53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Pažangesnei burnos higienai – LSMU studento sukurtas ergonomiškas ir ekologiškas dantų šepetėlis

Pažangesnei burnos higienai – LSMU studento sukurtas ergonomiškas ir ekologiškas dantų šepetėlis

Kol rinkoje gausu ergonomiškų arba ekologiškų dantų šepetėlių, LSMU studentas Vytenis Papievis siūlo pažangesnį produktą už juos visus. Jis pristatė savo inovatyvios idėjos prototipą – ir ergonomišką, ir ekologišką dantų šepetėlį „Ploverdent“.

Dantų gerai neišsivalo net ir dantų priežiūros specialistai

2018 metais Renate Deinzer ir bendraautorių Vokietijoje atlikto tyrimo duomenimis, žmonės vis dar prastai suvokia, kaip valytis dantis – ši tendencija dažniau pastebima tarp jauno amžiaus suaugusiųjų. Stebina ir tyrime dalyvavusių dantų priežiūros specialistų statistika – 4 % jų nepasiekė bent 70 % dantų švaros lygio.

Tokia statistika LSMU studentui Vyteniui Papieviui leido kelti prielaidą, jog galimai didžiausia problema yra ne žiniose, o dantų šepetėliuose. Kaip tik prasta dantų šepetėlių ergonomika kartais gali ne tik užkirsti kelią tinkamam dantų išsivalymui, bet ir pakenkti – naudojamas per didelis spaudimas tampa dantų dilimo, pažeisto emalio ir dantenų recesijos priežastimi.

LSMU studento sukurtas ergonomiškas ir ekologiškas dantų šepetėlis
LSMU studento sukurtas ergonomiškas ir ekologiškas dantų šepetėlis
Organizatorių archyvas

Dantų šepetėlis, sprendžiantis dvi problemas iškart

Detaliai išanalizavęs atliktus tyrimus, LSMU odontologijos studentas Vytenis Papievis pristatė savo idėjos prototipą – dantų šepetėlį „Ploverdent“. Šis produktas sprendžia dvi problemas iškart – šepetėlis yra ir ergonomiškas, ir ekologiškas.

Pirmiausia, trikampio formos šepetėlis ir „susuktos“ rankenos dizainas užtikrina ergonomišką̨ šepetėlio naudojimo būdą̨. 45 laipsnių šepetėlio galvutės padėtis leidžia dantis valyti pagal Baso metodiką, o 170 laipsnių rankenos ir šepetėlio koto pokrypis sumažina bendrą šepetėlio spaudimą̨. Prie aukštos kokybės dantų valymosi proceso prisideda ir tinkamas šerelių skaičius. Tikimasi, kad atnaujinto dizaino šepetėlis padės efektyviai pašalinti dantų apnašas bei užtikrinti teisingą dantų valymo techniką.

Antra, šepetėlis yra mažiau kenksmingas aplinkai. Kasmet kiekvienas žmogus sugeneruoja nuo 69 iki 221 kilogramo plastiko atliekų – vidutiniškai kas 3-4 mėnesius keičiamas dantų šepetėlis prie šių atliekų skaičiaus gausėjimo taip pat prisideda. „Ploverdent“ šepetėlio ekologiškumą užtikrina keičiama šepetėlio galvutė ir pasirinktos ekologiškos medžiagos. Tvarus yra ir 3D spausdintuvu atspausdintas šepetėlio prototipas – jam pasirinkta lengvai suyranti sojų pagrindo derva.

LSMU studento sukurtas ergonomiškas ir ekologiškas dantų šepetėlis
LSMU studento sukurtas ergonomiškas ir ekologiškas dantų šepetėlis
Organizatorių archyvas

Produktą tikimasi pardavinėti Lietuvoje

Pasak V. Papievio, pasaulinė burnos priežiūros rinka auga ir tikimasi, kad nuo 2022 iki 2030 metų ji pasieks 8,1 % sudėtinio metinio augimo tempą. Kaip tik todėl idėjos autorius sukurtą produktą siekia komercializuoti įkurdamas įmonę Lietuvoje. Iki tol bus reikalingas tikslus gamybos planas ir pramoninių mechanizmų įgijimas.

Parengta pagal projektą ,,Lietuvos sveikatos mokslų universiteto žinių komercinimo ir technologijų perdavimo plėtra (LSMU-TTO2)“, Projekto Nr. 13.1.1-CPVA-K-703-04-0010.

Mano išsaugoti straipsniai