53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Vaikų kosulys: patarimai 

Vaikų kosulys: patarimai 

Peršalimas yra ūminė viršutinių kvėpavimo takų infekcija. Per metus suaugusieji šia infekcija vidutiniškai serga nuo dviejų iki keturių kartų, o vaikai gali sirgti ir dažniau. Įprastai peršalimas pasireiškia lengvai – simptomai trunka nuo vienos iki dviejų savaičių. Tačiau tai yra viena iš pagrindinių priežasčių dėl kurios gyventojai turi laikiną nedarbingumą, o vaikams tenka praleisti mokyklą. 

Peršalimas yra labiausiai paplitusi bei žmonėms geriausiai žinoma liga, kuri paveikia visas amžiaus grupes. Peršalimą gali sukelti įvairūs virusai. Jie sukelia nosies bei gerklės gleivinių uždegimą, tačiau kitaip, manoma, jog yra nekenksmingi. Peršalimas dažniausiai prasideda gerklės skausmu, o po jo netrukus gali atsirasti sloga, užgulta nosis, kosulys bei čiaudulys. Ligos pradžioje gerklę pradeda skaudėti dėl susikaupusių gleivių. Vaikam bei suagusiems gali pasireikšti nuovargis, apetito sumažėjimas, kartais net ir karščiavimas.

Peršalimą sukeliantys virusai plinta oro lašeliniu būdu. Kai peršalęs žmogus čiaudi arba kosėja, į orą yra išleidžiami daug mažyčių virusų turinčių lašelių, kurie patenka ant tokių objektų, kaip durų rankenų, viešojo transporto rankenų ir panašiai. Palietus tokius objektus, virusai patenka ant jūsų rankų, o nešvariomis rankomis palietus veidą, virusai gali lengvai išplisti į nosį ar burną. Todėl, prasidėjus peršalimo sezonui, yra rekomenduojama kuo dažniau plauti rankas muilu ar naudoti dezinfekcines priemones. Jeigu jau sergate peršalimu ir dažnai čiaudėjate ar kosėjate, patartina laikytis saugaus atstumo nuo kitų žmonių. Taip pat rekomenduojama vengti naudoti panaudotus puodelius ar stiklines.

Kosulys atsiranda tuomet, kai susikaupusios gleivės patenka į gerklę. Nors tėvams vaikų kosulys dažnai kelia nerimą, tačiau tai yra organizmo apsisaugojimo mechanizmas nuo patekusių dirgiklių. Kosulys padeda pašalinti susidariusias klampias gleives.

Dažnai, su peršalimu atsiradusiam kosuliui, gydymui pasirenkami vaistiniai preparatai, kurių sudėtyje yra ambroksolio hidrochlorido veikliosios medžiagos. Ši medžiaga priklauso gleives skystinančių bei atsikosėjimą skatininčių vaistų grupei. Pavartojus vaistinio preparato, kurio sudėtyje yra ambroksolio hidrochlorido, jis pradeda veikti po 30 minučių. Veiklioji medžiaga skatina, kad susidarę skrepliai taptų plonesni bei mažiau klampūs, todėl jie lengviau pasišalina iš kvėpavimo takų kosint. Vaistinėse galima įsigyti geriamųjų tirpalų (Flavamed), kurių sudėtyje yra ambroksolio hidrochlorido. Tokio tipo preparatus patogu skirti vaikams, kadangi vaisto pakuotėje yra pridėtas matavimo šaukštas, o tai padės duoti tikslią vaistinio preparato dozę, kad būtų pasiektas norimas terapinis efektas. Dėl bet kokio vaistinio preparato būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

 

Mano išsaugoti straipsniai