Portalo TavoVaikas.lt naujos rubrikos KURIANTI MAMA viešnia šiandien – veikli moteris ir trijų vaikučių mama Lauryna.
Susipažinkime, Lauryna, papasakokite apie savo šeimą ir vaikus.
Esu Vilniuje gyvenanti tikra klaipėdietė, kuriai vis dar labai trūksta jūros, kuri pratinasi poilsiauti prie ežerų, bet kuriai labai patinka sostinės socialinis gyvenimas. Gyvenu čia jau penkerius metus. Pastaraisiais metais namuose krykštauja vaikų balsai, su sužadėtiniu Edmundu auginame tris vaikučius. Jauniausiam Ąžuolui dar tik 1 mėnuo, jis mūsų visų šilumėlė. Gabrielei, kuri visuomet šypsosi ir viską nori išmėginti, metai ir devyni mėnesiai, o vyriausiam sūnui 8 metai, jis jau antrokas, dičkis, pavyzdys sesei ir broliukui.
Kokia yra jūsų profesija?
Tikriausiai kiekvienas klaipėdietis žino sunkiaatletį Ramūną Vyšniauską, penkiakovininką Andrejų Zadneprovskį ar sportinių šokių kolektyvą „Žuvėdra“. Taip ir mane mažą, 6 metukų, mama nuvedė į „Žuvėdros“ treniruotes. Šokių salė tapo mano antrais namais, vadovai Ona Skaistutė Idzelevičienė ir Romualdas Idzelevičius – tėvais, draugais ir įkvėpėjais.
Esu daugkartinė Europos ir Pasaulio čempionė. Kadangi šokiai buvo mano didžioji gyvenimo dalis, nekilo minčių studijuoti kitur, o tik Klaipėdos universiteto Menų fakultete, sportinių šokių specialybės. Pagal profesiją dirbau tik savo malonumui, geriausiai sekasi pardavimų srityje, tad vėliau įgijau vadybos bakalaurą KU socialinių mokslų fakultete.
Šokiai išliko mano širdyje, prisiminimų vakarai su „Žuvėdros“ šokėjais leisdavo ir vėl sugrįžti į šokių aikštelę. Matyt ta meno gyslelė, esanti viduje, kirbėjo ir taip ėmiausi naujos veiklos – sukurti kažką mielo ir stilingo.
Kaip sekėsi susilaukus vaikų derinti darbus ir namų reikalus?
Devyniolika metų profesionaliai sportuojant mane užgrūdino ir geriausiai jaučiuosi tada, kai esu aktyvi. Kai auginau pirmagimį, dažnai atrodydavo, kad laiko trūksta, bet vėliau supratau, kad svarbiausia yra nekreipti dėmesio į smulkmenas, ypač buityje. Nepabėgs tos dulkės ar trupiniai, jei norisi skaityti knygą, reikia ją čiupti ir pasimėgauti akimirka.
Dar labai svarbu gyvenant šeimoje yra papildomos dvi rankos, mes su vyru esame tikra komanda, jaučiame, kai vienas ar kitas turi poreikį pailsėti ar išeiti kavos su draugu. Ačiū, Edmundai, tau už tai.
Papasakokite išsamiau apie savo naująją veiklą – kaip gimė jos idėja, kas atneša daugiausia džiaugsmo ir kokius sunkumus patiriate?
Auginant dukrytę Gabrielę, vis kirbėdavo mintis – ką čia įdomaus nuveikus. Esu mama, kuri nori savo vaikams geriausio, tad natūralus ir ilgas žindymas man atrodo neatsiejamas nuo motinystės.
Kadangi dažnai su šeima keliaudavome, vis susidurdavau su situacijom, kai žindant norisi prisidengti, o po ranka esanti skarelė tam visai netinkama. Po ilgų svarstymų, ko labiausiai reikia žindant, supratau, kaip svarbu, kad žindymo skraistė būtų įdomus ir patogus aksesuaras kiekvienai mamytei. Ji, be abejonės, turi būti kuo natūralesnė, todėl 100 proc. linas buvo vienintelis svarstytinas variantas.
Auginant dukrytę, vis kirbėdavo mintis – ką čia įdomaus nuveikus? Kadangi dažnai su šeima keliaudavome, vis susidurdavau su situacijom, kai žindant norisi prisidengti, o po ranka esanti skarelė tam visai netinkama.Lauryna
Dar buvo svarbu, kad skraistė turėtų ne vieną užsegimo variantą, kad būtų daugiafunkcė. Pagrindinis mano noras buvo, kad toks praktiškas daiktas visuomet būtų šalia, puoštų mamos kaklą, o prireikus transformuotųsi pagal poreikį: būtų kaip pledas, kaip kaklaskarė, kaip žindymo skara. Rinkausi lino audinį, kad būtumėm arčiau natūralumo, autentiškumo, nėra geresnio audinio kūdikiui, jis turi antibakterinių savybių, yra laidus orui, tinka alergiškiems žmonėms.
