Kiekvienas kūdikis – unikalus ir nuostabus kūrinys. Jo dantukai – taip pat tokie vieninteliai, unikalūs ir nepakartojami. Dauguma tėvelių labai laukia pirmojo dantuko prasikalimo, vis dėlto, kai kuriems kūdikiams tai gali būti gana skausmingas ir varginantis procesas. Kaip padėti mažyliui, o kartu ir sau, jei jis jaučia skausmą ir diskomfortą, kai kalasi pirmieji dantukai? Juk norisi, kad atsiminimai būtų tik gražūs, ar ne? Išeitis tikrai yra ir ji – gana natūrali.
Kada reikėtų laukti pirmųjų dantukų?
Pirmasis dantukas dažniausiai pasirodo pirmąjį kūdikio gyvenimo pusmetį – maždaug nuo keturių iki šešių mėnesių amžiaus mažyliams. Kai kuriems tenka palaukti ir ilgiau – pirmieji „perliukai“ pasirodo iki pirmojo gimtadienio. Visas dvidešimt dantų turintis pieninis sąkandis turėtų susiformuoti iki pustrečių – trijų metų amžiaus.
Žinoma, pasitaiko ir išimčių – itin retais atvejais kūdikiai jau gimsta su keliais dantukais, o kai kada pilno sąkandžio tenka palaukti ir ilgiau nei tris metus. Šiaip ar taip, odontologai juokauja, kad šiuolaikiniams kūdikiams dantys dygsta daug anksčiau ir greičiau, nei prieš kelis dešimtmečius, tad tai gali tapti tikrai nemažu išbandymu visai šeimai. Dygstant keliems dantukams vienu metu diskomfortas ir skausmas iš tiesų gali būti nemaži.
Kokie simptomai praneša apie galimą dantukų dygimą?
Jei mažylis visais ženklais rodo, kad jo dantenos skausmingos, paraudusios, jautrios ir paburkusios, tai visai gali būti, kad jau visai netrukus toje vietoje pasirodys dantukas. Kūdikiui taip pat gali parausti skruostai, aktyviau skirtis seilės, atsirasti bėrimų ant smakro ir kaklo. Vienas iš gana specifinių dantų dygimo požymių yra aktyvus norėjimas viską graužti, taip tarsi mėginant „pasikasyti“ niežtinčias ir jautrias dantenas į kokius nors daiktus, kartais – tiesiog į pirštus ar kumštukus. Gal pastebėjote apgraužtą lovytę? Nesistebėkite – taip vaikelis ieško sau pagalbos.
Kūdikis taip pat gali dažniau ir aktyviau verkti, atsisakyti valgyti, dažniau prabusti naktimis, kandžioti krūtis ar buteliuko žinduką. Dėl paties dantukų dygimo kūno temperatūra kilti neturėtų, tačiau organizmas šiuo laikotarpiu gali būti imlesnis įvairioms virusinėms ir bakterinėms infekcijoms.
Kaip palengvinti mažylio jaučiamą diskomfortą?
Patarimai visai paprasti, tačiau neabejojame, kad bus labai naudingi. Pirmiausia, ką siūlome, tai skirti daugiau kokybiško dėmesio savo kūdikiui, dažniau jį priglausti ir pamyluoti. Taip pat dažniau mažyliui duokite švariai nuplautų silikoninių kramtukų, prieš tai palaikytų šaldytuve. Tokie atšaldyti ir kramtymui skirti daikčiukai padės šiek tiek „pasikasyti“ ir atšaldyti jautrias bei skaudančias dantenas.
Kitas puikus patarimas – lengvas dantenų masažas su specialiu antpirščiu. Rinkoje taip pat gausu specialių gelių su vaistinėmis medžiagomis, pavyzdžiui, lidokainu, kuris gali sukelti alergines ir kitas nepageidaujamas reakcijas. Mes siūlome natūralios sudėties alternatyvą – medicinos priemonę Anaftin baby, kuri sudėtyje neturi jokių vaistinių ir dar labiau sudirginti galinčių medžiagų.
Anaftin baby – tai medicinos priemonė, kurią verta turėti kiekvienuose namuose, kuriuose auga mažylis iki trijų metų amžiaus. Puikaus daugelio mažylių mėgstamo skonio gelyje esančios natūralios medžiagos pažeistose dantenų vietose padeda malšinti skausmą ir paraudimą. Pridedamas aplikatorius su silikoniniais šereliais švelniai masažuoja dantenas, todėl palengvėja su dantukų kalimusi susijęs diskomfortas ir simptomai.
Rekomenduojame išmėginti šią kokybiškos ir natūralios sudėties medicinos priemonę, kuri padės ne tik sumažinti nemalonius kūdikio jaučiamus simptomus, bet ir prisidės prie ramesnių dienų ir naktų.