Stiprinti vaikų imunitetą natūraliais būdais – kiekvieno tėvo prioritetas, ypač šaltuoju metų laiku, kai padidėja peršalimo ir gripo rizika. Vaisiai – puikus būdas praturtinti vaikų mitybą vitaminais, mineralais ir antioksidantais, kurie palaiko stiprią imuninę sistemą.
Mityba ir sveikata
Naujausias
Kūdikiui sulaukus 4-6 mėnesių, kai jam nebeužtenka mamos pieno ar mišinuko, rekomenduojama pradėti primaitinimą kietu maistu....
Vanduo yra viena iš svarbiausių medžiagų mūsų organizmui, tačiau dažnai pamirštame, kokį svarbų vaidmenį jis atlieka vaikų sveikatai
Emocinis valgymas – tai maisto vartojimas, reaguojant į emocijas, o ne alkį. Vaikai, kaip ir suaugusieji, kartais pasiekia maisto, kai jaučia liūdesį, pyktį, nuobodulį ar stresą, norėdami „užmaskuoti“ nemalonius jausmus. Tai gali tapti įpročiu, kuris ilgainiui paveikia jų mitybos įpročius ir emocinę gerovę.
Pirmąsias dienas ir savaites po gimdymo nugraužti bei kraujuojantys speneliai - dažna jaunų mamų problema. Tokį vienos mamos laišką komentuoja vaikų ligų gydytojas ir žindymo konsultantas Kazimieras Vitkauskas....
Pastaraisiais metais susidomėjimas vegetariška ir veganiška mityba kryptingai auga. Žmonės dėl įvairių priežasčių iš savo mitybos raciono pašalina mėsą, žuvį ir įvairius gyvūninės kilmės produktus, pavyzdžiui, pieną, sūrį, kiaušinius, medų.
Per šventes persivalgymas yra gana dažna problema, su kuria susiduria daugelis žmonių.
Kodėl prancūzų vaikai valgo viską? Valgymo įpročiai
Valgyti riešutus sveika, bet tik ne žemės. Tai – vienas dažniausiai girdimų mitų apie žemės riešutus.
Lietuvos vaikų psichikos sveikata kelia nerimą – vis daugėja valgymo sutrikimais sergančių jaunų žmonių.
Kiekvienas iš mūsų kartais patiria nuotaikos svyravimus – galbūt dėl streso, nuovargio ar net paprasčiausiai dėl prasto oro.
Vaiko teisių gynėjai primena, kad ne tik smurtas, bet ir nesuteiktos mokslo, poilsio galimybės ir sveikatos nepriežiūra reiškia pažeistas vaiko teises.