Kartu su skraiste komplekte yra galimybė įsigyti sauskelnių delninę, o ir klientės džiaugiasi, kad kavinėje gali pasidėti ją ant stalo ir niekas net neįtars, koks jos turinys. Jos paskirtis – sutalpinti keletą sauskelnių, servetėlių pakelį, vystyklą.
Veiklos pavadinimą norėjau susieti su dukryte, kuri kiauras dienas šypsosi, džiūgauja, taip ir gimė pavadinimas „Mile of Smile” (puslapis feisbuke – „Mile of Smile”). Prisimenu, kai pirmai savo klientei Gintarei vežiau supakuotą žindymo šalikėlį jos dukrytei, taip gera buvo žinoti, jog kažkas patikėjo tavo idėja. Gintarė tapo nuolatine mano kliente, nes eidama į lankynas pas drauges mėgsta įsigyti dovanų sauskelnių delninę. Mano nuomone, tokį aksesuarą kiekvienai mamytei būtina turėti savo rankinėje.
Sunkumų kol kas nepatiriu jokių, nes viską darau su malonumu. Naujam sezonui stengiuosi išrinkti vis kitokių spalvų, kad mamytės galėtų prisiderinti prie savo garderobo, o ir į madingas sezono spalvas pataikytų. Kiekvieną kartą atvykusi rinktis audinių, akys raibsta nuo spalvų, bet vadovaujuosi moteriška intuicija. Kūrybinis procesas teikia man didelį malonumą.
Kokia buvo jūsų asmeninė žindymo patirtis?
Kaip jau minėjau, aš esu už ilgą žindymą. Sūnų ir dukrytę žindžiau apie 1 m. ir 5 mėn., nors pirmasis mano natūralus gimdymas privalėjo pasibaigti cezario pjūvio operacija. Kursuose dažnai pabrėždavo, kad po cezario pjūvio kūdikiai sunkiau žinda, yra vangesni, tenka primaitinti mišiniu. Esu tvirtą savo nuomonę turinti moteris ir tikiu, kad kiekviena moteris gali žindyti, jei tik nėra kokių patologinių dalykų. Svarbiausia yra mamos ramybė, poilsis, tinkama mityba. Žindymas – tai natūralus procesas, kurio neturime gėdytis. Mano nuomone, jei šalia esantys žmonės jaučiasi nejaukiai, žindyvė gali prisidengti. Tarkime skrendame atostogauti ir lėktuve arti vienas kito sėdi daug nepažįstamų žmonių, tada jaukumo mažiau, bet jei susirinkusios kavinėje mamos, tai žindymas neturi sukelti diskomforto. Kitas aspektas, prisidengti kartais norisi žindant gamtoje, pajūryje, kur pučia vėjas, tam, kad apsaugotume kūdikį ar krūtinę, kad nekiltų kokių uždegimų.
Kokių atsiliepimų girdite apie tai, ką darote?
Kai mamos įsigyja žindymo šalikėlį, visuomet labai prašau atgalinio ryšio, man svarbu, kaip jos įvertino, ar pasiteisino lūkesčiai. Iki šiol visos buvo labai patenkintos. Blogų atsiliepimų neteko išgirsti, o jei jų ir atsiras, esu linkusi tobulėti, surasti geriausią variantą daugeliui.
Kaip sekasi suderinti veiklą su motinyste?
Mano manymu, labai svarbu tinkamai planuotis laiką, mažiau jo skirti nereikšmingiems dalykams. Neužsikrauti visų darbų sau, vyras taip pat gali puikiai susitvarkyti su vaikais ar pagaminti valgyti. Komandinis darbas atlaisvina rankas, taip mėgstamai veiklai atsiranda kelios valandos per dieną.
Ko palinkėtumėte mamoms, kurios neseniai tapo mamomis ir dabar skaito interviu su Jumis?
Kiekvienai iš jūsų linkiu mėgautis kiekviena akimirka ir suprasti, kad viskas labai laikina, ar tai bus sunkesnė diena, ar širdį pamaloninanti… Tokios pat dienos jau nebebus.
Jei pirmomis dienomis atrodys, kad yra labai sunku ar nepavyksta žindyti, nepasiduokite, glauskite kūdikį prie savęs, tai yra jūsų laikas. Viskas pasiseks, tik reikia didelio didelio tikėjimo. O jei ims kirbėti mintis naujai veiklai, linkiu nedvejoti – veikite. Juk nepabandęs – nesužinosi.
***
Norite tapti rubrikos KURIANTI MAMA heroje? Kviečiame užpildyti anketą!