53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Pučia pilvuką? Kaip padėti?

Pučia pilvuką? Kaip padėti?

Šiandien naudojami labiau koncentruoti žolelių ekstraktai, jų reikia apie 10 ml per parą. Naujausias klinikinis tyrimas patvirtina ramunių žiedų, melisų lapų ir pankolių vaisių ekstraktų efektyvumą, verkimo trukmė sumažėjo net aštuoniems iš dešimties vaikų. Šiuo metu Lietuvoje siūlomos priemonės gali būti lašų ar žvakučių pavidalu. Priemonės saugios, jei vartojama pagal rekomendacijas, šalutinis poveikis pastebimas labai retai.

Pilvo dieglių, kamuojančių kūdikius, kilmė iki galo nėra aiški. Numanyti visgi galima – pilvo diegliukų priežastys susideda iš daug dalių. 

Kada jau nustatomi pilvo diegliai?

Jei verkiama ilgiau nei tris valandas per dieną, ilgiau nei tris dienas per savaitę ir ilgiau nei tris savaites. Tai tinka tik tada, jei vaikas yra valgus ir nėra nustatyta jokių kitų sveikatos sutrikimų. Pilvo diegliukai dažniausiai prasideda nuo antrosios gyvenimo savaitės ir trunka iki 3–4 mėnesių amžiaus. Dažniausiai mažylis verkia po pietų, vakare ir nenuspėjamai – atrodo ramus, bet staiga pavalgęs pradeda verkti, o tų ašarų negalima nuraminti jokiais būdais, net maitinant ir patenkinus kitus kūdikio poreikius.

Anot atliktų tyrimų, pilvo diegliai gali kilti dėl nebrandžios virškinamojo trakto veiklos, psichosocialinių veiksnių (mamos įtampa, nesaugi aplinka ir pan.), besivystančios nervų sistemos, kuri turi adaptuotis prie supančios aplinkos.

Kokios priemonės gali palengvinti pilvo diegliukus?

Šiandien nuo pilvo diegliukų siūloma labai daug pagalbos, svarbu atsirinkti teisingai ir suprasti, kaip viena ar kita priemonė veikia jūsų lėliuką. Daugiausia rinkoje siūloma sintetinių priemonių. Visi turbūt suprantame, kad kuo natūralesnės kilmės junginiai, tuo labiau jie veikia tausojančiai jūsų vaikelio atžvilgiu. Sintetinių priemonių poveikis labiau mechaninis, t. y. sumažina pilve esančių burbuliukų paviršiaus įtempimą ir jie tiesiog subliūkšta. Jeigu lėliuko peristaltika silpna, tos subliūškusios dujos ir nepasišalina, o absorbuojasi į žarnyną. Augaliniai preparatai veikia priešingai – slopina uždegimą, gerina virškinimą, apsaugo pažeistas virškinamojo trakto gleivines, švelniai ramina, mažina žarnyno dirglumą, padeda užmigti, atpalaiduoja lygiuosius žarnyno raumenis, išlaisvina susikaupusias dujas ir sumažina skausmą žarnyne, taip palengvina visų kūdikių baubo – pilvo pūtimo – nemalonumus.

Žolelių arbatai, kurioje verbenų žolė, saldymedžių šaknys, pankolių vaisiai, melisų lapai, ramunių žiedai, prieš maždaug 30 metų buvo atliktas klinikinis tyrimas ir įrodytas efektyvus, pilvo dieglius palengvinantis poveikis. Bėda buvo ta, kad to skysčio vaikui sugirdyti reikėjo palyginti daug – 32 ml vienam kūdikio kilogramui, nes tai sąlyginai labai praskiestas preparatas, lyginant su ekstraktais.

Mano išsaugoti straipsniai