JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Kur stoti? Praktiški patarimai iš specialistės lūpų

Kur stoti? Praktiški patarimai iš specialistės lūpų

“Kartais būna ir taip, kad karjeros kelias tiesiog pasirenka jus pats, net ir neprašomas. Bet jeigu taip neįvyksta, yra keturi paprasti žingsniai: pažinti, sužinoti, planuoti, įgyvendinti”, – sako karjeros konsultantė Daiva Šilienė.

Kaip pasirinkti savo karjeros kelią?

Pirmiausia reikia pažinti save, savo gebėjimus ir interesus, tai, ką aš moku ir galiu, kuo esu ypatingas, kas mane išskiria iš kitų žmonių, ką aš norėčiau gyvenime nuveikti ir pasiekti. Savęs pažinimas – tai kaip namo pamatas: jei jis bus tvirtas, tai ir jūsų namas – karjera, profesinė veikla – stovės tvirtai.

 

Susipažinus su savo gebėjimais ir interesais laikas rinkti informaciją. Svarbiausia skirti laiko informacijos gausoje atsirinkti tai, kas svarbu būtent man, ne mano draugui, mamai ar tėčiui. Tad pasiraitokite rankoves ir pirmyn į informacijos vandenyną.

 

Trečias žingsnis yra planuoti. Kai jau susipažinai su savimi ir žinai savo tikslus, susirinkai reikalingą informaciją, siūlyčiau susidaryti karjeros planą, kad visą informaciją matytum prieš save.

 

Tuomet lieka ketvirtas žingsnis – plano įgyvendinimas. Tiesa, verta turėti ne tik planą A, bet ir planą B, ir planą C, tuomet būsite pasiruošę tam atvejui, jei planas A įgyvendinti nepavyktų. Jei taip ir atsitiktų, atminkite, kad dabartinis planas nėra viso gyvenimo pasirinkimas, tai tik pradžių pradžia, mažas laiptelis.

 

Svarbiausia – atrasti sritį ir veiklą, kuri jus „veža“, kuri skatina mokytis, augti, tobulėti ir judėti į priekį.

NAUJIENA: žurnalą TAVO VAIKAS jau galite pirkti internetu. Įsigyti galite ir senesnių žurnalų. SPAUSKITE ČIA.

 

Ką daryti, jei man atrodo tinkama daugybė profesijų?

 

Tokiu atveju labai veiksminga yra savęs paklausti: ką norėčiau veikti, jei pasaulyje neegzistuotų pinigų sąvoka. Pagalvokit ir atsakykit, atsakymas kartais net gali jus nustebinti ir pasirodyti labai tinkamas.

 

Kita labai reali ir apčiuopiama galimybė pasimatuoti skirtingas profesijas yra savanorystė. Šiandien tai vienas iš būdų išbandyti save skirtingose veiklose, pamatyti, kas man tinka ir patinka. Taip pasibandžius reikėtų užduoti sau klausimą: kas man konkrečiai šitoje veikloje patiko ir kas nepatiko. Labai svarbus dalykas – išdrįsti pačiam pasisiūlyti savanoriauti ten, kur labai norisi.

 

Kaip pasirinkti, kur mokytis?

 

Tai priklauso nuo individualaus sprendimo. Svarbiausia išsirinkti savo tikslams įgyvendinti tinkamiausią vietą – tai gali būti tiek profesinė mokykla, tiek kolegija, tiek universitetas.  

“>

Vasario 6–7 d. Vilniuje vyks Studijų mugė, kurioje prisistatys ir su jaunimu bendraus beveik 200 mokymo ir studijų įstaigų, vyks per 100 įvairiausių renginių. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos stende dirbs karjeros konsultantės, kurios patars abiturientams ir visiems, ieškantiems tolimesnio mokymosi kelio, kaip lengviau apsispręsti, kaip geriau pažinti save, kaip planuoti karjerą.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI