JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Kambario spalvų poveikis vaiko elgesiui: kokias rinktis?

Kambario spalvų poveikis vaiko elgesiui: kokias rinktis?

Spalvų psichologija ir jų poveikis vaikų gebėjimams bei elgesiui yra dažnai tyrinėjama tema. Nustatyta, kad parinkus tam tikrus atspalvius galima paskatinti geresnį mokymąsi, pagerinti produktyvumą, skatinti kūrybiškumą. Dėl šios priežasties gana svarbu parinkti vaikams tinkamas spalvas kambaryje.

Spalvų psichologija

 

Vaikai, visai kaip ir suaugusieji, labai gerai suvokia spalvas. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad spalvos veikia ne tik išorinį smegenų sluoksnį, bet ir visą centrinę nervų sistemą. Remiantis jas nagrinėjančių psichologų nuomone, kai spalva pasiekia smegenis, šios išskiria hormoną, veikiantį emocijas, proto veiklą ir energijos kiekį. Kiekvienos spalvos bangos ilgis bei energija skiriasi ir tai skirtingai veikia vaikus.

 

Stimuliuojantis poveikis

 

Geltona spalva laikoma pačia džiaugsmingiausia. Ji veikia atmintį, motyvaciją, suteikia energijos. Akį traukianti raudona gali padėti atlikti į detales orientuotas užduotis, ugdyti atmintį. Oranžinė spalva yra švelnesnė nei raudona ir simbolizuoja laimę, tinka nuovargio įveikimui, suteikia daugiau pasitikėjimo savimi. Svarbu žinoti, kad intensyvus šių spalvų naudojimas gali sukelti įtampą ir pyktį. Todėl vertėtų jų nepadauginti arba kombinuoti su švelnesniais ir ramesniais atspalviais.

 

Raminantis poveikis

 

Tyrimais įrodyta, kad mėlyna spalva gali sukelti komforto, ramybės jausmą. Dėl atpalaiduojamo poveikio ji labiau tinka hiperaktyviems vaikams. Tačiau per didelis tokios spalvos kiekis gali sukelti melancholiškus jausmus. Žalia simbolizuoja gamtos ir gyvybės galią. Todėl ji laikoma natūraliausia, labiausiai atpalaiduojančia, raminančia ir subalansuota spalva. Rožinė ir ruda taip pat turi raminantį poveikį ir tinka naudoti itin judrių vaikų kambariuose. Violetinė, nepaisant atpalaiduojančių savybių, taip pat stimuliuoja smegenų dalį, susijusią su kūrybiškumu.

 

Vaiko atsipalaidavimui svarbu ne tik kruopščiai parinktos spalvos kambario dizaine, bet ir tinkamas čiužinys geresniam miegui. Aukštos kokybės čiužinių galite rasti apsilankę šiuo adresu https://www.magresbaldai.lt/baldai/ciuziniai/. Rinkitės iš plataus asortimento.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI