Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Dantukai
Dantukai

Pieninių dantukų dygimas kūdikiui gali kelti nemažai skausmo ir diskomforto

Pirmųjų pieninių dantukų dygimas kūdikiui gali kelti nemažai skausmo ir diskomforto – dantenos paburksta ir tampa jautrios, todėl mažylis gali daugiau verkti, prasčiau valgyti ir neramiai miegoti. Kaip padėti jam, kad šis ilgai lauktas etapas būtų malonesnis bei lengvesnis ir pačiam mažyliui, ir juo besirūpinantiems artimiesiems? O kada laukti pirmojo pieninio dantuko? Apie pirmųjų pieninių dantukų dygimą tikrai praneš tam tikri simptomai, kurie vieniems pasireiškia intensyviau, o kitiems – jie vos pastebimi.

Kada galima laukti pirmojo pieninio dantuko?

Pirmasis pieninis dantukas dažniausiai pasirodo apie penktą – septintą mažylio gyvenimo mėnesį, tačiau gali būti ir išimčių. Paprastai iki pirmojo gimtadienio kūdikis turi bent du dantukus apatiniame žandikaulyje, o iki trijų metų amžiaus jis gali džiaugtis pilnu pieniniu sąkandžiu, kurį sudaro dvidešimt gražuolių pieninių dantukų.

Žinoma, gamtoje būna ir išimčių – kartais pirmųjų dantukų tenka palaukti ir ilgiau, o kartais vos tik gimęs ir pravirkęs kūdikis savo burnoje jau turi pieninių dantų. Pastarasis atvejis – gana retas, tačiau tokių nutikimų tikrai pasitaiko. Literatūroje fiksuota ir atvejų, kai kūdikiai gimsta jau su pilnu pieniniu sąkandžiu – tokie atvejai iš tiesų labai reti, tačiau jie tikrai nėra neįmanomi.

Na, bent jau žinosite, kada dažniausiu atveju pasirodo pirmasis pieninis dantukas – jis dienos šviesą paprastai išvysta apie svarbią mažylio pusės metų sukaktį.

Nemalonūs pojūčiai, kylantys pieniniams dantukams ieškant „savosios vietos po saule“

Kiekvienas pieninis dantukas turi „prakalti“ dantenų audinius ir rasti savąją vietą žandikaulyje. Dauguma atvejų pieninių dantų dygimas yra gana nemalonus, diskomfortą ar net skausmą keliantis procesas, kurio metu patinsta ir parausta dantenos, atsiranda tempimo ir spaudimo pojūčiai mažylio žandikaulyje. Kai kurie mažyliai išgyvena šiuos pojūčius gana lengvai, o kai kuriems tai gali tapti sunkių dienų ir bemiegių naktų priežastimi. Tuomet kenčia ne tik kūdikis, bet ir visa šeima, nes sutrinka ne tik mažylio miego ir poilsio režimas, bet ir mitybos bei žaidimų įpročiai.

Kokie požymiai gali pranešti apie dantukų dygimą?

Nors kai kurie mažyliai vieną dieną gali netikėtai pradėti šypsotis žavia šypsena su vienu ar keliais „perliukais“, dauguma kūdikių apie planuojamą pieninių dantukų pasirodymą „praneša“ gana varginančiu simptomų „komplektu“:

  • Mažylis yra irzlesnis ir daugiau verkia;
  • Kūdikis vis užsigauna jautrias dantenas ir mėgina įvairiais būdais jas „pasikasyti“;
  • Mažylis kiša į burną įvairius daiktus, kumštukus ir juos graužia;
  • Kūdikis aktyviai kandžioja krūtį ir (arba) buteliuko žinduką;
  • Pastebimos jautrios, paraudusios, patinusios ir skausmingos dantenos galimose naujų pieninių dantukų dygimo vietoje;
  • Kūdikis prasčiau valgo ir miega;
  • Mažylis gausiau seilėjasi, o dėl to ant smakro, skruostų, kaklo ir krūtinės gali atsirasti bėrimų.

Didesnis karščiavimas ir viduriavimas gali būti infekcijų požymiai, dėl to dėl visų nerimą keliančių simptomų reikėtų pasikonsultuoti su kūdikio gydytoju ir jokiais būdais „nenurašyti“ visko vien dantų dygimo procesui.

„Anaftin®“ kūdikių dantenų gelis – puiki ir natūrali pagalba, siekiant palengvinti dygstančių dantukų keliamą diskomfortą

Nors kenčiančiam mažyliui labiausiai reikia jo artimųjų meilės ir dėmesio, šiandien sukurta ne viena veiksminga ir saugi priemonė, galinti padėti lengviau išgyventi šį diskomfortą keliantį laikotarpį. Viena jų –Anaftin®“ kūdikių dantenų gelis – biolipni burnos priemonė, turinti malonų skonį. Gelis greitai suformuoja nematomą plėvelę, kuri apsaugo dantenas nuo diskomforto ir skausmo. Natūralios sudedamosios medžiagos padeda sumažinti sudirgusių vietų skausmą ir paraudimą, o pridėtas aplikatorius padeda jį lengvai ir tinkamai paskirstyti, papildomai masažuojant dantenas.

„Anaftin®“ kūdikių dantenų gelis specialiai sukurtas sumažinti diskomfortą ir skausmą dygstant kūdikio dantukams. Jis padeda esant dantų dygimo simptomams ir veiksmingai slopina nemalonius pojūčius, suformuodamas nematomą plėvelę, kuri sukuria idealiai drėgną aplinką, kad skaudantis audinys greičiau sugytų. Šią medicinos priemonę galite įsigyti vaistinėse – dėl jos naudojimo pasitarkite su vaistininku.

Mano išsaugoti straipsniai