JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Klausiame gydytojos: kokios liaudiškos priemonės tinka gydyti vaikus

Klausiame gydytojos: kokios liaudiškos priemonės tinka gydyti vaikus

Norėdamos, kad mūsų vaikai būtų sveiki, prasidėjus ligų sezonui ar pasirodžius pirmiesiems „peršalimo” ligų požymiams, vaikams duodame vitamino C, citrinos ir česnako.

Konsultuoja VšĮ VL VUL Santariškių klinikų filialo pulmonologijos ir imunologijos skyriaus gydytoja pulmonologė dr. Sigita Petraitienė.

Nėra jokių mokslinių duomenų, kad česnakas ar vitaminas C stebuklingai paveiktų organizmą ir pradėjęs sirgti vaikas iškart pasveiktų. Tėvai dažnai savo vaikams duoda citrinos ir česnako vos prasideda ligų sezonas, o mūsų, gydytojų, pareiga – nedrausti daryti to, kas nežalinga, ir įspėti, kas gali pridaryti žalos. Taigi, ką galime pasiūlyti vaikui iš seniai žinomų ir populiarių kovos su ligomis būdų?

Liga greičiau praeis, jeigu vaikui sumaitinsime trinto česnako su citrina.

Jeigu bandysime mažą vaiką gydyti tokia tyrele, kyla didelis pavojus, kad nudeginsime burnos gleivinę arba pažeisime skrandį. Gastroenterologai teigia, kad labai nemažai vaikų yra atvedami dėl žaizdų skrandyje, kurios atsirado netinkamai vartojant vitaminą C ir citriną.

Vitaminas C apskritai yra gryna rūgštis, tad jeigu norime jo duoti savo vaikui, būtinai pasiūlykime kartu su maistu. Vitaminas C nėra stebuklas ir jeigu jo duosime tada, kai vaikas jau serga, per kelias dienas tikrai nesuveiks taip, kad ligonėlis pasveiktų. Tai gali būti tik profilaktinė priemonė, kurią reikia vartoti ilgą laiką. Galbūt tuomet ji ir turėtų teigiamą poveikį organizmo atsparumui infekcijoms.

Tačiau geriau ne grynas vitaminas C ar citrina, o vaisiai ir daržovės, kuriuose yra šio vitamino. Vitamino C perdozuoti neįmanoma, nes jis pasišalina iš organizmo, tačiau jis kelia kitą – skrandžio pažeidimo pavojų.

Puikus vaistas nuo ligų – citrina su cukrumi.

Kaip jau minėjau, nėra įrodymų, kad citrina stiprina imunitetą, o juo labiau kad padeda jau susirgus. Tačiau geriau duoti vaikui vieną-dvi skilteles citrinos su cukrumi negu vienos, ypač jeigu vaikui skanu ir mielai valgo. Tačiau taip pat rekomenduotina tokią vitamininę užkandą duoti po valgio, kad mažiau dirgintų skrandį. Galima duoti vaikui vandens su citrina, bet ne daugiau nei 50-100 ml per dieną, nes gali paskatinti alergiją ir sudirginti skrandį.

Puiki ligų profilaktikos priemonė – česnakų karoliai.

Šia profilaktikos priemonę esu ir pati išbandžiusi, kai mano vaikai buvo maži. Buvau nulupusi česnako skiltelę ir pakabinusi ant kaklo, tačiau nepastebėjau jokio teigiamo poveikio sveikatai, tad nuėmiau ir daugiau nebandžiau. Jeigu mama tiki, kad česnakų karoliai gali padėti jos vaikui, gali tokius užkabinti jam ant kaklo, nes jie tikrai nepridarys žalos.

Vaikas, kuris valgys juodą duoną su česnaku, tikrai nesusirgs.

Kepta duona su česnaku mažam vaikui yra per sunkus maistas, be to, jokio stebuklingo poveikio ji tikrai neturi. Galima duoti po nedidelę riekelę juodos duonos, ant kurios užbarstyta česnako, tačiau labai atsargiai, nes vaikui gali nuo jo sustoti skrandis, jį imti pykinti. Česnako poveikis kvėpavimo takų ligų gydymui yra neįrodytas, o vaikui gali pridaryti daug žalos.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI