JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Prasmingas laikas su vaikais lauke: 10 įdomių veiklų paįvairinti savaitgaliui

Prasmingas laikas su vaikais lauke: 10 įdomių veiklų paįvairinti savaitgaliui

Tikėtina, kad neseniai praėjusių švenčių išvakarėse ne viena šeima pagalvojo, kaip būtų puiku naujaisiais metais imti taupyti ir efektyviau valdyti savo finansus. Nors toks pasižadėjimas turintiems atžalų kai kada atrodo sunkiai įgyvendinamas, visgi ekspertai pastebi, kad didžiausią laimę vaikams neretai atneša ne brangios pramogos, o tiesiog smagus laikas su šeima. 

Edukaciniai ir kūrybiniai užsiėmimai su vaikais nebūtinai turi kainuoti. Norint vaikams sukurti stebuklingą savaitgalį, visai nebūtina rinktis mokamų pramogų, atrakcijų ir kelionių – ypač, jei šeima turi mažiau lėšų ar jos naujųjų metų tikslas yra atsakingiau žiūrėti į savo finansus.

 

Sniego skulptūros. Kol už lango dar gausybė sniego, visa šeima gali drauge nulipdyti sniego skulptūrą. Ir nebūtina apsiriboti tik sniego seniu besmegeniu – pavyzdžiui, per karantiną kai kurie lietuviai savo kiemuose lipdė įvairiausius gyvūnus, transporto priemones, dvarus ar net kelių metrų aukščio šakočius. O kad skulptūra būtų kuo tvirtesnė, prieš pradedant darbuotis meistrai pataria pirmiausia sukasti didelę sniego krūvą ir palikti per naktį susigulėti.

 

Pieškite ant sniego. Vietoje piešimo namuose ant popieriaus lapų pasiūlykite vaikams piešti ant… sniego! O nekenkiančių aplinkai dažų galite pasigaminti patys: raudoną spalvą galima gauti iš burokėlių sulčių, geltoną – iš su karštu vandeniu sumaišytų ciberžolės miltelių ar svogūnų lukštų nuoviro, violetinę – iš violetinio kopūsto nuoviro, oranžinę – iš maltos paprikos, sumaišytos su šiek tiek karšto vandens. Šiais natūraliais, arba pirktiniais maistiniais, dažais galite nuspalvinti savo sniego skulptūras ar privataus kiemo zoną.

 

Sniego kliūčių ruožas ar labirintas. Lipdykite iš sniego labirintą arba kliūčių ruožą ir varžykitės, kas greičiau jį įveiks. Nugalėtojo pakeliui ir prie išėjimo gali laukti netikėti paslėpti prizai!

 

Sniego tvirtovė. Statykite su vaikais sniego pilį. Lauke pasirinkite lygią vietą ir susineškite kuo daugiau statybinės medžiagos – sniego. Nulipdykite ne tik tvirtovės sienas, bet ir kambarius, langus, laiptus ar net stogą.

 

Sniego mūšis. Jei jūsų šeima didelė ar sulaukėte svečių, nulipdykite antrą tvirtovę ir surenkite sniego mūšį! Bandykite kuo greičiau užimti vieni kitų tvirtoves, tačiau nepamirškite elgtis atsargiai, kad jų nesugriautumėte.

 

Žiemos žygis. Jei už lango graži diena, būtinai išsiruoškite į žygį! Žygiuokite per miškus, lipkite į piliakalnius, grožėkitės ledu pasidengusiais vandens telkiniais. Žygio metu ne tik pasigrožėsite gamta, bet ir pajudėsite, atsigausite tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Susiplanuokite maršrutą, šiltai apsirenkite, pasiruoškite termosą karštos arbatos, išsikepkite karštų sumuštinių ir pirmyn!

 

Tyrinėkite snaiges. Nors beveik visi suaugusieji žino faktą, kad nėra dviejų vienodų snaigių, tačiau vaikams tai gali tapti tikru atradimu. Kai ims snigti, įduokite vaikams padidinamuosius stiklus ir išsiruoškite į lauką gaudyti ir tyrinėti snaigių.

 

Čiuožinėkite nuo kalniukų. Savo apylinkėse susiraskite kalniukų ir eikite čiuožinėti! Vaikai gali čiuožti rogutėmis, o suaugusieji – slidėmis ar snieglentėmis. Taip pat tai gali būti puiki proga imti mokyti vyresnius vaikus slidinėti.

 

Pasidarykite ledo stalą. Kiek netikėta idėja – ledo stalas. Jei namuose turite seną nenaudojamą stalą, galite ant jo paviršiaus užpilti šiek tiek vandens ir palikti lauke užšalti, o paskui ant slidaus paviršiaus žaisti įvairius žaidimus – pavyzdžiui, susikurti savo oro ritulį.

 

Sumeistraukite lesyklėlę. Drauge su vaikais pagaminkite paukščiams lesyklėlę. Ji gali būti ne tik sukalta iš medžio, bet ir paprasčiausiai pagaminta iš plastikinio kibirėlio, pieno butelio ar dėžutės. Pilkite į ją nekepintas saulėgrąžas, grūdus, kruopas. Taip pat galite tiesiog ant medžių paukščiams pakabinti nesūdytų lašinių gabalėlių.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI