Kai šeimoje atsiranda mažesnis brolis ar sesuo, kai dėmesys skiriamas vienam vaikui, o kitas lieka nuošalyje – pavydas yra natūrali emocija.
Mokinys
Informacija ir patarimai mokiniams: mokyklos gyvenimas, mokymosi strategijos, socialiniai įgūdžiai ir emocinė gerovė. Padėkite savo vaikui sėkmingai mokytis ir augti.
Naujausias
Ruošdamiesi rugsėjui, daugelis tėvų išgyvena ne tik džiaugsmą, bet ir nerimą – jų mažylis netrukus taps pirmoku. Kaip padėti vaikui pasiruošti šiam svarbiam etapui?
Pirmieji žingsniai į mokyklą vaikui – reikšmingas gyvenimo etapas. Tačiau ne tik raidžių ar skaičių pažinimas padeda sėkmingai adaptuotis – kur kas svarbiau yra savarankiškumo įgūdžiai.
Laikas kartu ir šeimos ryšio stiprinimas yra vienas svarbiausių dalykų, tą nuolat skatina ir vaiko teisių gynėjai.
„Nebenoriu į mokyklą!“ Kai kurie tėvai tokį sakinį išgirsta tik tada, kai jų vaikas jau ilgą laiką kenčia nuo patyčių.
Statistika bauginanti – beveik kas septintas moksleivis Lietuvoje bent kartą gyvenime bandė narkotines medžiagas, rodo naujausias Lietuvos edukacinių tyrimų asociacijos tyrimas.
„Tylioji epidemija“ – blogėjanti mokinių dantų būklė. Dantų ėduonies paplitimas tarp Lietuvos vaikų siekia net 98 %. Kokios to priežastys?
Susipykti, susibarti šeimoje yra daugybė priežasčių – nuo neišplautos lėkštės iki išsiskiriančių politinių pažiūrų.
Kompiuteriniai žaidimai vis dažniau iš jaunimo atimą laisvalaikį gamtoje, pasivaikščiojimus ar tiesiog gyvus susitikimus su draugais. Tokią tendenciją pastebi ir Lietuvos skautijos skautė Emilija.
Po vaikų atostogų lagaminuose – nepageidaujami „svečiai“? Blakės – dažnas viešbučių kenkėjas, lengvai parsivežamas namo. Sužinokite, kaip jų išvengti ir ką daryti, jei jau užsikrėtėte.
2024 m. Vilniaus visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“ atliko trečiąjį Vilniaus miesto mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos tyrimą. Nors per pastaruosius ketverius metus padaugėjo sportuojančių, pagerėjo mitybos, burnos higienos įpročiai bei sumažėjo elektroninių cigarečių rūkymas, tačiau alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių vartojimas išaugo, o patyčių problema tapo dar ryškesnė.
Savęs žalojimasis – tylus pagalbos šauksmas, kurį ne visi pastebi. Kodėl paaugliai linkę žaloti save? Ką jie iš tikrųjų nori pasakyti? Psichiatras Giedrius Dailidė dalijasi įžvalgomis.