Ne paslaptis, kad šeimos susiduria su daugybe emocinių išbandymų, kuomet į pasaulį tenka pasitikti per anksti atkeliavusį naujagimį.
Vaikas karščiuoja? Pirma taisyklė – venkite panikos, nes ne tik patys išsigąsite, bet ir išgąsdinsite vaiką. Geriau „šaltais nervais“ įvertinkite, ar reikia mažinti temperatūrą ar ne? Dėl kokių priežasčių gali pakilti vaiko kūno temperatūra? Kaip elgtis sukarščiavus vaikeliui, ir, priešingai, kaip tokiu atveju elgtis nevalia?
Pirmųjų dantukų dygimas – svarbus įvykis šeimoje. Jį įamžinti norisi visada. Vis dėlto kai kurioms šeimoms tai būna gana nelengvas tarpsnis, nes kankinasi ir mažylis, ir jį supantys artimieji – ypač tuomet, kai dantukų dygimas būna itin skausmingas, nemalonus ir keliantis diskomfortą.
Kiekvienais metais lapkričio 17-oji pasauliui primena mažųjų kovotojų – neišnešiotų kūdikių – istorijas ir jų tėvų stiprybę. Pasitikdama šią datą asociacija „Neišnešiotukas“ pristato naują savo šūkį: „Nuo nulio iki Mėnulio!“.
Vienas iš pirmųjų kūdikio mėnesio priežiūros ypatumų - dažnas tėvų kėlimasis naktį. Juk reikia ir pamaitinti, ir pakeisti sauskelnes. Tačiau mums parašiusi mama sunerimusi dėl priešingo dalyko - jos dukrytė nesikelia naktį žįsti, ir mama jaudinasi, gal ją reiktų žadinti ir maitinti?...
Ar gali būti, kad gimus antram vaikeliui namuose tvyro taika ir ramybė?...
Karščiavimas – vienas pagrindinių požymių, signalizuojančių, jog organizmas kovoja su infekcija. Turbūt nėra žmogaus, kuris nebūtų susidūręs su padidėjusia kūno temperatūra, ir įprastai dėl šio simptomo neverta per daug nerimauti.
Medikai pastebi, kad daugiausiai ginekologinių problemų mažosioms pacientėms kyla dėl intymios higienos stokos. Akušerė ginekologė Vaiva Gerulskytė tėvams primena: paprasti kasdieniai įpročiai gali ne tik užkirsti kelią infekcijoms, bet ir nulemti mergaitės požiūrį į savo kūną bei sveikatą ateityje.
Mamų bendrystė gydo ir atveria galimybes stiprinti emocinę sveikatą – tą pajuto nuo rugpjūčio iki spalio vidurio kartą per savaitę susitikusios mamos su kūdikiais.
Kai kūdikis artėja prie pirmųjų šešių gyvenimo mėnesių, vien motinos pieno ar pieno mišinio jam nebeužtenka. Tam, kad gautų visas reikalingas maisto medžiagas, vaikui reikia pradėti ragauti įprastą maistą. Šiuo laikotarpiu tėvams kyla daugybė klausimų, kurių dažniausias – kodėl mano kūdikis nevalgo? Šio ir kitų klausimų paklausėme Santaros klinikų gydytojos Justės Parnarauskienės ir gydytojos dietologės Linos Barauskienės....
Kas yra Krikšto sakramentas, kas vyksta per šias krikščioniškas apeigas, kokie jos simboliai ir ką jie reiškia, pasakoja kunigas Ričardas Doveika....
Vaikui dar nėra metukų, o mama laiške rašo, kad sunkiai su juo susitvarko. Kaip susikalbėti su dar nekalbančiu mažyliu, pataria specialistė....