Vis dar pasitaiko, kad suaugusieji išgirdę, jog berniukas žaidžia su lėlėmis, nustemba, sunerimsta ar net ima drausti. Visuomenėje gajus įsitikinimas, kad mergaitės žaidžia su lėlėmis, o berniukai – su mašinėlėmis, konstruktoriais ar žaisliniais ginklais.
Vystymasis ir raida
Visa informacija apie kūdikio vystymąsi ir raidą: svarbiausi etapai, fizinė ir emocinė sveikata, bei patarimai, padedantys stebėti ir skatinti kūdikio augimą.
Naujausias
Kai kūdikis tampa neramus, o naktis vis dažniau prasideda nuo ilgų migdymo valandų, tėvai neretai jaučiasi pavargę, išsekę ir net pasimetę. Nors kiekvienas mažylis yra unikalus, yra vienas paprastas, bet veiksmingas metodas, kuris padeda nuraminti net patį irzliausią kūdikį.
Tėvystė – tai kelionė, kupina netikėtumų, o mažylio raidos etapai dažnai atneša iššūkių. Vieni tėvai naktį staiga ima keltis net penkis kartus, kiti pastebi, kad ramus kūdikis tapo neramus ir irzlus. Tokiais atvejais dažniausiai svarstoma – ar tai miego regresas, ar augimo šuolis?
Vaikų pasitikėjimas savimi – tarsi trapus augalas: jam reikia šilumos, dėmesio ir rūpesčio. Nors meilę rodome įvairiais būdais – apkabinimais, laiku kartu ar rūpesčiu – žodžiai turi ypatingą galią. Jie įsirėžia į vaiko atmintį, formuoja jo vidinį balsą ir ilgainiui tampa tuo, kuo jis tiki apie save.
Nors kūdikiai atrodo dar tokie gležni ir trapūs, jų vystymuisi būtinas ne tik miegas, maistas ar tėvų artumas, bet ir fizinis aktyvumas. Ir ne, tai nereiškia sporto salės ar mankštos kilimėlio – pirmieji kūdikio judesiai ir žaidimai gali vykti paprasčiausiai ant grindų, ant pilvuko ar tėvų rankose.
Nors tėvystės kelias unikalus, visgi yra iššūkių, su kuriais susiduria dažna šeima. Vienas iš tokių – kaip neapleisti savęs, kai visas pasaulis staiga ima suktis apie mažą bejėgę būtybę, o ir vėlesniais vaiko raidos etapais.
Pirmąjį žaislą mama nuperka dar nė negimus vaikui – laukimo dienos prailgsta. Tačiau ar naujagimiui jų reikia?
Plačiai paplitusi nuomonė, kad kelios minutės verkimo mažyliui nepakenks, o kaip tik paskatins jų savarankiškai nusiraminti ir užmigti.
Kaip reikia padėti kūdikiui pasiekti tam tikrus vystymosi etapus? Štai 5 paprasti patarimai, kurie padės jūsų kūdikiui vystytis.
Kai vaikas šaukia: „Aš tavęs nekenčiu!“, tai dar nereiškia, kad jis iš tikrųjų taip jaučiasi. Esu psichologė, mama ir pati tai patyriau „savo kailiu“.
Kiekvieno vaiko vystymasis ir jo kalbos raida yra kitokia. Trumpai apžvelkime pirmųjų kūdikio metų kalbos raidą.
Pirmieji treji gyvenimo metai – tai periodas, kai formuojasi begalė smegenų jungčių, toks aktyvus vystymosi tarpsnis išrinkta tik keletą kartų gyvenime: vaikystėje, paauglystėje ir moterims - nėštumo metu ir pirmaisiais metais po gimdymo.