JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
„Eucerin Anti-Pigment“ linijos produktai - veiksminga pagalba kovoje su hiperpigmentacija nėštumo ir žindymo metu

„Eucerin Anti-Pigment“ linijos produktai – veiksminga pagalba kovoje su hiperpigmentacija nėštumo ir žindymo metu

Viena iš opiausių besilaukiančiųjų ar žindančių moterų problema – pigmentinės dėmės, kurios gali atsirasti ant viso kūno, tačiau dažniausiai „papuošia“ veidą – atsiranda rusva pigmentacija ant skruostų, apie akis, ant kaktos ar virš lūpų.

Melanino įtaka

Odai spalvą suteikia melaninas – pigmentas, gaminamas išoriniame odos sluoksnyje, epidermyje, esančių ląstelių – melanocitų. Sutrikus melanino gamybai atsiranda tamsiai rudos spalvos įvairių formų pigmentinių dėmių – taip pasireiškia hiperpigmentacija. Nors šios dėmės nekelia pavojaus nėščios ar žindančios moters sveikatai, tačiau jos yra erzinantis kosmetinis trūkumas. Pigmentinės dėmės dažnai pačios išnyksta po gimdymo praėjus 3-4 mėnesiams, tačiau yra atvejų, kuomet hiperpigmentacija vargina žindančias moteris. Gydytoja dermatovenerologė Ilona Sakalauskienė teigia, kad nėštumo ir žindymo metu dėl hormoninių pokyčių (padidėjusių estrogeno ir progesterono kiekių), suintensyvėja odos pigmento melanino gamyba. Šie pokyčiai lemia ne tik spenelių, apgamų patamsėjimą, tamsios linijos centrinėje pilvo dalyje atsiradimą (linea nigra), tačiau neretai ir pasitaikantį pigmentacijos sutrikimą melazmą, kitaip vadinamą nėštumo kauke““, – pasakoja gydytoja dermatovenerologė. Nėštumo kaukė” – tai įvairios formos, pavienės arba susiliejančios pigmentinės dėmės, atsirandančios ant veido (ypač kaktos, skruostų srityse), kartais ir ant kitų saulei atvirų vietų, pavyzdžiui, kaklo, dekoltė. Jos gali pradėti matytis jau pirmajame nėštumo trimestre, tačiau dažniausiai išryškėja 5-6 nėštumo mėnesį. Pigmentinių dėmių susidarymui nėštumo ar žindymo metu įtakos turi tokie faktoriai kaip saulės poveikis (melanino gamybą stimuliuoja saulės spinduliai), odos atspalvis (pigmentinės dėmės dažniau išryškėja tamsesnę odą turinčioms moterims), genetinis polinkis (tikimybė, kad nėštumo metu išryškės pigmentinės dėmės yra didesnė, jei jų nėštumo metu turėjo praeities kartos moterys) bei odos pažeidimai (pigmentinės dėmės gali išryškėti, pavyzdžiui, stipriai nudegus arba susižeidus).

Gydytoja dermatovenerologė Ilona Sakalauskienė
Gydytoja dermatovenerologė Ilona Sakalauskienė
Organizatorių archyvas

Kaip išvengti pigmentinių dėmių nėštumo ir žindymo metu?

Jei moteris hiperpigmentacijai turi genetinį polinkį, pigmentinių dėmių nėštumo metu visiškai išvengti greičiausiai nepavyks – jas visų pirma lemia nėštumo sukelti hormoniniai pokyčiai. Vis dėlto galima imtis prevencinių priemonių, stabdančių dėmių ryškėjimą ir tamsėjimą. Svarbiausia, anot gydytojos dermatovenerologės Ilonos Sakalauskienės, naudoti apsauginius kremus nuo saulės su SPF apsauga. SPF (angl. sun protection factor), arba saulės apsaugos faktorius – parametras, kurį randame ant priemonių, skirtų apsisaugoti nuo saulės. Rinkitės priemones su aukšta arba labai aukšta apsauga nuo UVA ir UVB spindulių. Tai reiškia ne mažesnė nei SPF 30 UVB apsauga, taip pat sudėtyje turi būti patikimų UVA filtrų. Kartu būtina naudoti odos priežiūros priemones su tirozinazės inhibitoriais. Tirozinazė – fermentas, skatinantis melanino produkciją. Jis yra atsakingas už melanino gamybos stimuliavimą, – teigia specialistė. Hiperpigmentaciją suvaldyti taip pat padeda buvimo saulėje laiko ribojimas. Patartina stengtis nebūti saulėje, kai ji intensyviausia, ir, kai įmanoma, dėvėti apsauginius drabužius, kepurę ir akinius nuo saulės.  Jei oda yra linkusi į hiperpigmentaciją, saikingas buvimas saulėje ir apsaugos nuo saulės priemonės padės išvengti būklės pablogėjimo. Be jau išvardintų priemonių labai svarbu atminti kelias svarbias veido odos priežiūros taisykles. Pirmiausia tai odos prausimas. Rekomenduojama naudoti švelnius, odos nedirginančius prausiklius. Taip pat būtina kiek dažniau atlikti odos šveitimą – tiek namuose, tiek pas kosmetologą. Odos šveitimui patartina naudoti šveitiklį, kuris turi ir odą šviesinančių savybių. Norint, kad hiperpigmentacija neatsinaujintų, būtina nuolat palaikyti gerą odos būklę, ją pamaitinti, tinkamai drėkinti ir saugoti. Pagrindinis tikslas yra ne tik pašalinti pigmentą, bet ir stabilizuoti melanocitus, kad jie ateityje taip nereaguotų į UV spindulius ar kitokį stresą. Taip pat būtina stiprinti bendrą odos sveikatą ir jos imunitetą. Manoma, kad pigmentinių dėmių išryškėjimą taip pat gali provokuoti folio rūgšties stoka, todėl nėštumo metu rekomenduojama vartoti folio rūgštį.

