PRISIJUNK prie grupės SODAS DARŽAS KIEMAS

Dienos patarimas: ar verta vaiką saugoti nuo fejerverkų sukeliamo garso išgąsčio?

Dienos patarimas: ar verta vaiką saugoti nuo fejerverkų sukeliamo garso išgąsčio?

Naujieji metai daugeliui – linksmybės, šampanas, fejerverkai. Tačiau, tapus tėvais, daugelis apmąstome fejerverkų keliamo triukšmo grėsmę išgąsdinti mažiausius šeimos narius.

Nors mažyliai 24 val. jau miega, visgi, didelis garsas gali juos pažadinti ir net išgąsdinti. Specialistai tikina, kad dėl fejerverkų išsigandęs vaikas gali paniškai pradėti verkti.

Pirmieji dveji mažylio metai yra intensyvus raidos etapas. Vyksta įvairūs procesai, kurie susiję su judesiais, koordinacija, pažintimis, socialine-emocine raida. Pagrindinė apsauga ir vedliai gyvenimo keliu – tėvai.

Baimės jausmas

Iki pusmečio vaikai gali verkti bei blogai jaustis dėl jaučiamo alkio, šalčio, perkaitimo, stipraus garso, ryškios šviesos. Šiuos poreikius turi patenkinti tėvai. Taip pat jie turi apsaugoti nuo baimę sukeliančių veiksnių.

Maždaug nuo 7 mėn. kūdikiai į aplinką ima reaguoti tikslingiau. Tai reiškia, jog jie jau gali numatyti būsimus veiksmus: maitinimą, maudynes, mamos išėjimą iš namų ir t. t. Domėjimas suteikia daugiau emocijų ir reakcijų: džiugesys, baimė. Pastaroji gali pasireikšti įvairiai: verksmu, irzlumu, neramumu, net skausmais.

Stipriausiai baimė jaučiama 11-18 gyvenimo mėnesiais. Po to ji vėl silpsta.

Ar reikia bandyti saugoti vaiką nuo fejeverkų?

Vaikai nuo gimimo yra smalsūs, todėl nieko neveikimas jiems sukelia nuobodulį. Ypač jie domisi tuo, kas jiems dar neįprasta, nauja, skiriasi nuo kasdienybės. Visgi, tai turi būti ne per daug nepažįstama. Todėl supažindinimas su fejerverkais pro langą – nėra nieko blogo. Tačiau, žinoma, jūs, tėvai, geriausiai pažįstate savo atžalą, todėl jei žinote, kad vaikas nuolat išsigąsta staigių garsų, fejerverkų venkite ir stenkitės namuose paleisti kitokį foninį garsą, pavyzdžiui, muziką.

Mano išsaugoti straipsniai