Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
5 svarbiausi dalykai

5 svarbiausi dalykai, kuriais turėtų pasirūpinti pirmokų tėvai

Parduotuvių lentynose – daugybė skirtingų kanceliarijos prekių. Bene atsakingiausias pasiruošimas į pirmąją klasę pasiruošusių eiti vaikų. Mokytoja Veronika Naumovaitė dalinasi penkiais svarbiausiais dalykais, kuriais turėtų pasirūpinti būsimųjų pirmokų tėvai.

„Mokyklinei mugei mūsų komanda aktyviai ruošiasi ilgą laiką tam, kad pirkėjams galėtume pasiūlyti itin platų asortimentą, kad kiekvienas galėtų išsirinkti jiems tinkamiausias, labiau patinkančias prekes už jiems prieinamą kainą. Siekdami patenkinti skirtingus klientų poreikius ir norus, šiemet atrinkome daugiau kaip 2500 mokyklai skirtų prekių ir per 100 prekės ženklų. Pastebime, kad šiemet tėveliai mokyklai ruošiasi labiau nei pernai. Šių metų liepos 30 d. – rugpjūčio 9 d. pirkėjai įsigijo penktadaliu daugiau mokyklai skirtų prekių, lyginant su tokiu pačiu laikotarpiu pernai“, – sako „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Kaip išsirinkti tinkamiausią kuprinę?

Mokyklinė kuprinė – vienas iš svarbiausių pirkinių prieš naujus mokslo metus. Sunki, netinkamai parinkta ir netaisyklingai nešiojama kuprinė gali turėti įtakos vaiko sveikatai ir savijautai. „Vienas iš didžiausių galvos skausmų tėvams – kaip tinkamai parinkti kuprinę. Ją renkant labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad būtų plačios bei reguliuojamos petnešos – tokią kuprinę pirmokui bus patogiau nešti, o reguliuojamos petnešos padės prisitaikyti prie ūgio pokyčių. Kuprinė būsimam pirmokui turi ne tik patikti savo dizainu – labai svarbu ją ir pasimatuoti, kad būtų patogi. Geriausia kanceliarinių prekių vykti kartu su išsirinkta kuprine – būtinąsias prekes iškart dėti į kuprinę, esančią ant vaiko pečių – tai padės nuspręsti ar pasirinkta kuprinė yra tinkamo dydžio ir turi pakankamai skyrelių“, – dalinasi patarimu pradinių klasių mokytoja Veronika Naumovaitė.

Rašiklio svarba

Patogumas pamokose gali lemti pirmoko motyvaciją, tad labai svarbu atkreipti dėmesį, kad išsirinktos priemonės mokiniui patiktų bei būtų patogios. „Rašiklius vaikai naudoja kasdien, todėl labai svarbu, kad jis būtų patogus. Dar prieš perkant rašiklius labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kuri vaiko ranka yra dominuojanti – kairė ar dešinė ir su kuria patogiau rašyti, nes būtent pirmoje klasėje mokiniai turi išmokti taisyklingai laikyti rašymo priemonę – tuomet padedamas pamatas ateičiai ir pradeda formuotis įpročiai. Be to, rašymas – sunkiai įgyjamas gebėjimas, o pagal sunkumą dažnai prilyginamas netgi kalbos išmokimui“, – sako V. Naumovaitė ir rekomenduoja pirmokui kasdien su savimi turėti 2 rašymo priemones.

Pasak E. Dapkienės rašiklių pasirinkimas prieš mokslų metus – didžiausias, tačiau nebūtina jų prisipirkti visiems metams. „Šiuo metu pirkėjams siūlome išsirinkti rašiklius ir tušinukus iš daugiau nei 350 skirtingų jų. Asortimente visus metus turime rašymui skirtų priemonių, tad nebūtina turėti rašymo priemonių atsargų – rašiklius galima įsigyti ištįsus metus“, – sako „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė.

Sąsiuviniai – tik specialūs

Pirmokų sąsiuvinių pasirinkimui turi būti skiriamas specialus dėmesys. „Pirmos klasės sąsiuviniai yra specialūs. Spalvingumas ir dizainas – nėra svarbiausi kriterijai, tačiau jie turi patikti pirmokui. Daug svarbiau, kad sąsiuviniai būtų ploni – jie yra lengvi, tad kasdien nešiojama kuprinė svers mažiau. Lietuvių kalbai skirti sąsiuviniai turi būti su didesnėmis ir platesnėmis eilutėmis, o matematikai – su dideliais langeliais. Pirmoje klasėje gilinamos rašymo žinios arba tik išmokstama rašyti, taip pat ugdomi ir kiti įpročiai. Vienas jų – tvarkingumas. Būtent sąsiuvinių aplankalai padės išlaikyti tvarką“, – sako mokytoja Veronika.

Žirklės – dažnai naudojamas įrankis

Žirkles pirmokai naudoja bent kartą per savaitę, todėl jų patogumas itin svarbus. „Karpymas ugdo smulkiąją motoriką, tad labai svarbu, kad žirklės būtų patogios, būtų apvaliais ašmenimis. Kaip ir su rašikliais, labai svarbu atkreipti dėmesį su kuria ranka vaikas karpo – žirklės turi būti pritaikytos specialiai dešiniarankiams arba kairiarankiams“, – sako V. Naumovaitė.

Maistas ir maisto dėžutės

Pasak mokytojos Veronikos, vaikai dažniausiai visada nori valgyti per pertraukas, o ypač pirmokai. „Vaikų kuprinėse turėtų atsirasti vietos ir įvairiems užkandžiams, nes augančiam organizmui nuolat reikia energijos. Patogią maisto dėžutę nebūtinai laikyti kuprinėje – lydint vaiką į mokyklą dėžutę neškite rankose, o prie mokyklos ar klasėje paduokite ją vaikui – taip nebus papildomu svoriu apkraunami vaiko pečiai. Užkandžiai turėtų būti paprasti, ne saldūs ir ne greitai gendantys – daržovės, kaip morkytės, avokadai padės numalšinti alkį trumpų pertraukų metu“, – sako mokytoja.

Mano išsaugoti straipsniai