JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Pasižvalgykime po MAMŲ MUGĘ: kokių naujienų ir kainų tikėtis šiemet

Pasižvalgykime po MAMŲ MUGĘ: kokių naujienų ir kainų tikėtis šiemet

Rugsėjo 20 dieną, ketvirtadienį, prasideda atviroji prekyba „Mamų mugėje“, tai reiškia, kad atvykti apsipirkti gali visi norintieji. „Mamų mugė“ vyks rugsėjo 20-23 dienomis ir po papildymo rugsėjo 27-30 dienomis.

„Mamų mugės“ išvakarėse tradiciškai vyksta uždara prekyba, į kurią patenka tik šios mugės savanoriai, rėmėjai bei šeimos, pristačiusios savo vaikų prekes. Būtent tokią dieną drauge su fotografu TAVO VAIKAS ir žvalgėsi po „Mamų mugę“, apžiūrinėjo prekes, kalbino mamas ir renginio organizatores.

Rudens ir žiemos mugėje šiemet tikimasi sulaukti net 200 000 daiktų. Didžiausią jų dalį sudaro rūbai, žaislai ir batai. Kaip rodo patirtis, būtent prie batų lentynų pirmiausia ir skuba atėjusieji į mugę tėvai. Nauja avalynė Lietuvoje neretai kainuoja didžiulius pinigus, todėl galimybė nusipirkti pigiau vilioja mamas ir tėčius. Prieš pirkdami apžiūrėkite asortimentą. Tikrai dažnai pasitaiko, kad mugėje vienas šalia kito yra du vienodi daiktai, kurių kaina skiriasi kelis kartus.

Štai šis pašiltintas kombinezonas kainuoja 7 eurus.
Štai šis pašiltintas kombinezonas kainuoja 7 eurus.
Dainius Labutis

Neavėti pašiltinti batukai – 12 eurų.
Neavėti pašiltinti batukai – 12 eurų.
Dainius Labutis

Štai šiandien mugėje patyrinėjome pientraukių pasiūlą – to paties prekinio ženklo aparatai buvo įvertinti ir 10, ir 15 eurų. Kaip sakoma, kiek mamų – tiek ir nuomonių. Ant daugumos prekių etikečių yra nurodytas nuolaidos ženkliukas – tai reiškia, kad nuolaidų dienomis daiktą mugėje pateikusi mama leidžia jį parduoti su 20, 50 arba 70 proc. nuolaida. Tačiau jei tokio ženkliuko nėra, vadinasi, daiktui nuolaida taikoma nebus.

Trijų dalių vežimėlis kainuoja 90 eurų.
Trijų dalių vežimėlis kainuoja 90 eurų.
Dainius Labutis

Pakalbinome mugėje sutiktą dviejų vaikų mamą Ingą. Ji „Mamų mugėje“ dalyvauja jau trejus metus, nuo tada, kai gimė pirmagimė. „Apsiperku mugėje ne pirmus metus, bet pati parduodu pirmą kartą. Labiausiai patinka tai, kad čia didžiulis pasirinkimas. Yra labai daug žaislų, tikrai patogu jų nupirkti, kad vaikas pabandytų, ar jam patiks žaisti, ar ne. Šiandien atėjusi pirmiausia aplankiau žaislų, žaidimų ir knygų skyrius. Kainos ir kokybės santykis mugėje yra labai įvairus. Mačiau, kad kai kurios mamos padėvėtas kūdikių glaustinukes už 9 eurus parduoda, nežinau, ko jos tikisi. Bet yra ir rūbų, kuriuos mamos parduoda po 1 eurą, nors žinau, kad nauji jie kainavo po 20 eurų. Aš pati stengiausi nepervertinti savo daiktų: pardavinėju kūdikiams skirtus žaislus, tai sudėjau juos į maišiukus ir po eurą ar pusantro įvertinau“.

Mama Inga
Mama Inga
Dainius Labutis

Kita mama, su kuria susipažinome, Diana, mugėje dalyvauja taip pat pirmą kartą. Jos jaunesnioji sesė Evelina – nuolatinė mugių dalyvė, tad šiemet ir Diana atrinko 10 daiktų, kuriuos pateikė „Mamų mugei“: „Parduodu penkias dukrytės striukes, 2 sukneles, 2 švarkelius ir 1 megztuką. Dėl kainų ilgai nesvarsčiau, visas prekes įvertinau vienodai – po 3 eurus. Labai įdomu, ar pasiteisins tokia mano kainodara. Pati „Mamų mugėje“ šiemet planuoju pirkti knygų. Rūbų dukrytė turi net per daug, tad nusprendžiau, kad paieškosiu geriau stalo žaidimų ir knygų. Knygos parduotuvėse tikrai brangiai kainuoja, o čia mačiau yra gerokai pigiau, o atrodo kaip naujutėlaitės“.

„Mamų mugės“ akimirka.
„Mamų mugės“ akimirka.
Dainius Labutis

Tačiau ne visos mamos tokios, kaip Diana, kurios nusiteikę tikslingai pirkti tik tam tikrus iš anksto suplanuotus daiktus. Visgi dauguma mugėje sutiktų mamų prekes stumia karučiais ir apiperka vaikus nuo galvos iki kojų pusei metų. Eilės kasose nusidriekia ilgos, todėl „Mamų mugės“ organizatoriai prašo apsipirkti ateiti be vaikų – taip bus geriau ir tėvams, ir mažyliams. Palanku mugėje apsilankyti nėščiosioms, nes jos čia už tikrai prieinamą kainą gali įsigyti visą reikiamą kūdikio ir gimdyvės kraitelį.

