Lytinis poros gyvenimas nėštumo metu apipintas daugeliu mitų. Pabandykime kelis populiariausius aptarti.
Šie 5 dažnai pasitaikantys mitai neretai suklaidina besilaukiančias poras. Kaip yra iš tiesų?
Seksas nėštumo metu pakenks kūdikiui
Jūsų vaisius yra taip gerai apsaugotas gimdoje, kad jokia jūsų atliekama seksualinė „gimnastika” jo nepaveiks, o jūsų partnerio penis tikrai nepasieks kūdikio. Gimdos kaklelis yra sandariai užsidaręs, o vaisių nuo išorinių smūgių saugo vaisiaus vandenys ir placenta.
Nors moters orgazmas veikia gimdą, ir placenta trumpam iš tikrųjų pristabdo kraujo tiekimą kūdikiui, tai yra puiki treniruotė ir jokiu būdu ne problema, galinti pakenkti. Kūdikiui lytinių santykių metu nieko negali atsitikti, jis, apsuptas vaisiaus vandenų, saugiai įsitaisęs gimdoje.
Net esant stipriems krestelėjimams jam nieko neatsitiks, kol gimdos kaklelis yra tvirtai užsivėręs. Nesibaiminkite, kad vaisius sekso metu gali būti sužalojamas. Žvelgiant anatomiškai, visiškai neįmanoma, kad vyro lytinis organas priartėtų prie jo.
Nėštumo metu lytiniai santykiai yra skausmingi
Tikriausiai nenorite, kad tokiu metu jūsų vyras įsitaisytų ant jūsų pilvo, todėl eksperimentuodami kitomis pozomis (jūs viršuje, arba sėdite ant lovos krašto, o jis stovi priešais jus, arba sėdint ant jo juosmens) galėsite patirti didesnį malonumą, nei pavyko anksčiau. Kai kurios moterys pirmąjį didelį orgazmą patiria būtent nėštumo metu. Kodėl? Nes geismą sukelia pritvinkusios kraujo genitalijos, jautresnės nervų galūnėlės ir hormonas oksitocinas.
Seksas nėštumo metu skatina priešlaikinį gimdymą
Nėra dėl ko jaudintis, ypač, jeigu jūsų nėštumas yra sklandus ir prižiūrintis gydytojas nėra užsiminęs, kad reikia riboti lytinius santykius. Tiesa, krūtų spenelių stimuliavimas paskatina oksitocino gamybą, o tai gali sukelti gimdos susitraukimus, jei artėja jūsų gimdymo terminas.
Yra tik kelios didelės rizikos situacijos, kai medikai rekomenduoja susilaikyti nuo sekso – gimdos kaklelio atsidarymas; placentos pirmeiga (kai placenta dengia gimdos kaklelį ir gali būti pažeista); neaiškus kraujavimas ir kt. Nebijokite klausti nėštumą prižiūrinčio gydytojo, ar nėra priežasčių atsisakyti intymaus gyvenimo laukiantis.
Nėštumo metu draudžiamas oralinis seksas
Tikrai taip nėra, tad tai bus puikus pasirinkimas, kai įprastas lytinis aktas bus nebepatogus. Tiesiog neleiskite partneriui stipriai į vaginą pūsti oro, nes taip kraujotakoje gali susiformuoti pavojingi oro burbuliukai.
Esu nenormali, nes nėštumo metu nenoriu sekso
Anaiptol, tokiu atveju labai jau daug moterų šiame pasaulyje būtų “nenormalios”. Tai normalu, ir panašiai, kaip jūs, jaučiasi ne viena būsima mama.
Baimė dėl būsimo vaiko, sveikatos problemos (pykinimas, silpnumas), baimė patirti persileidimą, ypač, jeigu jį jau turėjote – tai priežastys, dėl kurių nėštumo metu moteriai susilpnėja lytinis geismas. Tokiu atveju pasikalbėkite apie tai su partneriu, gal drauge surasite kitų, jums priimtinų problemos sprendimo būdų.
Pagimdžius lytinį gyvenimą porai atnaujinti rekomenduojama maždaug po 5-6 savaičių. Per tiek laiko gimda galutinai išsivalo, susitraukia, užgyja gimdos kaklelio plyšimai ar kirpimai (jei tokių būta), nebelieka infekcijų rizikos.