JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Pradėtas kurti pirmasis lietuviškas animacinis serialas „Pieno baras“

Pradėtas kurti pirmasis lietuviškas animacinis serialas „Pieno baras“

Pradėtas kurti pirmasis lietuviškas animacinis serialas „Pieno baras“. Jo pagrindiniai personažai – voverė Sonata, meškinas Mikas ir katinas Gabrielius – kasdien susitiks kavinėje ir kartu spręs jiems iškylančius klausimus bei kasdien kažko išmoks apie save, draugus, šeimą ir gyvenimą apskritai. Bandomąją serialo seriją jau dabar galima pažiūrėti namų kino platformose.

Lietuvišką animacinį serialą kuria Danijoje gyvenanti režisierė Urtė Oettinger, scenaristė Marija Kavtaradze ir prodiuserė Agnė Adomėnė iš kompanijos „Art Shot“.

„Pieno baro“ idėja kilo prisiminus vaikystę, kaip aš pati po pamokų eidavau į „Pieno barą“ Vilniaus Rotušės aikštėje, ten laukdavau močiutės, ji man nupirkdavo bandelę ir šilto pieno ir paskui kartu mudvi važiuodavome namo”, – pasakoja režisierė U.Oettinger. – Tai filmukas apie nerūpestingą vaikystę, kartu ir labai svarbius emocinio intelekto ir draugystės įgūdžius, kuriuos įgyjame būtent vaikystėje, o naudojame visą gyvenimą“.

Seriale „Pieno baras“ norima kalbėti apie rimtus ir svarbius klausimus, bet taip, kad suprastų vaikai. Modernios šeimos ir santykiai jose, kaip priimti save, kaip reaguoti į draugų skirtybes, bet vis tiek su jais draugauti, kaip išreikšti jausmus neįžeidžiant kito, kaip augti ir tobulėti, bet neprarasti atviro žvilgsnio į pasaulį.

,,Pieno baras
,,Pieno baras”
Pranešimas spaudai

Serialas „Pieno baras“ bus skirtas pradinėse klasėse besimokantiems vaikams. Serialą sudarys 13 serijų po 11 minučių.

Bandomoji serialo serija kaip atskiras animacinis filmas vaikams buvo pristatytas 2020-aisiais festivalio „Kino pavasaris“ šeimų programoje, vasarą keliavo po Europos animacinių filmų festivalius, taip pat buvo nominuotas Geriausio animacinio filmo kategorijoje „Sidabrinių gervių“ apdovanojimuose, rudenį buvo rodomas kino teatruose.

„Pieno baras“ turtingas ne tik spalvota ir nuotaikinga animacija, bet ir jo garsas yra ypatingas – muziką filmukui kūrė Paulius Kilbauskas, o personažus įgarsino būrys aktorių: Gelminė Glemžaitė, Agnė Kaktaitė, Marija Laukė, Oneida Kunsunga-Vildžiūnienė, Vytautas Rašimas. Taip pat savo balsą paskolino ir dainininkas Justinas Jarutis, o angliškoje filmuko versijoje voverių šeimyną įgarsino Erica Jennings.

Animacinio serialo kūrimą parėmė Lietuvos kino centras (LKC). Bandomoji serija buvo sukurta taip pat remiant LKC bei Vakarų Danijos kino fondui.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI