JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Kada reikėtų susirūpinti

Kada reikėtų susirūpinti, kad galbūt vaikas sveria per daug?

Kada reikėtų susirūpinti, kad galbūt vaikas sveria per daug?

Kai vaiko kūno masė pradeda didėti daugiau nei ūgis, t. y. ne taip, kaip turėtų, keičiasi ūgio ir kūno masės proporcija, – sako Vilniaus universiteto Santaros klinikų filialo Vaikų ligoninės gydytoja dietologė Justė Parnarauskienė. – Juk vaikas gali būti pakankamai aukštas – tada jis ir turėtų sverti daugiau, o gali būti mažesnio ūgio, tad turėtų sverti mažiau nei vidurkis. 

Tėvams reikėtų atkreipti dėmesį, jei jų vaikas stambėja, kūno vaizdas keičiasi. Pirminės sveikatos priežiūros įstaigose vaikai kiekvienais metais, prieš einant į ugdymo įstaigą, yra sveriami ir matuojamas jų ūgis, tad ir medikai turėtų tai pastebėti. Kokią klaidą daro šeimos gydytojai? Jie, žymėdami vaiko augimo kreivę, dažniausiai pažiūri ūgį ir svorį pagal amžių, bet nepažiūri svorio ir ūgio proporcijų – turi būti braižoma ir ši kreivė, stebima, kaip keičiasi per metus”. 

Žurnalą TAVO VAIKAS pirkti internetu pigiau – tik 2.99 Eur/vietoj 3.99 Eur. Spausk NORIU!

Jei tėvai laiku tinkamai nepasirūpino, kaip ir kuo vaikas maitinasi, ir štai matome rezultatą – antsvoris. Ką tada daryti, kai jau yra problema? Anot J. Parnarauskienės, visų pirma, maitinimosi įgūdžius reikia labai griežtai keisti: “Ir tėvai turi būti griežti. To maisto, kurio vaikas neturėtų valgyti, namuose neturi ir būti. Maisto prieinamumas vaikui taip pat turi sumažėti ir galbūt vertėtų net surašyti, kada ir ką jis turi valgyti. 

Didesnė rizika yra tiems vaikams, kurie po pamokų grįžta pas senelius, o jie juk labai myli anūkus. Tėvai dažnai sako: taip, mes žinome, kad vaiko mitybą reikia reguliuoti, ir namuose viskas lyg ir gerai, bet vaikas nemažai laiko praleidžia pas senelius… Ta senelių meilė vaikui, jau turinčiam antsvorio, turi pasireikšti per žodelį „ne“. 

Anot dietologės, tėvų baimė, kad mažasis „numirs iš bado“ – visiškai nepagrįsta. Vaikai nuo pat gimimo turi labai gerą alkio ir sotumo jausmą: “Jeigu vaikas sveikas, judrus, žingeidus, jis tikrai jaučia, kada nori valgyti ir kada jau sotus, nes pakankamai pavalgė. Ir tik mes, suaugusieji, su savo įsivaizdavimu, kad jis alkanas, jam kažko reikia, viską išbalansuojame”. 

Plačiau apie vaikų antsvorį skaitykite vasario žurnalo “Tavo vaikas” numeryje. O žurnalą nusipirkti (kaip ir ankstesnius numerius) galite internetu (PIRKTI), taip pat turime nuostabių prenumeratos pasiūlymų ir dovanų (PRENUMERUOTI).

Vasario numeris
Vasario numeris
Redakcijos archyvo nuotr.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI