytojų padėjėjų, administracijos, virtuvės bei kito aptarnaujančio personalo, pažymima pranešime.

„Darželis, visų pirma, – ne naujos sienos, o žmonės: vaikai, mokytojai, tėveliai. Darysime viską, kad „Pelėdžiuko“ bendruomenė būtų stipri, o įstaigoje užtikrintume aukštą ugdymo kokybę, specialiųjų ir kitų auklėtinių poreikių atliepimą, toleranciją, bendravimo ir bendradarbiavimo kultūrą“, – sako laikinai pareigas einanti lopšelio-darželio „Pelėdžiukas“ direktorė Ramunė Džiaugienė.

Pirmajame aukšte įsikurs lopšelio grupės, administracija, bus įrengta multifunkcinė salė vaikų aktyviam laisvalaikiui ir meniniams užsiėmimams. Antrame aukšte numatytas logopedo, psichologo bei specialiojo pedagogo kabinetas, darželinukų ir priešmokyklinukų grupės.

Visus darbus už beveik 2,6 mln. eurų atliko bendrovė „Statybų vizija“.

Aptrupėjęs ir apleistas sovietmetį menantis pastatas pasikeitė kardinaliai: skirtinguose jo galuose iškilo erdvūs dviaukščiai priestatai, sutvarkytas fasadas, atnaujintas stogas. Būsimo darželio erdvės funkcionaliai perplanuotos, kad čia tilptų žaidimų ir poilsio zonos, miegojimo, persirengimo ir valgymo patalpos, salės auklėtinių laisvalaikiui bei administraciniai kabinetai. Ugdymo įstaigoje įrengti specialūs tualetai neįgaliesiems, abu aukštus jungiantis keltuvas, rašoma pranešime.

Visoje teritorijoje perkloti vandentiekio, telekomunikacijų ir buitinių nuotekų tinklai, įrengtos lietaus nuvedimo ir vėdinimo sistemos. Lopšelio-darželio sklypas ir vaikų žaidimų aikštelės apjuostos apsaugine tvora, šalia įrengtos vadinamosios Kiss&Ride aikštelės trumpam automobilių stabtelėjimui atvežant arba pasiimant vaikus.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI