JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
9 veiklos su vaiku per karantiną

9 veiklos su vaiku per karantiną

Ieva Andrulytė-Ptakienė, Ciao_Teo (Labas Teo) blogo autorė kviečia atsipūsti nuo nerimą keliančios informacijos apie koronavirusą ir pasidžiaugti šio laikotarpio privalumais – galimybe laiką leisti su vaikais. Ieva krykštauja: „Net pati gamta taip sudėliojo, kad jeigu žmonijai yra krachas, tai jinai šypsosi išsiviepusi ir sako – pažiūrėkite, negali būti viskas taip blogai. Eikite į miškus, laukus ar tiesiog savo balkoną ir džiaukitės nuostabiu oru.“

Kaip kūrybinga mamytė paaiškina savo 4 metų sūnui Teodorui esamą situaciją? Ievos nuomone, nereikia vaikui meluoti, nes jis vis tiek sugeria transliuojamą informaciją per televizorių ar kalbantis tėvams. Pavyzdžiui, Teodoras nustebino, kai netikėtai tėčiui dirbančiam Norvegijoje, pasakė:  „Tu tik nesusirk koronavirusu.“

Mažam vaikui geriausiai pateikti informaciją per žaidimą, jam suprantamu būdu. Vienu eksperimentu, parodančiu, kodėl reikia plauti rankytes, pasitelkus pieną su pipirais, pasidalinusi Cia_Teo „Facebook“ paskyroje, Ieva susilaukė beveik 3 tūkst. pasidalinimų. Taigi, tėveliams, rodos tokie žaidimai, aiškinantys, kas yra mikrobai, virusas yra labai aktualūs.

Dienos planas – žaisti ir daryti ką labiausiai mėgsta

Nors psichologai rekomenduoja turėti dienos planą su vaiku, tačiau Ieva nespraudžia į rėmus nei savęs nei vaiko, griežto plano ji nesilaiko. Kai mamos klausia, ką per dieną veikti su mažyliais, ji ragina: „Prisiminkite, kaip buvote su vaikais nuo mažų dienų, kada surasdavote visokiausių užsiėmimų. Galvokite, jog jums yra paprasčiausios atostogos. Nereikia per prievartą nieko daryti, tiesiog mėgaukitės šia akimirka. Net ir balkone galite sugalvoti veiklų“, – sako I. A. Ptakienė ir pateikia kelias idėjas.

1.    Kodėl reikia plauti rankytes?

Reikės maltų pipirų, pieno, puodelio su vandeniu ir muilu, lėkštės bandymui atlikti.

Į lėkštę įpilkite pieno ir ant viršaus paberkite pipirų. Paimkite puodelį su vandeniu, įpilkite skysto muilo. Paaiškinkite mažyliui, kad pipirai piene yra kaip bakterijos ir paraginkite įkišti pirštą. Ant nešvaraus piršto „bakterijos“ prilimpa. Tada kitą pirštą pamirkykite puodelyje su muilu ir vėl beskite į lėkštę. Pamatysite, kad pipirai „bėga“ į šoną nuo tokio pirštelio. Taip ir bakterijos bei virusai „bėga“ nuo muilu plautų rankyčių.

2.    Pasidarykite kaukę

Kaukės
Kaukės
Autorės nuotr.

Kas sakė, kad kaukės nuo virusų neturėtų gąsdinti arba pralinksminti?! Taigi, paimkite tokio dydžio popierinį maišelį, kad galima būtų vaikui užsidėti ant galvos. Iškirpkite langelį akims. Galima priklijuoti ausis, ragus, iltis. Kaukę nuspalvinkit, kaip tik fantazija įkvėps.

3.    Lobio paieškos

Lobio paieškos
Lobio paieškos
Autorės nuotr.

Paskelbkite lobio paieškos dieną. Ant lapelio surašykite įvairius daiktus, kuriuos reikės surasti. Pavyzdžiui, lauke galite ieškoti kažko rudo, akmenėlio su dėmele, 10 žolės stiebelių, ką nors skaniai kvepiančio ir t.t. Prie surasto daikto ant lapelio uždėkite varnelę.

Lobio paieškos namuose
Lobio paieškos namuose
Autorės nuotr.

Namuose taip pat lobiu gali virsti įvairiausi daiktai: žaislas su ratais, dvejos vienodos kojinės, kažkas labai minkšto, 3 spalvų žaislas, kažkas apvalaus.

4.    Gerumo akmenukai

Gerumo akmenukai
Gerumo akmenukai
Autorės nuotr.

Tai puiki idėja pavasarį praskaidrinti nuotaiką kitiems. Prisirinkus akmenukų atokioje vietovėje, juos reikia nuspalvinti ir parašyti palinkėjimą: „Meilės“, „Sveikatos“, „Nusišypsok“. Paskui, einant pasivaikščioti, akmenukus palikite parke, ant suoliuko, kad žmonės pradžiugtų pamatę palinkėjimą. Juk gerumas nieko nekainuoja!

5.    Ką veža sunkvežimis?

Ką veža sunkvežimis?
Ką veža sunkvežimis?
Autorės nuotr.

Nesudėtingas žaidimas, kurį bus smagu pasidaryti. Ant kartono nupieškite sunkvežimį su didele priekaba. Tada iškirpkite skylę priekabos viduje. Išėję pasivaikščioti ar namuose laikykite sunkvežimį prieš smėlį, žolę, žemę. Dėl jame esančios skylės susidarys įspūdis, kad vežate smėlį, žolę ir kt.

6.    Velykinio viščiuko piešimas

Velykinis viščiukas
Velykinis viščiukas
Autorės nuotr.

Reikės geltonų dažų, balto popieriaus lapo, galima naudoti indams plauti skirtą šepetuką, delniukus ir kitas priemones.

7.    Susitikimas su „Google“ gyvūnais

Google gyvūnai
Google gyvūnai
Autorės nuotr.

Susitikite su riaumojančiu liūtu internete! „Google“ paieškoje tereikia įrašyti gyvūno pavadinimą ir jums pateiks 3 D jo vaizdą. Ko gi ne zoologijos sodas tiesiog namuose?!

Tiesa ne visus gyvūnus galima pamatyti.

Gyvūnus galima stebėti ir čia.

8.    Atviručių gamyba su šakute ir štampukais iš bulvių

Atviručių gamyba
Atviručių gamyba
Autorės nuotr.

Pasiruoškite tulpių ir narcizų fiestai! Jums reikės bulvės, šakutės, dažų, teptuko ir popieriaus lapo. Bulvę perpjovę pusiau, išskaptuojate gėlytę, o kitoje bulvės pusėje padarote kotelį. Lapą perlenkite pusiau ir pieškite. Taigi, iš bulvės išeina labai tikroviškas narcizas, o šakutę pamirkius į dažus, ant lapo „dygsta“ pačios gražiausios tulpės. Na, ir ko gi ne pavasario gėlynas namuose…

9.    Aitvaras paukštukas (žiūrėti vaizdo įrašą čia )

Aitvaras
Aitvaras
Autorės nuotr.

Tai tikriausiai pats paprasčiausias aitvaras, koks tik gali būti. Namuose iš spalvoto popieriaus, kaip parodyta vaizdo įraše, pasigaminate paukštuką. Pririšę ant siūlo, eikite į lauką arba į balkoną. Atsidarę langą, paleiskite aitvarą-paukštuką skristi. 

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI