JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Kaip kalio jodidą vartoti vaikams?

Kaip kalio jodidą vartoti vaikams?

Sostinės gyventojai visose Vilniuje esančiose „Eurovaistinėse“ vis dar gali atsiimti jiems priklausančias kalio jodido tabletes. Įmonė jau išdalino 88 proc. viso skirto kiekio ir Vilniaus miesto savivaldybėje yra ženkliai pirmaujanti tarp visų vaistinių. Vis dėlto vaistininkai sako pastebintys, kad vilniečiams kyla nemažai klausimų dėl kalio jodido vartojimo, kai kurie atsiimti tablečių neskuba, nes mano, kad jiems jų neprireiks.

Pratęsus e. recepto galiojimą ir suteikiant klientams galimybes ilgiau atsiimti jiems priklausančias kalio jodido tabletes, vis dar matoma, kad ne visi skuba to padaryti. „Dažnai klientams primename apie galiojantį e. receptą kalio jodidui, tačiau dalis žmonių jo atsisako – mano, kad jiems to nereikia arba net nežino apie tokią galimybę“, – sako vaistininkė Jovita Juodsnukytė.

Dalį klientų glumina ir kalio jodido vartojimo instrukcijoje esantis amžiaus apribojimas, tačiau vaistininkė ramina, kad gydytojų konsultacijos rodo, kad nepaisant amžiaus, naudingiau yra suvartoti paskirtas tabletes. „Instrukcijoje esantis apribojimas rodo, kad kalio jodido tabletės tiesiog gali būti ne tokios efektyvios vyresniems nei 40-ies žmonėms, tačiau tai nereiškia, kad jų nevertėtų vartoti“, – pastebi vaistininkė.

Taip pat farmacininkė atkreipia dėmesį, kad kalio jodidas turėtų būti suvartotas tik gavus oficialų pranešimą.

Dėl vaikų saugumo susitarkite su auklėtoju ar mokytoju

Vaikams išrašomo dvi tabletės nėra vartojamos iš karto, todėl naudinga vieną jų turėti su savimi, o kitą susitarus su klasės mokytoja ar darželio auklėtoje palikti vaiko kuprinėje, kur žinotų tik ji, bet ne vaikas. Vaikams iki 12 metų kalio jodidas dozuojamas truputį kitaip nei suaugusiesiems, todėl vaistininkė tėvams pataria kartu su tabletėmis išsaugoti informacinį lapelį ir prireikus užmesti akį pasitikrinant, kokia dozė reikalinga.

Vaistinėse išduodama dvejoms paroms reikalinga kalio jodido dozė, tai yra 4 tabletės. Suaugusiems ir vaikams nuo 12 metų dvi tabletės yra vartojamos kartu, jas iškart praryjant. Vaikams 3–12 metų yra vartojama viena tabletė, o vaikams iki 3 metų – pusė tabletės.

Kalio jodidą, atsitikus branduolinei nelaimei reikėtų suvartoti per keletą valandų nuo gauto pranešimo, todėl svarbu jas turėti po ranka. Pasak vaistininkės, jeigu šiuo metu turite galimybę dirbti iš namų ir daugiausiai laiko leidžiate juose, tai čia ir laikykite, tačiau jeigu dažnai vykstate į darbą, savaitgalius leidžiate sodyboje, verčiau jas turėkite su savimi.

Geriausia kalio jodido tabletes laikyti atskirame skyrelyje pinginėje, kur jų nesutrintumėte. Vis dėlto, jeigu vykstate ten, kur karšta arba drėgna, tai geriau tablečių kartu neimkite.

Kalio jodidas efektyviausias, kai suvartojamas per 2–8 valandas vos pasklidęs į aplinką radioaktyviam jodui.

Kalio jodido nerekomenduojama vartoti su kitais vaistais, todėl vertėtų palaukti bent 15–20 minučių, jo šalutinis poveikis yra toks pats kaip ir daugumos vaistų, gal sukelti skausmą, pykinimą, vėmimą ar viduriavimą, tačiau tai labai retai pasitaikantys atvejai.

Kalio jodidą sostinės „Eurovaistinėse“ galima atsiimti iki gruodžio 17 d.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI