Paraudusios, ašarojančios ar net pūliuojančios vaiko akys – tai ženklas, kad gali būti konjunktyvitas, dar kitaip vadinamas akies junginės uždegimu.
Vaiko sveikata
Naujausias
Meningokokinė infekcija – reta, tačiau itin pavojinga liga, galinti per kelias valandas sukelti sunkias komplikacijas ar net mirtį. Vienas iš pirmųjų ir svarbiausių ženklų, įspėjančių apie meningokokinę infekciją, yra bėrimas, kuris gali atsirasti staiga ir greitai plisti. Todėl gebėjimas laiku atpažinti meningokoko bėrimą gali išgelbėti gyvybę.
Kai mažylis skundžiasi gerklės skausmu, tėvams dažniausiai kyla mintis apie peršalimą. Tačiau kartais gerklės skausmas slepia rimtesnę problemą – anginą, dar kitaip vadinamą ūminiu tonzilitu.
Sezoninės infekcijos kasmet tampa iššūkiu vaikų organizmui – sloga, kosulys, gerklės skausmas ir karščiavimas jį silpnina ir trikdo kasdienį ritmą. Nors svarbu laiku reaguoti į ligą, dar svarbiau – nuosekliai stiprinti jų imuninę sistemą ištisus metus. Kokie kasdieniai įpročiai padeda išlaikyti stiprų imunitetą ir kaip veiksmingai apsaugoti vaikus nuo sezoninių infekcijų, pasakoja Vilniaus „InMedica" klinikos šeimos gydytoja Milda Kišonienė.
Vėjaraupiai – tai labai užkrečiama virusinė liga, su kuria susiduria daugelis vaikystėje. Nors dažniausiai ji praeina be komplikacijų, kai kuriais atvejais gali būti pavojinga – ypač kūdikiams, suaugusiems ar žmonėms su nusilpusia imunine sistema.
Kosulys – vienas dažniausių peršalimo simptomų, kuris gali varginti tiek dieną, tiek naktį. Nors vaistinėse apstu sirupų ir pastilių, vis daugiau žmonių gręžiasi į natūralias, senolių išbandytas priemones. Ir ne veltui – daugelis jų ne tik veiksmingos, bet ir švelnesnės organizmui, ypač kai kosulys dar nespėjo įsisenėti.
Pilvo skausmas – viena dažniausių negalavimų priežasčių vaikystėje. Kartais užtenka šiek tiek ramesnės dienos ar apsikabinimo, tačiau yra atvejų, kai ieškome natūralių, švelnių ir saugių būdų palengvinti vaiko savijautą. Čia į pagalbą ateina liaudiškos priemonės, kurios perduodamos iš kartos į kartą ir dažnai pasiteisina kaip pirmoji pagalba.
Skausmas burnytėje, atsisakymas valgyti ar gerti, dirglumas – tai tik keli požymiai, kurie gali signalizuoti apie stomatitą. Nors ši būklė dažna vaikystėje, tėvams ji dažnai sukelia nerimą, ypač kai mažylis tampa vangus ir sunkiai pakelia diskomfortą.
Tėvams mažų vaikų sveikata – nuolatinis rūpestis, o pasikeitusi išmatų spalva dažnai kelia nerimą. Vienas iš dažniausiai pastebimų pokyčių – žalios išmatos.
Staiga pakilusi temperatūra kūdikiui ar mažam vaikui visada kelia tėvų nerimą. Viena iš dažniausių karščiavimo priežasčių mažiems vaikams – tridienė karštinė, dar vadinama staigiąja egzantema arba šeštoji liga.
Kai vaikas karščiuoja ar skundžiasi skausmais, tėvai dažnai susiduria su įvairiais kraujo tyrimais. Vienas jų – CRB tyrimas (reaktyvinis C baltymas) – tampa svarbiu įrankiu gydytojui sprendžiant, ar organizme vyksta uždegimas, o jei taip – kiek jis intensyvus. Bet ką reiškia CRB normos vaikams? Kada ji normali, o kada verta susirūpinti?
Vidurių užkietėjimas vaikams – gana dažna ir nemaloni problema, su kuria susiduria tiek kūdikiai, tiek vyresni vaikai. Nors dažniausiai ši būklė nėra pavojinga, ji gali sukelti nemalonius pojūčius, pilvo pūtimą, skausmą ar net baimę eiti į tualetą.