Sumažėjusios pigmentinės dėmės su Eucerin Anti-Pigment

Tinkama odos apsauga yra svarbiausia siekiant išvengti hiperpigmentacijos. Eucerin Anti-Pigment linija buvo specialiai sukurta hiperpigmentacijai mažinti, kad oda būtų lygesnė ir labiau švytėtų. 10 metų kurta Eucerin Anti-Pigment linija idealiai tinkama naudoti šiltuoju metų sezonu, nes ją sudarančiose priemonėse – serume, dieniniame bei naktiniame kremuose ir dėmių korektoriuje yra tiamidolio. Inovatyvus ir efektyvus tiamidolis yra pagrindinė Eucerin Anti-Pigment linijos sudedamoji dalis – klinikiniais ir dermatologiniais tyrimais patvirtinta, kad jis sumažina tamsias dėmes ir neleidžia vėl joms atsirasti. 

Eucerin Anti-Pigment liniją sudaro dieninis kremas, naktinis kremas, dvejopo poveikio serumas ir dėmių korektorius. Ši linija išsiskiria ir tuo, kad joje nėra perteklinių priemonių – kiekvienas produktas sustiprina vienas kito veikimą ir be pigmentinių dėmių šviesinimo turi kitų odai naudingų savybių. Serumas papildytas hialurono rūgštimi, kuri padeda odai pritraukti drėgmę ir ją išlaikyti. Dieniniame kreme yra apsaugos filtrų, kurie apsaugo ne tik nuo saulės UV spindulių, tačiau ir nuo mėlynosios šviesos. Tuo tarpu naktinis kremas padeda odai regeneruoti dėl jame esančio dekspantenolio.

„Eucerin Anti-Pigment“ linija
„Eucerin Anti-Pigment“ linija
Organizatorių archyvas

Pirmieji rezultatai naudojant Eucerin Anti-Pigment linijos priemones matomi jau po 2 savaičių reguliaraus priemonių naudojimo, o vėliau rezultatas vis gerėja. Eucerin Anti-Pigment liniją taip pat galima naudoti su dermatologinėmis procedūromis, pavyzdžiui, cheminio šveitimo ir lazerinėmis procedūromis, kad rezultatai pagerėtų ir išliktų ilgiau. Būtina žinoti, kad Eucerin Anti-Pigment linija yra saugi naudoti nėščiosioms ir žindančioms, nes šios linijos produktuose nėra nepageidaujamų poveikių turinčių medžiagų, kurios kenktų nėščiąjai, vaisiui ar jau gimusiam kūdikiui. Kai kurie vaistai, skiriami tepti ant pigmentinių dėmių, pasižymi nepageidaujamu poveikiu, todėl nėštumo ar žindymo laikotarpiu vartoti draudžiami. Eucerin Anti-Pigment linija pasižymi saugia produktų sudėtimi, todėl nėščios ir žindančios moterys gali nesibaimindamos naudoti visus linijos produktus.

Eucerin Anti-Pigment“ liniją išbandė dainininkė Anžela Adamovič – Gečienė, auginanti sūnų Žaką. Ar moteris pastebėjo suintensyvėjusią hiperpigmentaciją nėštumo ar žindymo metu ir kaip vertina Eucerin Anti-Pigment“ linijos produktus?

Anžela Adamovič - Gečienė
Anžela Adamovič – Gečienė
Monika Remeikytė

Pigmentinės dėmės mane vargino jau kurį laiką. Tiesa, suintensyvėjusios hiperpigmentacijos nėštumo ir žindymo metu man pavyko išvengti. Nepastebėjau, kad pigmentinių dėmių ant veido bei kūno odos pagausėjo būtent minėtu gyvenimo tarpsiu. Tuomet mane kankino kita odos problema – intensyvus bėrimas, su kuriuo pavyko atsisveikinti tik atidžiai prižiūrint odą bei parinkus tinkamas veido odos priežiūros priemones.

Prieš mėnesį gavau galimybę išbandyti Eucerin Anti-Pigment veido odos priežiūros linijos priemones – dieninį, naktinį kremą, paakių kremą bei dvejopo poveikio serumą. Galiu drąsiai teigti, jog vos po dviejų savaičių priemonių naudojimo pastebėjau teigiamus rezultatus, o šiandien džiaugiuosi ryškiai matomu skirtumu. Kadangi pigmentinės dėmės mane labiausiai vargino veido srityje, pastebėjau, jog veide sumažėjo tamsių dėmelių, taip pat oda tapo lygesnė, švelnesnė. Daugelis pigmentinių dėmių tapo labai neryškios, kai kurios net išnyko, o svarbiausia, jog naujų dėmių neatsiranda. Įspūdį man paliko visa Eucerin Anti-Pigment veido odos priežiūros linija – priemonės lengvos tekstūros, malonaus kvapo, taip pat labai greitai įsigeria į odą. Tęsiu priemonių naudojimą tam, jog būtų užtikrintas maksimalus rezultatas. Rekomenduoju priemones visoms moterims, kurios nori ne tik atsisveikinti su pigmentinėmis dėmėmis, bet ir džiaugtis šviesesne bei lygesne oda!”

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI