JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Tėvams apie įvairaus amžiaus vaikų netyčinius sužalojimus ir jų prevenciją – interneto svetainėje

Tėvams apie įvairaus amžiaus vaikų netyčinius sužalojimus ir jų prevenciją – interneto svetainėje

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (toliau- SMLPC), siekdamas padidinti tėvų informuotumą apie vaikų sužalojimus ir jų prevenciją, sukūrė naują interneto svetainę http://www.saugauvaika.lt/.

Netyčiniai sužalojimai yra viena didžiausių grėsmių Lietuvos vaikų sveikatai ir gyvybei. Dažniausiai juos lemia daugybė aplinkybių, visų pirma – supanti aplinka ir pačių vaikų bei juos prižiūrinčių žmonių elgesys. Tėvai ar kiti vaiką prižiūrintys asmenys turi suvokti, kad visi netyčiniai sužalojimai yra suprantami, nuspėjami ir išvengiami. Žinant netyčinių sužalojimų atsitikimo aplinkybes, planuojant ir atliekant paprastus veiksmus, daugelio iš jų galima išvengti.

SMLPC Sveikatos mokymo skyriaus visuomenės sveikatos specialistė Diana Dalmotienė papasakojo, kad interneto svetainė buvo rengiama pagal metodines rekomendacijas „Tėvams apie įvairaus amžiaus vaikų sužalojimų rūšis“ ir ji yra skirta tėvams, siekiantiems apsaugoti vaikų sveikatą ir gyvybę paprastomis priemonėmis. Tėvai ir kiti suaugę šeimos nariai interneto svetainėje ras informacijos apie vaikų sužalojimų rūšis bei jų prevenciją pagal vaikų amžiaus grupes.

Rengėjai-SMLPC visuomenės sveikatos specialistai, tikisi, kad interneto svetainėje patalpinta informacinė medžiaga padės paprastais būdais, atkreipiant vaikų dėmesį į aplinką, juos mokant, apsaugoti vaikus nuo mirčių ir sužalojimų. Ateityje svetainėje bus galima rasti papildomos informacijos, susijusios su vaikų ugdymu (pvz., mokomąsias užduotis vaikams susijusias su traumų prevencija).

,,Saugau vaiką
,,Saugau vaiką”
Pranešimas spaudai

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI