JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Kūdikio kraitelis: ko reikia iš tikrųjų?

Kūdikio kraitelis: ko reikia iš tikrųjų?

Pirmasis vaikutis šeimoje visuomet laukiamas su didžiausiu nekantrumu ir baime – juk taip norisi tobulai pasiruošti. Kad būsimų tėvelių piniginės liktų storesnės, o namuose nereikalingi daiktai neužimtų vietos, sudarėme sąrašą, ko tikrai prireiks nuo pirmųjų dienų, ką galima įsigyti vėliau, o kam geriau neišlaidauti.

Vežimėlis ir lovelė. Jei svarstote, ką pirkti pirma, patikrintas pasirinkimas – kokybiškas ir patogus vežimas. Jame galima migdyti naujagimį ne tik lauke, bet ir kambaryje. Be to, labai dažnai mamos nori jausti savo mažylį visas 24 valandas ir migdo kartu lovoje. Tad skubėti įsigyti lovytės nebūtina.

Sauskelnės. Jų tikrai reikės ir reikės daug. Įsigykite bent kelias pakuotes, kad nereikėtų skubėti į parduotuvę jau kitą dieną po gimdymo. Naujagimiai tuštinasi dažnai, todėl sauskelnes reikėtų keisti bent kas dvi valandas.

Vonelė. Ji būtina jau pirmomis dienomis, todėl geriau įsigyti iš anksto. Geriausia nepagailėti šiek tiek pinigų ir išsirinkti ne pačią paprasčiausią, bet su suformuota vieta kūdikiui paguldyti.

Drabužiai. Vaikai auga greitai, o kūdikiai dar greičiau, todėl, kad ir kaip norėtųsi, neišlaidaukite drabužiams. Naujagimiams ar kūdikiams tikrai nereikia nei žavių sijonų ar madingų kelnių. Svarbiausia, kad drabužių audiniai būtų natūralūs, leistų odai kvėpuoti ir nevaržytų judesių.

Vystymo stalas. Jis užima vietą, o tai gali tapti tikra problema ne vienuose namuose. Tačiau tai išspręsti galima labai paprastai: dažnai pakanka tik vystymo lentos – ją patogu nusinešti ten, kur reikia, ir neužima daug vietos.

Pientraukis ir buteliukas. Ar pavyks kūdikį maitinti krūtimi, paaiškės pirmomis dienomis po gimdymo. Iki tol neverta pirkti nei buteliukų, nei pientraukio. Net jei paaiškėtų, kad pientraukio ir buteliukų reikės, juos kuo puikiausiai galima įsigyti vėliau.

Aliejai, kremai, šampūnai. Kūdikių oda jautri ir dirgli, todėl ją reikėtų itin saugoti. Maudynėms pakaks švaraus vandens ir tik retais atvejais – kūdikiams skirto švelnaus prausiklio. Muilas, šampūnas ar dušo želė sausina odą, todėl jais nereikėtų piktnaudžiauti. Išsimaudžius švelnią odelę galima palepinti kūdikiams skirtu aliejumi ar kremu, geriausia – pirktais vaistinėje. Tačiau yra viena priemonė, be kurios išsiverčia reta mama, – tai kremas nuo iššutimų SUDOCREM. Patyrusios mamos žino: kad ir kokios puikios būtų sauskelnės, kad ir kaip dažnai keičiamos, kūdikių odelė parausta ir tampa dirgli labai greitai. SUDOCREM unikali sudėtis greitai nuramina sudirgusią odą ir ją apsaugo. Šis kremas ne tik minkština ir ramina odą, bet ir sudaro vandeniui atsparų barjerą bei neleidžia toliau dirginti odos. Sudėtyje esantis levandų aliejus pasižymi antibakteriniu poveikiu, kuris ypač svarbus, šnekant apie užpakaliuką ištikusias bėdas.

Sudocrem – kremas nuo iššutimų
Sudocrem – kremas nuo iššutimų
Gamintojo nuotr.

Nagų žirklutės, šukos. Kūdikiai dažniausiai neturi plaukų bent pusę metų, todėl ir šukuoti nebus ko. Visai kas kita – žirklutės suapvalintais kraštais. Jų prireiks jau pirmąjį mėnesį.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI