JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Investicija į vaikų ateitį: žinoma mama atskleidė

Investicija į vaikų ateitį: žinoma mama atskleidė, ką būtina žinoti

Planuojant šeimos pagausėjimą, o gal jau turint mažamečių vaikų – gyvenimas ir seni įpročiai kinta. Pasikeičia ne tik kasdieninė rutina, bet ir finansų planavimas bei skaičiavimas. Todėl išmokti planuoti ir taupyti vaikų ateičiai – itin svarbu kiekvienam tėvui. Žinoma tinklaraštininkė ir mama Berta Garuckė teigia, jog svarbu ne tik pradėti kuo anksčiau – tam, kad galėtume atsidėti daugiau, bet ir tiksliai žinoti visus galimus taupymo ir investavimo būdus. 

Kai sužinojome, kad laukiuosi, kartu su vyru pradėjome svarstyti apie tai, kaip būtų galima taupyti vaiko ateičiai, kokius būdus būtų galima pasirinkti, kad tas taupymas būtų efektyvus bei naudingas. Ilgas taupymo laikotarpis leidžia pasiekti geriausią rezultatą mažesnėmis mėnesinėmis įmokomis ir įgyvendinti užsibrėžtą tikslą – sukaupti lėšų vaiko mokslams, savarankiško gyvenimo pradžiai ar rimtesniems pirkiniams.“, – sako Berta Gruckė.

 

„SB draudimo“ vadovas Saulius Jokubaitis sako, jog vis daugiau tėvų šiandien renkasi ne tik įprastus taupymo būdus, bet ir kaupiamąjį gyvybės draudimą – kaip vieną iš galimų būdų taupyti vaiko ateičiai:

 

„Suvokiame, jog šiuolaikiniai tėvai stengiasi užtikrinti kaip įmanoma geresnes sąlygas savo vaikams ir iš anksto pradeda planuoti bei skaičiuoti, todėl turime atsižvelgti į vis augantį poreikį investuoti į stabilią ir saugią savo vaikų ateitį. Taip žmonės sumažina rizikos galimybes ir užtikrina stabilią bei ramią finansinę padėtį ateityje“. 

 

Išsiugdykite įprotį

Yra nuomonė, jog sutaupyti gali tik tada, kai turi geras pajamas, tačiau daugelis specialistų teigia, jog viskas priklauso ne tik nuo pajamų, bet ir nuo jūsų įpročių bei tikslų. Kiekviena šeima pasirenka sau tinkamiausią būdą, tačiau tam, jog išmoktum investuoti ir taupyti – reikia laiko, jog susiformuotų įprotis.

 

Manau, didžioji dalis šeimų apgalvoja, kaip galėtų apsaugoti vaiką nuo įvairių netikėtų situacijų, taip pat padėti jam ateityje, tad pasirenka būdus, kurie atitinka individualias kiekvienos šeimos galimybes bei poreikius. Tų būdų yra daug, tad tikrai ne visada yra lengva pasirinkti. Tačiau visgi svarbiausias dalykas – išsiugdyti tam įprotį. Atsidėti kiekvieną mėnesį ir kartu ieškoti kitų būdų, kaip galima investuoti į vaiko ateitį. Tik taip galėsime kruopščiai ir nuosekliai vykdyti išsikeltus tikslus. “, – sako B. Garuckė.

 

Mama ir dukra
Mama ir dukra
Pranešimas spaudai

Galimi taupymo būdai

Yra daugybė skirtingų nuomonių, nuo ko reikėtų pradėti taupant vaiko ateičiai ar ruošiantis tam tikriems gyvenimo įvykiams, tokiems kaip privati mokykla, universitetas ar nuosavas būstas. Galų gale, specialistai sako, jog svarbu nepamiršti ir dalykų, apie kuriuos dažnai negalvojame: galimų traumų ar nelaimingų atsitikimų, nes „apsauginė pagalvė“ šiems įvykiams taip pat yra investicija į ateitį.

 

„Manau, kiekviena šeima pasirenka tam tikrus kertinius dalykus, kurie galėtų daugiausiai kainuoti ir kuriems reikėtų pradėti taupyti iš anksto. Visų pirma, sutaupyta suma užtikrina didesnį saugumo jausmą tiek dėl vaiko, tiek visos šeimos finansinės ateities“, sako B. Garuckė.  

 

Atskira sąskaita vaikui

Vienas populiariausių ir dažniausiai naudojamų taupymo būdų – atskiros sąskaitos vaikui atidarymas. Tai paprasčiausiai pasirinktos sumos pinigų pervedimas į specialią sąskaitą. Tam, kad pradėtumėte ta tai daryti – reikia visai nedaug.

 

Daugelis tėvų į tą sąskaitą perveda vaiko pinigus, gautus iš valstybės, tad papildomai atsidėti pinigų iš savo pačių pajamų net nereikia. Planuojama, jog 2021 metais vaiko pinigai, gaunami kas mėnesį – augs. Todėl kiekvieną mėnesį į atskirą sąskaitą bus galima atsidėti net 70 eurų. O tai reiškia, jog taip taupydami, po 18 metų (jei gaunama vaiko pinigų suma nekis), vaiko sąskaitoje turėsite 15 120 eurų.

 

Draudimas

Kitas būdas, kaip taupyti vaiko ateičiai – kaupiamasis gyvybės draudimas. Tokį būdą renkasi vis daugiau tėvų, nes tai draudimas ir taupymas viename. Šeimos pagalvoja ne tik apie kaupimą vaiko mokslams ar būsimam būstui, bet ir apie nelaimingų atsitikimų draudimą.  

 

„Pastebime, jog žmonės vis dažniau pagalvoja apie galimus pavojus ir draudžia ne tik savo materialinį turtą, bet ir brangiausią turtą – gyvybę. Kaip draudėjai mes siūlome kelis variantus, kurie gali padėti nelaimės atveju“, – sako „SB draudimo“ vadovas Saulius Jokubaitis.

 

Vaikų draudimą galima išskirti į dvi rūšis ir pasirinkti abi arba vieną iš jų:

 

1.    Kaupiamasis gyvybės draudimas vaikams, kuris ne tik padeda taupyti būsimiems mokslams ar net būstui, bet ir suteikia galimybę apdrausti tėvus gyvybės draudimu. Tokiu atveju, jei vaikas netektų abiejų tėvų – juo būtų pasirūpinta bent jau finansiškai.

2.    Rizikinis gyvybės draudimas vaikams – padeda tuomet, kai vaikas suserga kritine liga ar netikėtai patiria traumą. Tai ypač aktualu aktyviems ir daug sportuojantiems ar laiko lauke praleidžiantiems vaikams.

 

B. Garuckė teigia, jog draugų, turinčių vaikų, patirtys su draudimu, pakeitė ir jos nuomonę bei paskatino susimąstyti apie draudimą, kaip vieną iš galimų būdų investuoti į savo vaiko ateitį:

 

„Šiais metais planuojame sudaryti vaikui investicinio gyvybės draudimo sutartį, kuri padėtų taupyti efektyviau ir patogiau. Tai yra tinkama draudimo rūšis šeimai, kuri nori sukaupti lėšų vaiko mokslams ar savarankiško gyvenimo pradžiai. Planuojame investicinio gyvybės draudimo įmokoms panaudoti valstybės mokamus vaiko pinigus, o po kiekvienų metų naudotis mokesčių lengvata ir susigrąžinti dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio“. 

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI