Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Dvi formulės

Dvi formulės, kurios padės nuspėti vaiko ūgį

Norėtumėte sužinoti, ar jūsų vaikas praaugs visa galva visus kitus ar liks už visus mažesnis? Yra paprasta (nors nebūtinai teisinga) matematinė lygtis, kuri gali padėti prognozuoti jūsų atžalos ūgį.

Formulė, kuri naudojama nuo aštunto praėjusio amžiaus dešimtmečio, buvo atskleista leidinyje „New York Times”. Pagal ją, vaikas (su labai maža paklaida) užauga iki savo tėvų ūgių vidurkio.

Kaip apskaičiuoti?

Berniukai: sudėkite abiejų tėvų ūgius ir pridėkite 13 centimetrų, tada padalinkite iš dviejų.

Mergaitės: sudėkite abiejų tėvų ūgius, tada atimkite 13 centimetrų ir padalinkite iš dviejų.

Jeigu skirtumas tarp tėvų ūgių labai didelis, tuomet reikia taikyti ne šią, o kur kas sudėtingesnę formulę.

Neverta pasikliauti aklai

Šios prognozės jokiu būdu nėra šimtu procentu patikimos, nes žmogaus ūgį nulemia ir tokie aplinkos veiksniai kaip mityba. Manoma, kad genetikai tenka nuo 60 iki 80 procentų atsakomybės už galutinį žmogaus ūgį. 2000 metais buvo atliktas tyrimas su 8798 poromis Suomijos dvynių ir paaiškėjo, kad genetika lėmė 78 procentus suaugusių vyrų ir apie 75 procentus moterų ūgio.

Vis dėlto, kaip visi žinome, ne visi tai pačiai porai gimę vaikai yra vienodo ūgio. Mokslas rodo, kad jaunesni vaikai turi polinkį būti mažesnio ūgio nei vyresni jų broliai ar seserys.

Dar vienas populiarus ūgio spėjimo metodas

Kitas populiarus ūgio spėjimo metodas yra padvigubinti berniuko ūgį kai jam yra dveji, o mergaitės – kai jai pusantrų metų. Dauguma vaikų suaugę nukrypsta nuo šio skaičiaus iki dešimties centimetrų ribose.

Profesorius Davidas Ravine’as iš Vakarų Australijos instituto Medicinos tyrimų centro šią formulę pakomentavo taip:

„Grubi taisyklė byloja, kad suaugusio žmogaus ūgis pakankamai tiksliai prognozuojamas padvigubinus jo ūgį būnant dvejų. Įtakos mūsų ūgiui turi daug genų. Paprastai žmogaus ūgis atspindi jo tėvų ūgius. Taip pat daug įtakos gali turėti aplinka. Pavyzdžiui, prasta mityba vaikystėje gali pakenkti augimui ir atsiliepti galutiniam ūgiui. Mityba gimdoje ir pirmaisiais gyvenimo metais taip pat turi įtakos ūgiui, kurį pasieks vaikas”.

Vaiko ūgio skaičiuoklę rasite čia: vaiko ūgio skaičiuoklė

Mano išsaugoti straipsniai