JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Abiturientai laikys anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą – populiariausią iš pasirenkamųjų

Abiturientai laikys anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą – populiariausią iš pasirenkamųjų

Pirmadienį abiturientai laiko anglų kalbos valstybinio brandos egzamino klausymo, skaitymo ir rašymo dalis. Kalbėjimo dalis, kuri iki pandemijos vykdavo balandį, šiemet vyks panašiu laiku kaip ir pernai – birželio 21–23 dienomis. Kiekviena egzamino dalis sudaro ketvirtadalį bendro vertinimo, sakoma Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) pranešime.

„Nors šį egzaminą šiemet laikyti rinkosi mažiau abiturientų nei praėjusiais metais, anglų kalbos egzaminas yra populiariausias iš visų pasirenkamųjų. Dažniausiai pasirenkamų valstybinių brandos egzaminų trejetas išlieka stabilus jau kelerius metus iš eilės: tai anglų kalba, matematika ir istorija“, – sako brandos egzaminus organizuojančios NŠA direktorė Rūta Krasauskienė.

Anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą rinkosi laikyti 18433 kandidatai, prieš metus tokių abiturientų buvo 18985.

Pernai anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą išlaikė 98,95 proc. visų laikiusiųjų. Pernykštis rezultatas buvo visu procentu geresnis už 2019 m. pasiektą – 97,8 proc. Aukščiausią, šimto balų, įvertinimą gavo 9,11 proc. kandidatų, o užpernai – 6,57 proc.

Kitų užsienio kalbų – prancūzų ir vokiečių – klausymo, skaitymo ir rašymo dalis abiturientai laikys šį ketvirtadienį.

Prancūzų kalbos valstybinį brandos egzaminą pasirinko laikyti 35 abiturientai, panašiai kaip ir praėjusiais metais, o vokiečių kalbos valstybinį brandos egzaminą – 114, vos daugiau nei pernai.

Praėjusiais metais šiuos egzaminus išlaikė visi laikiusieji. Šimto balų įvertinimą už prancūzų kalbos egzaminą gavo 15,8 proc. kandidatų, o už vokiečių kalbos egzaminą – 28,1 proc. kandidatų.

Šiemet egzaminų rezultatai bus paskelbti vėliausiai iki liepos 23 d.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI