Kelios idėjos, ką daryti su vaiku namuose, kai jis skundžiasi, jog yra nuobodu. Šiems užsiėmimams dažniausiai neprireiks jokių papildomų žaislų, o tik to, ką rasite namuose.
1. Pasižiūrėkite kartu filmuką ir paskui paprašykite vaiko, kad jį nupieštų. Galite piešti kartu arba jūs nupieškite kontūrus, jeigu vaikas mažas, ir paprašykite, kad jis nuspalvintų. Galite pasakyti, kad jums patiko filmukas, bet nelabai pamenate, apie ką jis buvo. Tada mažylis nupieš kokį nors epizodą. Dažniausiai vaikai piešia tą epizodą, kuris jiems labiausiai įsiminė.
2. Pagal piešinį suvaidinkite nupieštą epizodą. Tai bus tarsi ankstesnės veiklos tęsinys.
3. Jeigu mėgstate megzti, galite paprašyti, kad vaikas padėtų suvynioti siūlus į kamuoliuką. Ši veikla kai kuriems vaikams labai patinka ir jie jaučiasi svarbūs, kad padėjo mamai.
4. Vaikas labai mėgsta vartyti nuotraukų albumus. Vartykite kartu, parodykite, kaip jis atrodė ką tik gimęs, papasakokite pirmųjų gyvenimo metų svarbiausius epizodus.
5. Su didesniaisiais vaikais pieškite šeimos geneologinį medį.
6. Stebėkite, kokiu metu vaikas sako, kad nežino, ką veikti, ir susikurkite tos akimirkos ritualą. Tai gali būti, tarkim, 19 val. pasakos skaitymas.
7. Mergaitėms patiks žaidimas: „Kas yra spintoje?” Nueikite kartu į kambarį, ištraukite drabužius ir juos rūšiuokite pagal spalvas, sezoną ir t. t. Dėliokite derinukus: kelnės ir megztukas, sijonas ir palaidinė. Planuokite, kokiai progai tiktų jais pasipuošti. Vaikas bus laimingas, ir spinta tvarkinga.
8. Pastatykite kėdžių, pagalvėlių, antklodžių namus, ligoninę, mokyklą ir pažaiskite.
9. Puikus ir niekada nesenstantis žaidimas yra slėpynės. Iš pradžių slėptis reikėtų taip, kad vaikas lengvai surastų.
10. Galite pažaisti pagalvių mūšį, kad būtų įdomiau, galima mėtytis pagalvėmis stovint ant vienos kojos. Laimi tas, kuris ilgiau išstovi ant vienos kojos.
11. Galima pažaisti lenktynes ant pagalvių. Jeigu namuose laminatas, medinės grindys, atsisėskite ant pagalvių ir čiuožkite stumdamiesi kojomis. Arba atsigulkite ant pilvo ir irkitės rankomis.
12. Teniso kamuoliuką įdėkite į šaukštą ir eikite nusibrėžta trasa: po stalu, aplink kėdes ir t. t. Susidarykite savo kliūčių ruožą.
13. Vaikai labai mėgsta žaidimą: „Diena – naktis”. Kai sakote „diena” – bėgiokite, šokinėkite. Ištarus „naktis” reikia sustingti vietoje.
14. Galite pažaisti „restoraną” su visomis jo taisyklėmis. Kol gaminate maistą, vaikas gali serviruoti stalą, karpyti servetėles, gražiai jas išdėlioti. Kai maistas paruoštas, sėskite valgyti, tarsi būtumėte restorane. Po valgio pasiūlykite vaikui padėti sutvarkyti stalą.
15. Laisvesnę minutę dėliokite dėliones, žaiskite stalo žaidimus, šokite su vaiku pagal muziką, dainuokite karaokės dainas, drauge mankštinkitės.
16. Auginkite ant palangės prieskonines žoleles (pipirnes ir pan.). Vaiko darbas gali būti jas palieti, kiekvieną dieną stebėti, kiek paaugo daigelis. Turbūt kiekvienas mūsų iš vaikystės atsimename vandens stiklinėje augantį svogūną ir leidžiantį laiškus. Tai ne tik užimsite vaiką, bet ir bus puiki gamtos pažinimo pamoka.
17. Visi vaikai mėgsta piešti. Surenkite vaiko piešinių parodą. Pagalvokite, kokioje vietoje eksponuosite kūrinius, parašykite kvietimus į parodą tėčiui, broliui, senelei ar pusseserei.
Visi žaidimai turi taisykles, kurias iš anksto su vaiku aptarkite: kiek laiko žaisite, kas sutvarkys kambarį po žaidimo ir t. t. Vaikai, kurie tiksliai žino taisykles, paprastai neprieštarauja ir mielai sutvarko žaidimų vietą.