53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Kuo išskirtinis yra nėštumas

Kuo išskirtinis yra nėštumas, kai moteris laukiasi dvynių

Kai moteris laukiasi dvynukų, jos nėštumo komplikacijų rizika yra didesnė. Tačiau tai neturėtų gąsdinti būsimos mamos. Daug pavojų galima išvengti reguliariai lankantis pas gydytoją.

Dviguba našta kūnui

Jei gimdoje auga du vaisiai, nėščiosios organizmas, žinoma, labiau apkraunamas, negu laukiant vieno vaikelio. Tačiau jau pirmosiomis savaitėmis moters kūnas tam ruošiasi: padidėja kraujo tūris, išsiplečia gimda. Svorio didėjimas nėštumo pradžioje gali būti požymis, kad laukiatės dvynukų. Iki dvyliktosios nėštumo savaitės kai kurios dvynukų besilaukiančios moterys priauga net 6 kg! Iki gimdymo nereta dvynukus nešiojanti nėščioji priauga 17-20 kg, kai tuo tarpu laukiantis vieno kūdikio svorio prieaugis yra 8-13 kg.

Dėl didesnės naštos organizmui dvynukų besilaukiančios motinos dažniau skundžiasi ir dėl kitų negalavimų.

– Nėštumo pradžioje daugelį jų kankina toksikozė, kai pykina, kamuoja vėmimas.

– Pilvo odą dažniausiai jau antrą mėnesį pradeda dilgčioti, nes ji tempiasi.

– Kadangi vaisiai spaudžia skrandį, būsimąsias motinas dažniau kamuoja rėmuo. Nėštumo pabaigoje daugelis jų gali valgyti tik mažomis porcijomis.

– Dažniau, negu kitoms nėščiosioms, pasitaiko virškinimo problemų.

– Dėl papildomų kilogramų moteris vargina dusulys. Vis labiau apsunkinama kraujotaka. Tampa sunkiau sėdėti, stovėti ar gulėti.

– Naktys būna vis neramesnės, nes dėl didelio pilvo sunku gulėti.

– Vandens kaupimasis ir išsiplėtusios venos taip pat kelia problemų.

5 patarimai būsimųjų dvynukų mamoms

Kad ir būsimoji mama, ir dar negimę kūdikiai jaustųsi gerai, pateikiame keletą patarimų, skirtų būtent būsimų dvynukų mamoms.

1.Dvynukų besilaukiančios motinos turėtų nepamiršti pakankamai daug gerti, geriausia – vandens, ir reguliariai, pvz., kas valandą.

2. Dėl didesnio organizmo apkrovimo ir galimų rizikų, būsimų dvynukų mamos turėtų daug ilsėtis.

3. Kaip ir kitos nėščiosios, būsimos dvynių mamos turėtų paisyti subalansuotos mitybos. Jos principai – daug vaisių, daržovių, neskaldytų grūdų ir pieno produktų.

4. Baimindamosi priaugti per daug svorio, jokiu būdu nepradėkite laikytis dietos. Tačiau tai nereiškia, kad turėtumėte valgyti už tris. Nepaisant subalansuotos mitybos, laukiantis dvynukų, moteris gali pritrūkti kai kurių medžiagų, todėl būtinai pasiteiraukite prižiūrinčio gydytojo, ar nereikia profilaktiškai pavartoti jodo, geležies ar kitų mineralinių medžiagų ar vitaminų preparatų.

5. Dėl priešlaikinio gimdymo pavojaus, kiek įmanoma venkite pervargimo ir streso. Kai kurios moterys jau nuo 28 nėštumo savaitės negali dirbti ir yra išleidžiamos Nėštumo ir gimdymo atostogų. Daugiau ilsėtis patartina kritiškais vadinamais septintą ir aštuntą nėštumo mėnesį.

Dvynukai į pasaulį pasibeldžia anksčiau

Dvynukų besilaukiančios motinos turėtų anksčiau pasiruošti gimdymui. Nes dvynukai paprastai į pasaulį pasibeldžia anksčiau – vidutiniškai 37 savaitę. Jei gimsta 38 savaitę, manoma, kad jie gimė laiku. Natūralu, kad dvynukai dažniausiai yra mažesnio svorio ir ūgio už vieną gimusį naujagimį.

Jau nuo 24 savaitės dviem kūdikiams pilve pamažu darosi ankšta – didėja pirmalaikio gimdymo rizika. 26-28 savaitę dvynukai kartu sveria apie 3 kg. Toks maždaug yra laiku gimstančio vieno kūdikio svoris. Gimda įsitempia, o tai gali sukelti priešlaikinius sąrėmius. Todėl laukiantis dvynių ypač svarbu reguliariai lankytis pas gydytoją. Paskutinįjį nėštumo trimestrą gydytojui gali tekti pasirodyti kas savaitę.

Kaip pasirinkti gimdymo namus?

Pieš gimdant dvynukus visada turi būti pasiruošta galimoms komplikacijoms, todėl moteris turėtų gimdyti klinikoje arba gimdymo namuose, kuriuose yra įvairių sričių specialistų.

Beveik pusę visų dvynukų gimdymų atvejų abu kūdikiai gimdoje būna įsitaisę žemyn galvom. Tada yra didelė tikimybė, kad gimdymas prasidės spontaniškai. Vykstant sąrėmiams, pirmasis kūdikis praskina kelią, o antrasis tiesiog išlenda po jo.

Jei bent vienam iš mažylių nustatoma sėdmeninė pirmeiga (kūdikiai gimdoje įsitaisę užpakaliukais žemyn), iš anksto planuojama cezario pjūvio operacija.

Mano išsaugoti straipsniai