Daiktų vartojimo mažinimo bei šeima – šeimai idėjas puoselėjanti „Mamų mugė“ yra vienas laukiamiausių renginių Vilniuje. „Mamų mugės“ atstovę Kristiną Toleikienę džiugina tai, kad mugės lankytojai yra labai pozityviai nusiteikę. Pašnekovė sako bendravusi su daug mamų ir visos jos nustatydamos kainą savo vaikų daiktams vadovavosi protingumo kriterijumi – nustatė tokią, už kurią ir pačios pirktų šį daiktą atėjusios į mugę. Kartais nutinka taip, kad nesutapus sezonams, vaikas taip nė karto ir neužsideda batų ar striukės. „Tokiu atveju, jei mama parduoda nedėvėtą daiktą, jį įkainoja maždaug 40 proc. suma nuo pradinės kainos“, – pasakoja Kristina Toleikienė.

Kristina Toleikienė
Kristina Toleikienė
Dainius Labutis

“Be abejo, galima rasti daiktų, kurie yra pervertinti. Bet tada jie nuperkami nuolaidų dienomis, kai taikoma 20 arba 50 proc nuolaida“. Šiemet didžiausia naujiena yra tai, kad pirmą kartą „Mamų mugės“ istorijoje rengiama diena, kai bus taikoma 70 proc. nuolaida pažymėtoms prekėms. Tai bus rugsėjo 30-ąją. Labai kviečiu šią dieną užsukti visus apsipirkti“, – kvietė pašnekovė.

Kita naujovė mugėje – mokyklinių prekių skyrius. Tai vadovėliai, mokomoji medžiaga, pratybos – naudotos ir nenaudotos. Ši idėja kilo „Mamų mugės“ sumanytojai Jurgai Barborai Jauniškienei. Mugės organizatoriai paprašė moksleivių tėvelių neišmesti tvarkingai vaikų vedamų konspektų, išspręstų pratybų su teisingais atsakymais, rašinėlių ar projektų medžiagos.

„Mamų mugės“ naujiena – mokymo priemonių skyrius.
„Mamų mugės“ naujiena – mokymo priemonių skyrius.
Dainius Labutis

Yra tėvų kurie susiduria su sunkumais padedant vaikui ruošti namų darbus, rengiant projektus, tad šis skyrius – paklausios pagalbinės medžiagos lobynas, kuris padės sutaupyti laiką tėvams, prisidedantiems prie vaikų ugdymo namuose. Ši naujovė sulaukė didelio susidomėjimo.

Jurga Barbora Jauniškienė
Jurga Barbora Jauniškienė
Dainius Labutis

Mugės sumanytoja ir vadovė Jurga Barbora Jauniškienė sako, kad idėja rengti dvigubai ilgesnę mugę, negu anksčiau, pasiteisino su kaupu. „Šioje „Mamų mugėje“, kaip ir pavasario-vasaros, prekiausime dvigubai ilgiau – rugsėjo 20-23 dienomis ir po prekių papildymo rugsėjo 27-30 dienomis. Mums, organizatoriams, o ir pirkėjams tai tikrai patogiau, nes galima apsipirkti net du savaitgalius. Šeimos būna išvykusios vieną savaitgalį, tuomet gali ateiti kitą. Mažiau streso visiems. Parduodamų daiktų analizė rodo, kai per mugę parduodame per 100 000 daiktų, 40-50 proc. jų kainuoja 1-2 eurus, apie 30 000 – 3-5 eurus, o 20 000 – 8 ir daugiau eurų. Tačiau noriu akcentuoti, kad svarbiausia yra ne maža kaina, o kokybės ir kainos santykis. Aš pati šiemet mugėje jau spėjau nupirkti vaikui žiemai kombinezoną už 12 eurų, jis apynaujis ir šiltas. Tai tikrai gera kaina. Žieminiai daiktai natūraliai daugiau kainuoja, negu vasaros mugės vasariniai daiktai“.

Pašnekovė pabrėžia dar vieną naujovę, tai, kad iki pietų į „Mamų mugę“ yra du įėjimai – tradicinis bei kitas – per „Maisto turgų“. Kaip jau tapo įprasta, „Mamų mugė“ vyksta verslo centre „Gariūnai“.

Jūsų dėmesiui – nuotraukų galerija iš prasidėjusios „Mamų mugės“.

Jau 14 kartą vykstanti „Mamų mugė“ – didžiausia tokio formato mugė Baltijos šalyse: čia po vienu stogu galima rasti milžinišką asortimentą daiktų nėščiosioms bei vaikams iki maždaug 14 metų. Čia rasite rūbų, batų, žaislų, knygų, dviračių, vežimėlių, autokėdučių, kepurių, patalynės ir dar daug kitų prekių. Kadangi ši mugė yra skirta rudens ir žiemos sezonui, daugiausia prekių skirtos šaltajam metų sezonui – striukės, šilti batai, kepurės, pirštinės, rogutės, pačiūžos ir kiti daiktai.

Apsiperkantys „Mamų mugėje“ prie kasų dovanų gauna rugsėjo mėnesio TAVO VAIKO žurnalą.

Žurnalas TAVO VAIKAS – dovana „Mamų mugės“ pirkėjams.
Žurnalas TAVO VAIKAS – dovana „Mamų mugės“ pirkėjams.
Dainius Labutis

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI