Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Kaip lavinti vaiką neišleidžiant nė cento?

Kaip lavinti vaiką neišleidžiant nė cento?

Tam, kad vaikai augtų ir lavėtų ne visada reikia pripirkti kalną brangių ir „protingų“ žaislų. Kartais užtenka įtraukti vaikus į kasdienę savo veiklą, kurioje dalyvaudamas mažylis išmoks ir sužinos daug naujų dalykų.

Vaikams patinka, kai jie įtraukiami į kasdieninę veiklą. Bendra veikla ne tik suartina šeimos narius, bet ir lavina vaikus, nes dirbdami kasdienius darbus vaikai mokosi naujų įgūdžių ir sužino naujų dalykų.

Taigi, kaip lavinti vaikus neišleidžiant nė cento? Keletas patarimų jums.

Eikite kartu apsipirkti

Jūsų dvejų metų vaikas jau gali padėti jums apsipirkti. Prieš eidami į parduotuvę ant mažų kortelių nupieškite kai kurias prekes, kurių jums reikia – pomidorą, obuolį, dešrą. Kai jau esate prekybos centre, duokite savo vaikui į rankas vieną kortelę po kitos. Jei, pavyzdžiui, stovite vaisių skyriuje, ištieskite jam kortelę su pomidoru ir paklauskite, kur jis yra. Jūsų vaikas įsimins nupieštą daiktą ir akimis jo ieškos. Vaikas, be to, prekybos centre jausis svarbus, nes gali padėti mamai. O tai kiekvieną vaiką džiugina.

Plaukite kartu automobilį

Kai kuriems vaikams patinka sėdėti su mama ar tėčiu automobilyje, kai jis yra plaunamas. Smagumas yra iš saugios aplinkos (pažįstamas automobilis, sava kėdutė, mama arba tėtis) stebėti šiurpiai gražų reginį – kaip šepečiai trina langų stiklus, o tada bauginančiai arti priekinio stiklo dar pradeda veikti džiovintuvas!

Jei manote, kad vaikas gali bijoti, pasisodinkite jį ant kelių, kai bus plaunama mašina.

Tegul vaikas padeda jums virtuvėje

Duokite vaikui kokios nors veiklos, ir nustebsite, kokie kūrybingi ir išradingi gali būti mažieji. Kuo puikiausiai tam tinka veikla virtuvėje – kempinėlių, druskinių ir šluosčių zonoje. Kol mama ruošia valgį, atžala gali pamėginti į dubenėlį įberti druskos ar sudrėkinta kempinėle išvalyti plastikinius indus. Yra netgi vaikų, mėgstančių rūpestingai nulupti svogūną (po to vaikas turėtų nepamiršti nusiplauti rankų).

Stabtelėkite prie statybų aikštelės

Neabejotinai ir jums kartais tenka praeiti pro statybų aikštelę – tai statomas namas, tai naujai perdažomas fasadas ar taisoma gatvė. Tačiau su vaiku vežimėlyje jūs dažniausiai tik pralekiate pro šalį. Ir vis dėlto kada nors sąmoningai stabtelėkite. Juk statybų aikštelėje galima tiek daug pamatyti. Ir besisukantį didelį kraną, ir ekskavatorių, semiantį žemę, ar volą, kuriuo lyginamas naujai nutiestas asfaltas. Tai neabejotinai labai įdomu – ir ne tik berniukams.

Pasitelkite į pagalbą vaikus tada, kai sodinate augalus

Ar kartais sodinate prieskonines žoleles ar gėles? Tada į pagalbą pasitelkite vaiką. Jis puikiai padės jums simboliais išpaišyti lenteles, kurias įsmeigs į puodą ar gėlių lysvę, kad žinotumėte, kas kur auga. Žinoma, nereikėtų tikėtis, kad vaikas nupieš atpažįstamą levandos lapelį. Tačiau pagirkite jį už pastangas, net jei ant lentelės bus iškeverzota kažkas visiškai nesuprantamo. Taip pat mažu kastuvėliu vaikas gali jums pagelbėti įberti žemes į vazoną.

Panaudokite senus žurnalus ir reklaminius lankstinukus

Iš karto neatsikratykite senais žurnalais ir reklamos katalogais. Mažiems vaikams patinka žiūrėti paveikslėlius, ypač, jeigu juose atvaizduoti jiems pažįstami objektai. Iškirpę paveikslėlius iš senų leidinių, suklijuokite juos ant popieriaus lapų. Taip turėsite lavinamųjų kortelių, kurios padės vaiką supažindinti su tam tikromis grupėmis daiktų: daržovėmis, transporto priemonėmis, rūbais ir pan.

Ekskursija po įdomias vietas mieste

Suaugusysis naujus įspūdžius supranta, kaip ėjimą į teatrą, koncertą ar naujos parodos lankymą. Tuo tarpu mažam vaikui džiaugsmą kelia daug mažesni dalykai – antyčių lesinimas šalia esančiame tvenkinyje, išvyka į oro uostą, kur jis gali stebėti kylančius ir besileidžiančius lėktuvus, važiavimas eskalatoriumi prekybos centre ir ėjimas per judantį („beždžionių“) tiltą. Pasidomėkite, kurioje jūsų miesto vietose yra panašių įdomių objektų ir išsiruoškite su vaiku į nemokamą, bet labai įspūdingą pažintinę ekskursiją.

Mano išsaugoti straipsniai