JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
J. Šiugždinienė: planuojame

J. Šiugždinienė: planuojame, kad pradinukai į mokyklas galėtų sugrįžti jau vasario pabaigoje

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pristatė, kokiam sergamumo rodikliui esant ketinama atverti mokyklas pradinukams ir abiturientams. Ministrės teigimu, planuojama, kad pradinukai į pradinio ugdymo įstaigas galėtų sugrįžti jau vasario pabaigoje.

„Planuojame, kad pradinukai gali galėtų grįžti į mokyklas dar vasario pabaigoje, po atostogų, tačiau tai taps realu tik tada, kai koronaviruso sergamumo rodiklis bus mažiau nei 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų dalis mažiau nei 10 proc.“, – po Valstybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje pirmadienį teigė J. Šiugždinienė.

„Planuojame, kad abiturientai galėtų sugrįžti į mišrų ugdymą, jeigu sergamumo rodiklis būtų mažesnis nei 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų ir teigiamų testų dalis ne daugiau nei 5 proc.“, – taip pat sakė ji.

Visgi ministrė pabrėžė, kad kol kas tai tik VESK posėdžio siūlymai, pasak jos, dar reikės sulaukti ir Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos rekomendacijų.

„Visgi norėčiau pabrėžti, kad tai, jog vaikai galėtų grįžti į mokyklas, viskas yra mūsų visų rankose. Priklausys nuo mūsų visų sąmoningumo. Ar tikrai elgsimės sąmoningai ir ar ta situacija bus tokia, kad atvejų skaičiai sumažės iki 200 ar 150“, – sakė ministrė.

J. Šiugždinienė taip pat vylėsi, kad ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų pedagogai bus vakcinuoti nuo COVID-19 per vasario mėnesį.

„Mokytojų vakcinacija jau prasidėjo, ir tikimės, kad mums eisis gerai, ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų, ir pradinio ugdymo įstaigų mokytojai labai tikimės, kad bus paskiepyti per vasario mėnesį. Taip pat svarstome ir apie testavimą“, – akcentavo ji.

Nors ministrė akcentuoja, kad mokytojų skiepijimasis nebus privalomas, tačiau viliasi, kad dauguma pedagogų vakcinuosis.

„Skiepijimasis nėra privalomas, aš manau, kad tikrai mes negalėtume drausti mokytojams dalyvauti ugdyme tiems, kurie nesiskiepija. Bet aš tikrai tikiuosi mokytojų sąmoningumo ir labai tikiu, kad tikrai dauguma mokytojų pasiskiepys“, – akcentavo ji.

J. Šiugždinienė pabrėžė, kad nuo sergamumo rodiklių labai priklausys ir egzaminų organizavimo detalės.

„Jeigu atvejų skaičiai mažės taip, kaip mes planuojame, ir galėsime sugrąžinti pradinukus ir abiturientus į mokyklą, tai nuo to taip pat labai priklausys sprendimai dėl brandos egzaminų tam tikrų detalių. Bet, kaip aš esu minėjus jau ne kartą, kad brandos egzaminai vyks“, – teigė ministrė.

„Mes jau priėmėme tam tikrus sprendimus dėl lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos atsisakymo, dėl nuotolinio kai kurių egzaminų dalių vykdymo. Tai mūsų galutiniai sprendimai turi būti priimti iki kovo 1 d.“, – pridūrė ji.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI